Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември
26-01-2010 - 15:12:09
Мен по ме притеснява, че въпреки новотпуснатите кредити през декември (към 47 милиона), като се тегли чертата излиза, че те не покриват "новите" лоши и преструктурирани (58 милиона).
Т.е. като абсолютна стойност жилищните кредите растат(от 8346818хил. на 8393558 хил.), а редовните намаляват (от 7535866 хил. на 7524941 хил.). Един вид ние наливаме в една продънена кофа, а тя вместо да се пълни се празни.
Re: над 9.7% лоши жилищни кредити за Ноември
26-01-2010 - 15:18:59
Quote
paio
Моята вноска от 480 я направиха 300лв. за 1 год. Предполагам че внасям само лихва. Така ли е?

Дай колко е главницата и лихвата, да сметнем.. ако въпросът ти е сериозен де, ти май коментираше финансова грамотност в една съседна тема
(плаша се като прочета такива неща. а най се плаша когато говоря с кредитни инспектори които знаят единствено да казват месечната вноска според калкулатора им - явно друго не им трябва щом 90% от клиентите се интересуват само от това. все пак от есента насам забелязвам че са се оправили нещата малко в това отношение)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 15:24 от Common_Sense.
Re: над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември
26-01-2010 - 16:20:42
Това е статистиката на БНБ = т.е. това са кредитите по които банките не са получили "никакви" кинти за период от 6 месеца.
Или такова е било положението на банките през ЮНИ, А сега? ако продължим с тененцията - екстраполираме в момента положението е 15%+ лоши кредити - такива при които има забавяне с повече от месец!
Не виждам как може при това положение да са стабилни банките - те губят пари, без да вкарваме разходите им за офиси, заплати и т.н. Отписват повече активи - заеми, отколкото събират нови.
Едва ли могат да изкарат така повече от година. А поне до лятото аз не виждам да се подобри положението. Т.е. още 1,5 години по БНБ статистика. Не че ще се вдига много повече от 15% % на лошите, само дето това е 3 пъти повече от необходимото за стабилност на банките.
Чакат ни гладни години - и поредно ограбване!

За главницата и лихвата на колегата.
Лихвата му е 300лв при 0,6-7% месечна лихва или главница - 40-50 000лв - относително понисим заем.
Тези с 40-50к евра не ми се мисли
Re: над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември
26-01-2010 - 16:35:48
avatar
bota156 не може така да екстраполираш - виж че има спад на ръста на лошите кредити, а значи скоро ще има ръст на спада (!) и постепенно ще отидат под 2% лоши кредити. :]

Ако не става доброволно, Бойко Борисов ще се заеме лично и всичко ще е наред (както реши за 1 час и проблема в Гърция).
Re: над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември
26-01-2010 - 20:33:09
В момента новите кредити често са преструктурирани стари. При ипотеките не би трябвало да става лесно, но потребителски от изгърмели овърдрафти и кредитни карти има бол. Вече за ипотечен да се иде чак си мисля, че може да се покрие така гръмнал фирмен овърдрафт примерно. За всеки случай банките са луднали и определено гледат по никакъв начин да не провизират, а да нагласят да получат нещо от дължимото. Та... Според мен ръст в кредитирането по-скоро няма, а има прикриване на лоши кредити.
Ама то е ясно, че банкерите ги е страх сега да не лъсне картинката. Иначе защо ли не гонят за допълнителни обезпечения при 30-40% официален спад на цените на имотите? Малко е странно залогът да е за 20000, да се дължат 40000, а никой да не казва нищо.
Анонимен потребител
С малко закъснение (един месец)
24-02-2010 - 15:39:43
ударихме 11.26%

[stat.bnb.bg]

Продължава тенденцията въпреки отпуснатите нови кредити, редовните да падат като абсолютна стойност.
Анонимен потребител
вече сме на 12.6
27-05-2010 - 19:43:47
вече сме на 12.6

[stat.bnb.bg]
Re: вече сме на 12.6
27-05-2010 - 19:58:46
avatar
Quote
Тинки Уинки
вече сме на 12.6

[stat.bnb.bg]
----------
Две години те "ъпдейтвам" и не можа да се научиш , че това което го знаят такива като теб не е новина ,
новина е онова което ТИ не го знаеш - но поне опитай да започнеш да се сещаш........
--------
просто е , като за вас:
когато лихвите не могат да се вдигат - започват да се ?????????
когато цените не могат да се вдигат - започват да се ?????
-----------
когато цените паднат и лихвите също - започва ??????????
Анонимен потребител
Re: вече сме на 12.6
27-05-2010 - 20:18:01
Ами аз знам, че не трябва да скачам от 10-тия етаж , ама ти определено се опитваш да ме накараш да мисля, че трябва да скоча smiling smiley
Re: над 9.7% лоши и преструктурирани жилищни кредити за Ноември
27-05-2010 - 20:39:46
Не са ли 13.7%??

Лошите кредити са 13.7% през април и бележат сериозен ръст спрямо март, когато бяха 12.6%.

[banks.dir.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход