Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 08:50:51
Quote
Спиридон Тепавичаров
Дивале, момчета, братя и сестри Западноанадолци,

...Спомнете си какво пише на входната врата на Дахау. Не съм антисемит, само цитирам надписа, който е много мъдър. Нещо от рода на: "ще ви научим да работите , за да бъдете щастливи" или нещо такова.....

Свиха надписа "Arbeit macht frei" от входа на Аушвиц
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 08:59:17
avatar
Quote
Cepcem
Свиха надписа "Arbeit macht frei" от входа на Аушвиц

Съвпадението е много подозрително! Спиридон ще да е бил smiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 10:26:09
И в Дахау пише същото
[bg.wikipedia.org])
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 11:05:49
Момчета и момичета
Има хора с много добри идеи , като цяло могат да се намерят много ниши и при правилно планиране да излезем от кризата в рамките примерно на 3 години .....
обаче.......
това няма да се случи защото ...
Българина е облъчван от новини за големи и лесни пари -прати смс и ще получиш еди колко си пари - изглежда лесно нали .....ами тогава кои е луд да бачка
Някакви геиове се показват по телевизията и се определят като хаи-лаиф....
Фолк певици или манекенки -като ги види човек има чувството че са шпакловани по лицата , а на гърди и дупета е ударена по една изолация
Стана обира във Фантастико и на другия ден ми се наложи да хвана такси - влизам аз , потегляме , таксиджията завързва разговор и стига разбира се до голямата новина обир за 2 млн - вика евала ,браво .......
викам му как браво бе ???/ тия са си за затвора
хъка мъка ...но човека е възхитен
Цялата нация е възхитена от педераси , чалгаджии и всякакви елементи , а ние тук си говорим кои как да прави производство ...Дори всички ние които пишем тук да направим по един бизнес и дадем работа на 20 човека нищо няма да се промени- защото тези 20 човека няма да са доволни от това че имат работа , а ще гледат пак какво да краднат и как да кръшнат
не знам обаче не съм голям оптимист
в Бг се получава - прави добро изяж дърво !
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 11:17:28
Едва ли точно от Европа биха искали да ни учат как да работим..Да играем по правилата – да, но не и как да сме по-функционални и конкурентни – това е заблуда. Тяхните правила = зависимост, икономическа. Европейците не са прости и не пасат. Присъединяването за тях единствено означава разширяване на пазара! Има хора у нас, които ходят непрекъснато с капаци и не могат да го проумеят това. - Или не искат! - Или им е платено достатъчно!

Българското производство е конкурентно и качествено. Българският труд също е качествен и квалифициран. Престанете да хулите. - Повечето които го правят, нито произвеждат, нито работят. Гледат “сосно” отстрани и “анализират”. Лъжа е също, че нямаме производство. Напротив, имаме! Да, тежка промишленост почти никаква, но тя се оказа неефективна и несъобразена с и без това стесненият пазар (разчита се изцяло на вътрешните нужди). За сметка на това последните години имаме бум в производството на храни, дрехи и консумативи (който не вярва да направи стравка в търговският регистър за броя на производителите). Качеството също е на лице, съобразено е и отговаря на всичките им изисквания. Проблема е във финансирането! Всяко младо производство се нуждае от финансиране и е изключително зависимо от него. Европа и това знае! Обаче всичките отпуснати пари в един момент стават неефективни, когато по разчет и план бъдат съкратени или спяни. И това се знае! Един доста ефикасен метод да бъде отчетена регламентираната дейност, без да бъде свършена работа и дори предизвикана задлъжнялост – говорим пак за зависимост. Защо не помислиме за “глупоста” на държавите, които продължават стоически да се дърпат от “привилегиите” на Европа?! Трябва да разберете – Европа нямат нужда от нашите стоки, напротив те сриват тяхното производство, предизвикват по-ниска икономическа активност и по-висока безработица. Не искам да вярвам, че аз съм единственият малоумник мислещ така!?? Има информация, дори за дългогодишен успешен износ с редица частни европейски компании, за които той е и е бил изгоден и предпочитан, но от времето на членството ни все повече спъван и нежелан от зависещите на високо ниво. И това е не само в България. И в Румъния и в Полша (на която всъщност завидяха за всеобхватното им и агресивно производство), Чехия..тн Естествоно такова присъединяване отвори врати за големи фирми, които изчислявайки себестойността на продукцията си направиха значителни инвестиции в полза на което, но в крайна сметка това са изцяло лични интереси и бъркат в плановете за “съвременното европейско разпределение на благата” Не искам да знам какви галимации са ставали, но изтеглянето на такива вече е факт. Може да гледате с насмешка, но за мене лично присъединяването добавя просто още 7млн консуматори.. направете сметка и за другите нови членки. Всъщност, присъединяването стана факт точно в момент на подем на българската икономика (главно интересите към собствено-частно производството) – дали не ни сложиха рамките намреме?? Желали сме ние членство?? според мене ни го пожелаха! Сещам се и за една съседка, просперираща за времето си, на която пък бяха отрязани крилцата овреме на религиозна основа... тогава умниците още не бяха измислили изтънченият (по-изгодният) вариант с икономическото присъединяване.

Общо взето съвременната световна стратегия за пазарите е глобализацията. Обаче и на децата е ясно, че освен глобализиране на капиталите- постъпленията аджеба, зависимост и контрол във всички свери, друга благинка не дава! Напротив, потъпква се конкуренцията, инициативата – оттам предприемчивостта и от там качеството и интереса въобще. Това е най-голяма групост на нашето време. - Плод на безумна лакомия. Само по себе си е перфектният начин за всеобща дестабилизация, защото се нарушава основният мотив за развитие, продуктовност и иновация, а именно ползата и признанието. Считайте, че глобализацията е главният виновник за кризата. Никога до сега не е правен подобен опит за подобно сливане на икономически интереси – е, резултатът е на лице. Американците си позволиха други да работят вместо тях, непрекъснато увеличавайки консумацията и изкуствено повишавайки стандарта си..., така се превърнаха в най-големият длъжник навсякъде по-света. Обаче, както знаем пък са най-агресивният, “модерен окупатор” и явно разчитат повече на това, отколкото да превъзпитават вече оялото си и зомбирано население. Всичко започна от тях, плод на невиждани безумия (един ден ще го пише в учебниците) и надявам се там да свърши...

Темата е безкрайна.. изводите за мен са ясни; Трябва да разчитаме на себе си, позволявайки все по-малко фактори да влиаят и на икономиката ни и на социалните ни интереси и на политиката въобще!



ПС: Валси, това ми хареса smiling smiley
""Лека-полека ще се изтрие от манталитета национален, че трудът е само за глупаците и неудачниците в живота. smiling smiley""
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 12:40:48
По принцип си прав Дивале,

Но това е обществото което се представя от медиите и се насажда на населението.
Аз затова стоя без телевизор - ами не ми трябва.

Но има и една друга България. На Никулден се разхождахме с малката ни щерка, на 1 г. Една баба ни срещна, закачи се с нея и и даде 30 стотинки, за празника, ей така. Е за тази баба 30 стотинки са си хляба за деня. Много ни трогна. Е,това на друго място в Европа надали ще ти се случи.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евроspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
19-12-2009 - 15:54:36
avatar
А ето какво ще се случи малко преди да се сбъдне прогнозата

В България отново настъпила криза. Всичко поскъпва, хората обедняват. В час на класния учителката решила да пита децата как техните семейства ще се справят. Пръв вдигнал ръка Тошко.
Учителката:
- Кажи Тошко, моето момче как вашето семейство ще се справи?
Тошко:
- Ами татко реши да отвинти всички крушки и да остави само една. като се местим в друга стая, местим и крушката и така ще икономисаме от ток.
Петърчо и той вдигнал ръка.
Учителката:
- Кажи Петърчо, вие как ще се справите?
Петърчо:
- Ами тати реши да затапи всички чешми, и да остави само една, за миене за пиене за всичко. Така ще икономисаме от вода.
Учителката:
- Браво Петърчо. Иванчо а ти защо мълчиш? Я кажи вие как ще се справите?
Иванчо:
- Ами ние госпожо, решихме да продадем мама.
Учителката:
- Е как така бе Иванчо, ще продавате майка ти?! Защо?
Иванчо:
- Ами аз не суча, тати не ебе, за какво да я храним.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 16:10:58
Quote
Peter_K
По принцип си прав Дивале,

Но това е обществото което се представя от медиите и се насажда на населението.
Аз затова стоя без телевизор - ами не ми трябва.

Но има и една друга България. На Никулден се разхождахме с малката ни щерка, на 1 г. Една баба ни срещна, закачи се с нея и и даде 30 стотинки, за празника, ей така. Е за тази баба 30 стотинки са си хляба за деня. Много ни трогна. Е,това на друго място в Европа надали ще ти се случи.

Tочно това искам да кажа - насаждат ни нещо , създават ни някакви измислени герои , педерасите и чалгаджииките стават кумири на цяко едно поколение .Иначе и аз и ти предполагам че и всички от форума са част от онази другата България за която говориш (мое мнение - по качественната част ) .Как обаче тази част да се обособи като гражданско общество не е много ясно
Забелязваш ли че когато няма хляб (криза е) ни предлагат зрелища
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 16:18:56
avatar
Quote
dival
Quote
Peter_K
По принцип си прав Дивале,

Но това е обществото което се представя от медиите и се насажда на населението.
Аз затова стоя без телевизор - ами не ми трябва.

Но има и една друга България. На Никулден се разхождахме с малката ни щерка, на 1 г. Една баба ни срещна, закачи се с нея и и даде 30 стотинки, за празника, ей така. Е за тази баба 30 стотинки са си хляба за деня. Много ни трогна. Е,това на друго място в Европа надали ще ти се случи.

Tочно това искам да кажа - насаждат ни нещо , създават ни някакви измислени герои , педерасите и чалгаджииките стават кумири на цяко едно поколение .Иначе и аз и ти предполагам че и всички от форума са част от онази другата България за която говориш (мое мнение - по качественната част ) .Как обаче тази част да се обособи като гражданско общество не е много ясно
Забелязваш ли че когато няма хляб (криза е) ни предлагат зрелища

За да се формира едно гражданско общество в една държава, то първо трябв да има граждани.
А граждани не са тези живеещи само в градовете, както погрешно се счита у нас.
Граждани са тези, които се опитват с труд и чест да оставят следа след себе си и не се примиряват с неправдата.

Тези хора бяха систематично избивани в продължение на векове, прогонвани,предавани, заточавани и затваряни из занданите.

Сега, сега ги няма и трябва да се създадат отново, от средите на тези израсли с максимата "Учи мама, за да не работиш", докато останалата част от света през това време се е учила как да работи по-добре, за да живее по-добре. .

Не може с няколко бели лястовички да промениш из основи манталитета на една нация, изчерпващ се с тарикатлък на дребно и андрешковска находчивост в опитите си да преметне държавата.

Едва когато се осъзнае от болшинството от населението, че спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се, едва тогава ще има осъзната потребност от гражданско общество и него ще го има на дела, а не само на думи и пожелания както сега smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-19 16:20 от valsodar.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
19-12-2009 - 22:12:48
От цената на топ-локейшъна (където и да е това),стигнахте до фундамента на гражданското общество...След малко ще се появи някой да докаже как проблемите ни в момента се коренят в турското робство или в домашната ракия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход