Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова мода: банкрут и само наеми

Публикувано от Melisa 
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
15-12-2009 - 06:48:11
Асене колкото и да е примитивно, но според мен в дадената ситуация нелишено от смисъл според мен по-лесно им е на ФЕД да си напечатат нови долари отколкото да си изкупуват старите на каквто и да са низки нива. Аз лично не виждам силен долар в близките две години - проблема е, че на никой не му трябва той да е такъв освен на Трише ама ти нали викаше, че той бил гамен и ги не разбирал тия работи, съответно лостовете за въздействие на Европата за силен долър са с много късо рамо. Отделна тема е Китай сега те криво ляво произвеждат един вид работят на склад защото вътрешното им потребление не може да поема всичко, колкото и да с стараят а външното е свито по понятни причини, съответно криво ляво купуват отвън суровини, някоя друга технологийка. А замисляш ли се като напълнят складовете какво ще стане - пак всички трежърис надоло, нафтата надолу и тогава за доалара има шанс да отиде пак да речем на 1.35 с еврото, но не за дълго, в инфлационната сила на огромното количество грешни долари извън Америка а също и вътре пак ще го върнат на нивата 1,50-1.70 където според мен му е мястото за дълго. Ще видим как ще стане ама аз лично не му се надявам много.

_________________
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
17-12-2009 - 14:29:39
Quote
Ivel
грешни долари извън Америка а също и вътре пак ще го върнат на нивата 1,50-1.70 където според мен му е мястото за дълго. Ще видим как ще стане ама аз лично не му се надявам много.
Това ми приличе на "имоти винаги Ъп"

"Няма планина без върха и дупката без дъно"- японска мъдрост.
Аз залагам на домати*ok*
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
18-12-2009 - 12:22:22
za mnenieto na Asen:
intercno, no zacto nikoga ne kazva kolko ca mecechnite razxodi kioto triabva da ce plactat (ZADALZITELNO!) za 65m2 apartament na mecec? tyk v Toronto e okolo 500 - 800 $ na mecec. Tova e pri polozenie che apartamenta e platen v broi, i. e. apartamenta e 100% tvoia cobctvenoct, dokato ziveesh v nego triabva da plactash 500-800 na mecec za podrazka...

Best Regards,
Deian Alexiev
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
18-12-2009 - 19:47:36
avatar
Уважаеми Краси тук ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ РАБОТИ НЯМА има препоръчителен начин на поведение което вклучва и финансови задължения. А ти защо не кажеш след като платиш тези пари какво получаваш А? Защо не кажеш че и басеинче може да има в блока и сауничка че чистотата е по висока от Софииска болница–защо не кажеш че тези пари включват и тока и водата и поддръжката на блока та чак и стъклата ще доидат да ти измият от вънка. Защо не кажеш че колата ти стои на топло у гаража в блока като излезеш нема коли по тротуара–зимата нема сняг по него, лятото градинките са перфектни укосени ( канадска ливада). Защо не кажеш че като завали дъжд нема кал като у Манастирски полета Сф. защо не кажеш че нема преливащи смрадливи кофи за боклук в обсада от глутница бездомни псета и орди цигани вкопчили се в люта битка с тях за благинките скрити в казана. Плащаш уважаеми Краси за титлата "Живея като бял човек". Ако случайно скъличко ти идва това–има решение $500–$800 зимаш си един коптор у гетото под наем и се пренасяш в страната на чудесата. И от тука идва моабета " Всякя жябя да си знае гьола и мястото в него".

Ни копува ни продава
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
18-12-2009 - 21:29:00
Аз само ще добавя една картинка:
За да види господин Алексиев какво имат предвид брокерите в България като казват "апартамент 65м2". Интересно е да се сравни с някой 700 sqf в Торонто.
Макар че няма голяма полза от подобни сравнения. Разликите са прекалено много.
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
18-12-2009 - 21:53:44
avatar
Quote
Panther1
Аз само ще добавя една картинка:

Пропуснал си да отбележиш, че в случая купувачът трябва да бие чело у земята, че получава "нещото" на паркет и латекс, а не на шпахловка и замазка. :]
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
19-12-2009 - 16:13:20
Уважаеми ТОРТКО, абсолютно си прав в написаното. Мога да добавя за огромните междублокови пространства с неповторими градинки, чистота, огромните паркинги, периодичните основни ремонти и т.н. . Наистина място за сравнение няма. Това, което искаше да каже чрез мен моя роднина- Деян е, че тези месечни такси всеки, купил си апартамент , няма как да ги няма в предвид , защото са си сериозни.
В БГ тези такси са символични и затова блоковете ни имат вид на коптори.Но колко живущи тук биха могли да плащат по 500-800 лв. месечно за поддръжка на жилището си?
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
19-12-2009 - 17:41:15
В България вече има и затворени комплекси, със сходни условия - който има желание и средства може да си купи такъв апартамент. Аз не съм наясно много с условията в Канада, но със сигурност има кондота и с по-ниски такси поддръжка. Всеки си прави сметката.
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
19-12-2009 - 18:50:20
Quote
Panther1
Аз само ще добавя една картинка:
За да види господин Алексиев какво имат предвид брокерите в България като казват "апартамент 65м2". Интересно е да се сравни с някой 700 sqf в Торонто.
Макар че няма голяма полза от подобни сравнения. Разликите са прекалено много.

Почнах да ги смятам с елката тия 65 квадрата. Изкарах ги с мъка 46. От тия 46: 7 и половина са коридори са коридори, 5 е тераса.

Едит: гледам на скицата написали, че е 55 квадрата, а не 65...
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
19-12-2009 - 19:13:36
Quote
Panther1
В България вече има и затворени комплекси, със сходни условия - който има желание и средства може да си купи такъв апартамент. Аз не съм наясно много с условията в Канада, но със сигурност има кондота и с по-ниски такси поддръжка. Всеки си прави сметката.

Има кондота и с по-ниски такси поддръжка. Жилищни сгради без басеин, сауна и др. екстри например. Ако си купиш къща, сам си я поддържаш и си плащаш само данъците и такса смет (не, че и те са малки де), но пък всичко изглежда и е уредено много добре. Общо взето никъде няма нещо за нищо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход