Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%

Публикувано от пунди 
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 21:59:03
avatar
OwnerBG едно пропуснато нещо сред всички тези ако-то в статията: както е описано, то наемите ще паднат и "е въпрос, на който може да се отговори много лесно и ясно."

Като се върнем обратно по веригата и се започне с "ако лихвите паднат с 1%, а наемите паднат с 10%" дали ще е по-изгодно инвестирането в жилище с цел отдаване под наем?

Аз мисля, че не.
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 21:59:33
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой знае ли какви са лихвите по ипотечните
> кредити в Латвия в момента, миналата и по-миналата
> година какви са били?




Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:05:31
Е сега какво ПАК ЩЕ ГИ ВДИГАТ ЛИХВИТЕ :]
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:05:37
avatar
Ето и % в тяхната си валута:

Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:05:57
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG едно пропуснато нещо сред всички тези
> ако-то в статията: както е описано, то наемите ще
> паднат и "е въпрос, на който може да се отговори
> много лесно и ясно."
>
> Като се върнем обратно по веригата и се започне с
> "ако лихвите паднат с 1%, а наемите паднат с 10%"
> дали ще е по-изгодно инвестирането в жилище с цел
> отдаване под наем?
>
> Аз мисля, че не.
>

Статията е късичка но май това е единия сценария.
Дали и кога е друг въпрос.
Истината е че хората с кеш се поглезиха с инвестицията в депозити.
А за последните четири дни медиите подгряват доста сериозно темата с лихвите.
До какво ще доведе ще видим скоро.
Вълната на подражание е много бърза у нас.
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:08:45
avatar
Демек - бултрап през декември-февруари, а сетне... юруш народе по пързалката? :]
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:14:38
avatar
Ако паднат лихвите, май няма спор, че ще намалеят депозитите в банките. А банките хич не искат това.

Ето цените в Латвия, да видим 2008ма:



Лихвите за 2008ма са паднали с 2% според статистиката им по-горе, а цените на имотите са паднали с 35%. Това са 2 числа, над които да помисли пунди. И всички, които без да искат са се вързали на манипулациите му до момента.
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:22:13
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Демек - бултрап през декември-февруари, а сетне...
> юруш народе по пързалката?

bulltrap след декември не може да има, не забравяйте пък тази графика:



Първото тримесечие няма да има почти никакви сделки, така че това ще е причина за силен спад.
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:23:17
Измествате темата с наема и депозита.Първо двете са несравними.Лихвата в евро не е 6%, а между 8 и 10% в ПИБ, ИНвестбанк, Тексимбанк и около 7 в Райфайзен, ОББ, Сибанк и др.
Пък и като падне лихвата с 1% в евро ще се обменят парите в лева, където лихвата винаги е с 2% отгоре.В близките 3-4 години, до приемане на еврото лихвата по депозит ще е по атрактивна от наема.Обаче в дългосрочен план наема бие депозита.Първо след влизането в еврозоната, няма да има левчета, евровите лихви допълнително ще паднат и наистина 4-5% ще бъдат най-изгодните.
Не съм съгласен с додо че наемите ще падат, особено в София, Пловдив и Варна.Напротив в близките 4-5 години ще има ръст и на наемите, съобразно с доходите.Вещанията за апокалипсис, фалит на България и т.н. с в болните мозъци на псевдоанализатори и емигранти, които мечтаят с парите изкарани на строежа или с миене на канефи и бране на памук като дойдат в България да се царе.Умря това в края на 90-тте още.Щом там сте на дъното на социалната верига, ще бъдете такива и тук.Все пак в малките градчета спестеното може и да стигне за започване на някой дрбен бизнес.
България е единствената страна в ЕС която ще изкара бъдещата тежка година с балансиран бюджет.Другите държави са задлъжняли жестоко.Ако има балонирани икономики и такива заплашени от фалит са на запад от България.Румъния взе 20 млд $ от МВФ, Сърбия се моли като умиращо от глад куче да и дадат 3 млд $ от фонда.
Така че перспесктивите пред Бг икономиката са добри, знам че ще последва истеричното ми оплюване, тъй като българомразците са много активни последните дни, но това е истината, аз не си го измислям и не плямпам глупости и отявлени лъжи.
А що се отнася до натиска да се свали лихвата , 3% са множко, но 1.5-2% в близката година от самосебе си ще паднат лихвите.Това е един факторите който ще раздвижи пазара и поне ще спре спадът най-късно през Q2 на 2010г.
Re: Дянков: Лихвите трябва да паднат с поне 3%
06-11-2009 - 22:30:00
avatar
Додо, аз реших да му вдъхна грам надежда, а ти на сирачето изби хляба от ръката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход