Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането

Публикувано от Servel 
пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 14:25:10
avatar
Вчера влязох в магазин на Технополис и бях изненадан да видя, как в него 7 - 8 млади момичета агресивно пресрещаха всеки посетител и му предлагаха бързи потребителски кредити от Уникредит Булбанк eye popping smiley
За 10 минути ми предложиха 3 пъти eye popping smiley

па-па-па кредитирането пак започна, не е на добре си мисля
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 14:44:51
avatar
Quote
Servel
Вчера влязох в магазин на Технополис и бях изненадан да видя, как в него 7 - 8 млади момичета агресивно пресрещаха всеки посетител и му предлагаха бързи потребителски кредити от Уникредит Булбанк eye popping smiley
За 10 минути ми предложиха 3 пъти eye popping smiley

па-па-па кредитирането пак започна, не е на добре си мисля

В Технополис е същото. Дали пък, пак брокерите не са виновни?
Или, момичетата в магазина?
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 16:06:54
avatar
Ааааааа не така. Просто си гледал филма " Преброяване на дивите зайци" втора серия.

Ни копува ни продава
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 16:40:45
Обръщал ли си внимание какви са условията и цифрите по кредитите в тези магазини? ГПР 30-40% минимум и това са краткосрочни кредити, т.е. банката се надява някакси да издаяниш, предполага се, че щом купуваш значи вероятността да изгърмиш следващите 3-4 месеца е малка - с помощите за безработица пак можеш да си плащаш вноската, след това на практика главницата е изплатена и всичко отгоре е лихва. Дето се вика банката да изгуби, да изгуби, колко да изгуби? Най-много това дето се е надявала да го вземе като печалба.
Банката от 100 телевизора по 1000лева ще спечели 4 пъти повече отколкото от един апартамент за 50кЕвро.
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 16:52:09
avatar
То лихвите по такива потребителски кредити предлагани в магазини през 2007 и 2008 не бяха под 20% на годишна база в най-добрия случай.

Лесно може да се провери колко е сега %, но по-важното е че този тип кредити се реанимират отново и то от най-голямата БГ банка. А дали другите няма да я последват много скоро и какво следва от това потребление без икономическа основа за него...
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 20:18:34
Това са краткосрочни кредити.Лихвите им са много високи-то като имаше масово кредитиране лихвите започваха от 25-28%..Сега сигурно са още по-високи.
Преди малко намерих в пощата си подобна простотия,от фирма за бързи кредити......станете наш клиент и получавате веднага подарък-плюшено слонче
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
04-12-2009 - 22:25:24
Че предлагат на всеки е факт, но на колко реално дават и колко дават?
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
05-12-2009 - 11:37:47
avatar
Quote
salvador
Преди малко намерих в пощата си подобна простотия,от фирма за бързи кредити......станете наш клиент и получавате веднага подарък-плюшено слонче

Сега слончето, а след сключване на договорът за кредит и хоботчето отделно, с вградени функции на вибромасажьор. winking smiley
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
05-12-2009 - 16:48:50
Ае...взимал съм разни дреболии преди с такива кредити...гледам да е до 5-6 месеца.Не е толкоз страшно.При съседите като влезе мълния и им изгори всичките уреди...какво трябваше да правят-да чакат 6 месеца без хладилник,печка,пералня и телевизор докато съберат пари за нови ли...Такова кредитиране трябва да има,защото техниката си остарява,троши се и т.н. и трябва да се подменя.Едно време като не е имало кредити и лизинги,всички са карали 20-годишни Лади.Баща ми имаше Жигула комби.5 години е събирал пари за нея и още 3 е чакал ред за да я купи.Хич не е удачен тоя модел.Съгласен съм,че задлъжняването трябва да има някакви граници и да се правят сметки,ама да отричаме така целия модел на кредитиране...не сте прави изобщо.
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
05-12-2009 - 18:53:42
Quote
salvador
Ае...взимал съм разни дреболии преди с такива кредити...гледам да е до 5-6 месеца.Не е толкоз страшно.При съседите като влезе мълния и им изгори всичките уреди...какво трябваше да правят-да чакат 6 месеца без хладилник,печка,пералня и телевизор докато съберат пари за нови ли...Такова кредитиране трябва да има,защото техниката си остарява,троши се и т.н. и трябва да се подменя.Едно време като не е имало кредити и лизинги,всички са карали 20-годишни Лади.Баща ми имаше Жигула комби.5 години е събирал пари за нея и още 3 е чакал ред за да я купи.Хич не е удачен тоя модел.Съгласен съм,че задлъжняването трябва да има някакви граници и да се правят сметки,ама да отричаме така целия модел на кредитиране...не сте прави изобщо.

То модела на кредитиране го има навсякъде по развития свят, иначе как ще печелят магазините и кредитните институции. Въпроса е дали е изгодно да се купува така с оскъпяването на продукта за самия купувач? По-разумно е да се държат пари настрана, нещо като се повреди или да се поправи, или да се купи ново, но със собственни пари. Аз може би съм по-стиснат - не вземам нищо на кредит (поне за сега, да чукам на дърво).

С колите е същото - вземаш нова на лизинг - тя цената и паднала вече в момента, в който удари асфалта и от там нататък продължава само да пада, а ти я изплащаш, че и с лихви отгоре, да не говорим, че още по-не си струва ако ще я караш по БГ-ейските разбити пътища. С малко повече търсене и познание за марките и моделите можеш да си намериш втора ръка в отлично състояние (минаваш я първо през механик), плащаш в брой и караш години, забравил отдавна за харча. Иначе оскъпяването чрез кредит изглежда ужким поносимо, ама като се насложат лизинг за кола, ипотека, потребителски кредит и разни техники от магазини, като удариш чертата става много сериозна сума.

Това при положение, че не е никакъв проблем да се изплащат вноските, а ако стане проблемно - майко мила...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход