Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро*drunk*
23-12-2009 - 14:42:43
Quote
valio1900
По-скоро средна цена от 149 евро, но чиста площ ще накара пазара да направи дъно.
Разгледайте структурата на влоговете (надявам се, че за кредити вече ще се говори в по-малко от 10% от продажбите)
http://bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/S_BANKSTAT_Data_Deposits_Q_Cat/$FILE/200909_dep_dyn_qcat-bg.xls/

над 50 хил. до 100 хил. лв. 41 050 влога
над 40 хил. до 50 хил. лв. 24 809 влога
над 30 хил. до 40 хил. лв. 42 085 влога
над 20 хил. до 30 хил. лв. 90 930 влога

Общо 198 874 влога

Дори и половината от тези влогове да се използват пропадането на пазара мисля, че ще спре.
А кога материалите за строителство ще направят тази цена възможна е друга тема.

Пропадане на пазара няма да се спре. 1 причина- ОК! всички и веднага на тези пари купуват имоти и какво следва? хора няма да имат пари, а предложени апартаменти на пазара още има! следва тотално срутване и обедняване, без шанс на въстановяване.
2.тези пари по принцип са много малки и са до 50 000 евро, а погледни оферти има още желаещи да продават свой 2 стаен за 4000е/м! това е пропаст между налични пари и алчност на продавачи.

От друга страна какво аз виждам от тази статистика:
90 930 семейства имат спестяваня от 10-15 хиляди евро, тези пари не стигат на покупка на апартамент по принцип, но най вероятно ще отидат на обучение на деца(студенти), на ремонт или обзавеждане, на кола, на сватба или погребение, или пътуване. Почивки, дрехи, техника, здраве... това са пари за трудни времена, не за "инвестиции"

41 050 семейства с 25000-50 000 евро, най вероятно имат апартамент и най вероятно няма да си купуват още един, кога депозит дава пари, а кредит само отнема пари

остават 67000 влога с 15000 - 25 000 евро, тези могат да купят апартамент. Разбира се не всички, и не всички в БГ има и други страни.
На тези 67к има 243к обяви за проажби на имоти +119к обяви за продажби на коли . 1 потенциален покупател и 5 продавачи.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро*drunk*
23-12-2009 - 15:44:47
avatar
мани бе за наЩЕ броКЕРЕ 40% от французите са ЦЪРВУЛИ щото са под наем ... за гИрманците същУ!

ма като кацнат по наще земи с лоУ коста и сичките брокерки тичат да си свалят гащите на социлно слаби мекерета от западнОевропата smiling smiley

ма какво да разправям - с пиян ще се разбереш, с луд също, ама с тъп човек никога не моеш се разбра smiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро*drunk*
24-12-2009 - 15:39:39
То тва ако стане ще излезе,че колата ми е по-скъпа от апартамента :ami:.Ще стане като едно време мутрите с S класата на паркинга пред панелката хехе.
Според мен на отделни имоти може да паднат цените драстично,но на малкото тузарски неща на пазара дори смятам че ще се качат щото хората с пари много трудно си намират качествен имот на фона на лавината от коптори на пазара...Няма как в София и Варна на малкото останали добри за живеен райони в тези градове,които всъщност стават още по-малко,цените да паднат под себестойност.
примерно като купувах във кв.Левски във Варна преди 5 години мястото беше върха на сладоледа-само къщи от едната страна,детска градина с озелненен двор и огромно борове залепена за сградата,морето на теферич а сега квартала е едно презастроено гето и на повечето улици асфалта е само спомен след като тежките строителни машини са си заминали...как да се качат цените *smiley_ahh*.Ма виж в морската градина е друга работата...Или ако направят някой баровски затворен комплекс на голяма озеленена площ на удобно място близо до града..примерно едни стотина декара парк а не като досегашните два три блока и няколко къщета сгъчкани едни до други-кой ще иска да живее там...Ама се променят нещата.Моловете стават по-големи и по-големи а малките фалират...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 12:33:26
avatar
Браво куку - определено цената се е засилила към 150 Е smiling smiley
Времето изминало от твоя първи пост, го доказва най-добре!
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 13:59:25
Айде, фенклуба на Куку и Асен, що така мълчите?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 14:13:01
avatar
Quote
Imotko
Айде, фенклуба на Куку и Асен, що така мълчите?

Пак сбърка драги!

Не е фен клуб, а клуб по интереси, предимно лични и предимно финансови (мъни)

а стадото тегли ипотеки предимно без да мисли, щото не умее или предимно не иска smiling smiley
а вълци в овчи (имотни) кожи го дебнат и прилъгват smiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 14:24:46
Е, какъв е общия интерес на клуба? Да спасите още някой или нещо далаверка има? Ако има, кажете да знам и аз.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 19:00:48
Quote
Imotko
Е, какъв е общия интерес на клуба? Да спасите още някой или нещо далаверка има? Ако има, кажете да знам и аз.
Moiata prognosa e 139e./kv.m. sa panel i stara tuhla [bes top imotite] ot m.Mart natatak.Ima seriosni pri4ini sa tova.ES otiva na kino.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 20:03:39
Ами като отива ЕС на кино, купи си в Париж. Защо драпате за София. И март 2050г. вероятно имаш предвид, щото доста март-ове минаха, ама имоти за без пари няма.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
20-09-2010 - 20:51:44
Нашата е лесна, ако ЕС е добре и ние сме добре или поне не сме зле, а ако СЕ издаде багажа ние ще сме много добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход