Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Началото на възхода ?

Публикувано от 2010 
Re: Началото на възхода !
16-01-2010 - 16:43:12
avatar
Толерантнос, толерантнос ама до време. Някой ако е дошъл тука да приказва дивотии колко да го тарпи човек? И понякое време прас по муцуната:g: че малко да се стегне. Дразнители има и аз съм един от тях ама тебе да се сетиш кога да поспреш че хората да си земат малко дъх.

Ни копува ни продава
Re: Началото на възхода !
16-01-2010 - 18:19:27
avatar
Пешо, и аз ходя по огледи.
Аватарчето ми го показва някак си.
Не се гневи, така.
Аз си стоя твърдо зад писанията си.
Прочети ги внимателно:
1 - за четирите най-големи града е едно
2 - за средните и малки градове и селата е друго
Може и да греша, това времето ще го покаже.
Това е хубаво на демокрацията - всеки може да си изкаже гласно мнението.
Re: Началото на възхода !
21-01-2010 - 17:42:23
avatar
Почнаха добрите новини за новата година!
21.01.2010 год.: Инвестиционната агенция "Мудис" (Moody's Investors Service) подобри днес перспективата за кредитния рейтинг на държавния дълг на България на "позитивна" от предишното "стабилен". Промяната в перспективата за дълга ни бе обяснена с относително стабилните финанси на страната през 2008 и 2009 г. Въпреки дълбоката рецесия, България има много нисък бюджетен дефицит, което допринася за стабилността й, казват от агенцията. Специалистите очакват рецесията да свърши в средата на 2010 г., въпреки, че проблемите в Гърция най-вероятно ще забавят възстановяването през тази година. Гърция е сред основните търговски партньори на България, там отива около 9% от износа на страната. Гръцките банки са основни инвеститори в българската финансова сфера.Рейтинга на правителствения дълг в момента е Baa3. "Мудис" подчертават, че евентуално повишаване на кредитния ни рейтинг на Baa2 зависи от способността на страната да се върне към икономически растеж, както и да устои на шоковете в региона. Агенцията прогнозира, че българската икономика ще започне да расте през 2011 и 2012 г., като се очаква основна движеща сила да бъдат еврофондовете и преките чужди инвестиции. Според "Мудис" обаче България продължава да е изложена на риск от външни сътресения, както и от огромния си търговски дефицит и голям външен дълг.*ok*
Re: 2010 - началото на възхода
21-01-2010 - 18:11:40
2012-2015 - 149 euro
Re: 2010 - началото на възхода
21-01-2010 - 18:52:04
Quote
kuku987
2012-2015 - 149 euro

Имаме таймингwinking smiley

Аз си мисля, че спадът на цените на НИ ще продължи. Толкова дългосрочна прогноза като куку не мога да дам, но и едва ли цена от 149 е реалистична. Освен при условие, че сегашните специалисти като Дянката успеят да сринат съвсем икономиката - засега правят някакви алабалистики с просрочване на плащания към фирмите, които се отразяват доста зле на фирмите. Имам известно наблюдение и върху някои министерства и държавни дружества, където работата блокира поради откровено тъпи решения или (почти) престъпно бездействие...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-21 18:59 от gogolcho.
Re: 2010 - началото на възхода
21-01-2010 - 19:01:35
Това със 149-те евро ми звучи малко наивистично.
Все пак пир една добра заплата от 1000 евро месечно тогава 100 квадрата би следвало да могат да се купят за около две години, а дали невидимата ръка на пазара и съотношението търсене-предлагане ще позволи да се стигне до такава цена? Според мен твърдо не. още повече на такава цена биха продавали само отчаяни хора с опрял до кокъла нож.
въпреки, че дъм потенциален продавач 2010 едва ли ще е година на възхода, според мен има още до дъното, но въпреки всичко в дългосрочна перспектива няма как имотите да вървят все надолу.
Re: Началото на възхода !
21-01-2010 - 19:16:22
avatar
Има си хора и с по 10 000 евро заплати.
Това, означава ли автоматично, че м2 трябва у нас да е по 10 000 евро?

Малко ти е сбъркана логиката в случая.
Средни цени се определят от средни заплати при равновесен пазар. winking smiley
Re: Началото на възхода !
21-01-2010 - 19:19:11
О, не не е това логиката. Просто исках да кажа, че при цени 149 Евро всеки би могъл да си позволи покупка на имот и това връзка с равновесната точка на търсене и предлагане.
Плюс това аз не съм специалист ама никакъв по имоти. Нали Ви споделих -потенциален продавач съмwinking smiley
Re: Началото на възхода !
21-01-2010 - 19:38:55
avatar
Аз не отричам прогнозата на Куку, защото България отдавна е доказала пред света, че е страната на неограничените вероятности.
Преди десетина години, никой не вярваше, че цените на имотите могат да достигнат бомбастичните си нива от времето на пика на балона.
Днес, никой не вярва, че могат да паднат на дъното му.
Но, това че някой не иска да вярва в нещо, определено не му пречи да се случва, нали? smiling smiley
Re: Началото на възхода !
21-01-2010 - 19:44:39
дано куку да греши защото ако станат 149 евро ще е катастрофа, и едва ли на някои ще му е до имоти. чифт волове ще са по добра инвестицияsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход