Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Quo vadis, Domine?

Публикувано от Scyther 
кой кого е..б..е - Продавачът или Купувачът ?
08-01-2010 - 08:49:18
avatar
Quote
budala
Хората са болни, защото са неграмотни по отношение на здравето си. Хората се бедни, защото не са образовани финансово. Вече дори в Западна Европа въвеждат курсове по финансова грамотност в училищата. Сред младите в България има въпиеща финансова неграмотност. Под влияние на масовата култура, най-вече американската, те се научиха да живеят на кредит. Сега американците се отучват, но големият шок за масата българи, които няма да успяват да си плащат оттук нататък кредитите, тепърва предстои. Това е една от кризите, която силно ще се изостри в България през следващите месеци. Кредитната криза. Пагубно е да използваш заеми. Банките плащат милиарди за реклама, само за да те убедят, че си последният кретен, ако не носиш 3 кредитни карти в джоба си. Те печелят от това луди пари. Банките не съществуват, за да ни помагат, а за да правят пари, но хората са станали наивни. Ето защо не е чудно, че хората с малки доходи най-често остават без пари, без жилища и имущество, ако са били толкова глупави, че да теглят кредит, без да могат да го върнат. Кризата отново показа, че в цял свят банките вземат принудително домовете точно на бедните, на които са дали ипотечен кредит. Финансово състоятелните хора са такива, защото са се научили сами управляват парите си.Обикновеният човек винаги ще е прецакан, когато взема кредит. Затова, ако си знаеш интереса, ще бягаш стремглаво от всякакви заеми. С изключение на един единствен вариант: вземаш кредит, за да завъртиш бизнес.Cпоред проучване на БАН от есента на 2009 година 67% от кредитите и 87% от заемите са взети за разходи, предназначени за потребности от първа необходимост, включително поддържане на жилището. И само 7% от кредитите и 5,07% от заемите в България са взети за развитие на бизнес. Тези цифри показват защо българинът няма да се отлепи от дъното - да вземаш кредити, за да ги харчиш, е най-сигурния начин да съсипеш не само своята съдба, но и тази на децата си. Древните асирийци са ни оставали един прекрасен завет: "Искаш ли да живееш спокойно, не вземай и не давай на заем." Ако винаги следваш този принцип, сериозните ти проблеми ще са с един по-малко.
------------------------------------

будалоф , не си чак толкова много прост , щом си стигнал до този извод ..ако не поздравление , то поне снизхождение заслужаваш за това "прозрение" !
сега остава по-трудното - да обясниш това което си написал през призмата на настоящата ситуация.....и внимавай да не тръгнеш по оФчето мнение на масата , че мигом ти отнемам снизхождението !
и понеже предполагам че в конце концов ще се окажеш и ти като тях-обяснявам:
две са вечните професии: курви и банкери....и докато съществуват ще го има и вечният въпрос: кой кого е....б....е ???
от курвата и от банката си тръгваш доволен , но само временно ,...."сърбежите" налагат ПАК да се върнеш при тях
покойният Боби Цанков директно заявяваше от ефира на радио "Вива" - в България балъците нямат свършване !
-----------
и на финал,сигурен съм че пак не си разбрал въпроса ми , така че ще го доопростя като за теб:
кажи ми как ще СПЕЧЕЛИ банката от настоящата ситуация , как ще "изгуби" Банката знае всеки глупак в този форум и по причината не е ценна инфо !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: кой кого е..б..е - Продавачът или Купувачът ?
08-01-2010 - 11:36:14
avatar
Пруфесуре,бих могъл да задоволя интереса Ви ,така както и интереса на други участници във форума ,но професията ми е пряко свързана с банкиране *write*, има служебна( във нашия случай "банкова тайна"winking smiley)..., надявам се че ще ме разберете*pardon*. Все пак това е открит форум за имоти , а не конференция при закрити врата на акционерите на UBS Bankwinking smiley [www.time.com] А за другата "вечна професия " ,гореописана от Вас , аз лично се явявам клиент понякога...:loveu:*smiley_ahh*
Re: кой кого е..б..е - Продавачът или Купувачът ?
08-01-2010 - 11:55:39
avatar
Quote
budala
Пруфесуре,бих могъл да задоволя интереса Ви ,така както и интереса на други участници във форума ,но професията ми е пряко свързана с банкиране *write*, има служебна( във нашия случай "банкова тайна"winking smiley)..., надявам се че ще ме разберете*pardon*. Все пак това е открит форум за имоти , а не конференция при закрити врата на акционерите на UBS Bankwinking smiley [www.time.com] А за другата "вечна професия " ,гореописана от Вас , аз лично се явявам клиент понякога...:loveu:*smiley_ahh*
-----------------------
новорегистрирани стари юзърю ,
нямам нитерес за задоволяване !
ако банкер (какъвто твърдиш , че си) говори за вредата от банковите услуги *xxx*
, не ми остава нищо друго,освен да се съветвам с педофил за възпитанието на децата си !winking smiley
забавен си (в смисъл със забавени реакции) , щом мислиш да се броиш за майстор с тази глава !
всъщност , може и да си пич , ама не ти личи ИЧ !:}

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
?
Re: Quo vadis, Domine?
08-01-2010 - 16:31:03
avatar
Извода е един – финансово ограмотяване.
Всеки, който ще дърпа пари от Банка -да си направи първо консултация със специалист.
Защото, цитирам един форумец: Селския цървул ще стане лачена обувка само за един ден, а после ще е трагедия! Мислете за децата си!*book*
Re: Quo vadis, Domine?
08-01-2010 - 19:08:56
Цитат:
> Боби Цанков неведнъж заявяваше по радио Вива: "В България балъците нямат свършване......"<

Глей ти резил- фен на Боби Цанков оценява интелекта и мисленето на професори във форума.....Бааах ти форума..... .
Re: Quo vadis, Domine?
08-01-2010 - 20:01:33
avatar
Аз пък след като гръмнаха Боби Цанков мислех, че пунди съответно ще спре да пише (RIP), но предположението ми се оказа грешно. :]
Re: Quo vadis, Domine?
08-01-2010 - 20:51:08
Глей ти, наистина удивителна прилика в стиловете, .............да де , ама продължава да пише... . Явно четем писма от отвъдното....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-08 21:47 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Quo vadis, Domine?
10-01-2010 - 02:55:34
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
Глей ти, наистина удивителна прилика в стиловете, .............да де , ама продължава да пише... . Явно четем писма от отвъдното....
Здравейте!Поздравления за темата-много е актуална.Ако приемем че кръвта ни е синоним на енергия,то вампирите които пият кръв се хранят с нашата енергия поради това че тяхната е недостатъчна или не могат да си я произведат .И друго при суровоядството(кръвопиенето)се придобиват силата и знанието на донора,но това е било на времето.Поради развитието на човечеството (не поради еволюцията)това става все по трудно за тях(вампирите),въпреки че са си организирали румсервиз(световната организация по кръвопреливания),което е конщунство.Единствено правилно е кръвопреливания по 1 кръвна линия или в краен случай от универсален донор.Кръвосмешението води до израждане включително и при кръвопреливане.Вече има и друг вид вампири които наричаме енергийни,това е новата им генерация и те се справят по успешно от стария вид.От новия им вид професионалистите им са с сини очи с оттенък който е индигов.И са професионални психолози и безпогрешни крадци на енергия.Как са се "справяли" с този проблем в по-стари времена, истината за тях нещо което те и досега не могат да преодолеят и това че хората им обръщат гръб.Всяка атака в гръб е грубо нарушение на законите на Вселенатa,Живота и Майката земя.И при животните и при хората обръщане с гръб означава ,че не желаем конфликт,битка, война и сродни на тях действия.При обръщане с гръб ние заявяваме нашата свободна воля ,че не желаеме конфликти,живота е живот, кротък и спокоен ,а не битка за оцеляване.А горчивия факт е че вампиризма е много разпространен ,защото нехаем и не казваме истината,или казано по просто ние самите им създаваме хранителна среда.Не е нужно да казваме гласно истината защото истината е крайната ни мярка да се предпазим от тях,защото ако не я кажем когато трябва ние ги съдим, а нямаме право.Изразяваме ли си нашето несъгласие вътрешно и то истинно то нашето несъгласие ако сме го изразили правилно ни променя аурата и тя ни пази от тях,защото главното свойство на аурата ни е да ни пази от вредни за нас неща и ние я ъпдейтваме постоянно с постигнати от нас знания и умения претворени в дела чрез нашия труд и морал.Вампирите си избират жертвите по аурите и нападат винаги на сигурно ,защото и на тях нападението им коства много енергия и ако се издадат то хората се предупреждават един на друг и вампира скоропостижно може да вирне краката.Живи и здрави!Предупредения човек е наполовина предпазен другото си зависи само от него.*angel*
Re: Quo vadis, Domine?
10-01-2010 - 03:01:29
avatar
Quote
budala
Предупредения човек е наполовина предпазен другото си зависи само от него.*angel*

Хората виждат това, в което вярват. В този смисъл, "предупреденият" (с подобни писания на горното) най-често на практика е по-слаб, защото вярва в караконджули, вместо в себе си.
Re: Quo vadis, Domine?
10-01-2010 - 03:29:44
avatar
Quote
dodo2


Хората виждат това, в което вярват. В този смисъл, "предупреденият" (с подобни писания на горното) най-често на практика е по-слаб, защото вярва в караконджули, вместо в себе си.
Искам да попитам-според Вас,възможно ли е толкова много легенди,книги и филми,да са просто плод да въображението на хората,или има нещо повече?Интересно би ми било вашето мнение по въпроса. Струва ми се ,че и Пунди/ Пруфесъра... е такъв ,но вампир-донор...*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход