Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спадът на имотите в София е 34% според НСИ

Публикувано от Znae6t 
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 18:50:40
na Написал:
> изберете си едно място- например от ВИНС Варна до Хотел Черно Море и след 1 година вижте
> най-евтината офертна цена, без партери или тавански помещения; може даже да сключите някаква
> форуърдна сделка например Ноември 2011, Куку се задължава да продаде имот на Барбарон в посочения
> имот за $279/кв, по този начин, ако се окаже прав, Куку ще спечели $10000 за апартамент от 100кв

ОК, чудесна идея smiling smiley Във Варна съм си карал всичките летни ваканции при дядо и баба, от юни до септември smiling smiley
Ти уреди формалностите с Куку, от мен имаш 50% от печалбата smiling smiley
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 18:55:28
тайминга е най-важният момент тук.

аз мога да разчитам тенденциите, но не съм врачка да кажа кога точно ще ги ударим тези нива.
и е против принципите ми (както и на принципите на фонда на моя инвестмънт адвайзър) да шортселвам нещо. било то и парче тухла в Бг.

доколкото познавам Варна и района около Винс до черно море:
мисля че имаше цени по 200-250 долара на квадрат (реален) средно преди кризата през 1997. по време на кризата не знам колко са вървели, според мен на по 150 макс.
това беше без да сме накиснати толкова с кредити и с доста по-добра икономика. в момента е епогея на цените на каквото и да било в Бг, оттук нататъка само надолу...

И препоръчвам 'неразораната целина' на брежнев на татко Барба.








*xxx*
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 18:56:46
къде точно живеят баба ти и дядо ти във Варна?

Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:03:52
Татко Барба,

между другото има един вариант при който със сигурност ше загубиш.
мога да купя една гарсониера (40 квадрата) в района на цена 600-700 евро на квадрат (бъдещите дъна според вас, според мен реални цени в момента) в следващите 2 години, да дам да речем 30 хиляди евро и после да я продам на Барбарон за 40x279 = 10800 евро и като в допълнение Барба ми брой 50 000 евро че печеля облога, излизам на плюс с 30 800 евро.

Та Татко Барба преди да предлагаш сделки помисли малко, ако си държиш на думата очаквам 30 800 евро от теб по сметка.

Да намираш нещо грешно в горната логика?

Мерси боку.
*xxx*
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:07:36
avatar
е куку то при тоя облог ти ще си навит да я продадеш и по 10 евро/м2 бе smiling smiley
na
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:18:25
аз затова предлагам моя вариант с опцията:
пут опция на цена $5000 сега(Куку или Асен плащат тази сума на Барбарон или мен), като това задължава Барбарон или мен да купим апартамент в горепосочения район на цена от $279/кв ; тоест това изисква Асен или Куку да купят апартамента от някой на каквато и да е цена, и да ни го продадат на $279/кв- ако се стигне до тази покупко/продажба, ние се задължаваме да върнем $5000 от опцията+ покупка на апартамента; Ако до 18 месеца Асен или Куку не се възползват от опцията, тя expire, и ние със Барбарон ще задържим $5К; Тоест нашата макс печалба е $5К, а на Куку и Асен е разликата между цената, на която купят апартаемнта и $279/кв; това мисля, че е най-обективния начин, вместо да гледаме сайтове и сделки при ЧСИ; а вие ако успеете да купите апартамент от ЧСИ за $100/кв, ще спечелите $179/кв; Тоест Куку, считай предложената сделка като buy low, sell high, а не като шорт
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:31:22
na Написал:
-------------------------------------------------------
> аз затова предлагам моя вариант с опцията:
> пут опция на цена $5000 сега(Куку или Асен плащат
> тази сума на Барбарон или мен), като това
> задължава Барбарон или мен да купим апартамент в
> горепосочения район на цена от $279/кв ; тоест
> това изисква Асен или Куку да купят апартамента от
> някой на каквато и да е цена, и да ни го продадат
> на $279/кв- ако се стигне до тази
> покупко/продажба, ние се задължаваме да върнем
> $5000 от опцията+ покупка на апартамента; Ако до
> 18 месеца Асен или Куку не се възползват от
> опцията, тя expire, и ние със Барбарон ще задържим
> $5К; Тоест нашата макс печалба е $5К, а на Куку и
> Асен е разликата между цената, на която купят
> апартаемнта и $279/кв; това мисля, че е
> най-обективния начин, вместо да гледаме сайтове и
> сделки при ЧСИ; а вие ако успеете да купите
> апартамент от ЧСИ за $100/кв, ще спечелите
> $179/кв; Тоест Куку, считай предложената сделка
> като buy low, sell high, а не като шорт
==========================================================

шефе,такава опция трябва да струва 50$,не 5000$......
при апт от 50 кв,дори и на 200 евро да падне цената,ти пак ще си на далавера winking smiley

ако ще изчисляваме имплайт волатилити и нормална дистрибуция за време......ОТМ пут,с над 50% отдалечен страйк от сегашна цена, за 1,5 години дори и 50$ няма да струва.........
я дай по добре едно фючърче........кажи каква цена смяташ,че ще е варната след 1,5 години....да се разбереме......или аз да ти продам един кол опшън на 5000$ на цена над 750$....защото сигурно знаеш за паритета в опциите........ако приемеме,че в момента цената във варна е 600 евро,пут на цена 5000$ на 280 страйк се равнява на кол 5000$ на 900 страйк
winking smiley
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:31:27
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-22 18:27 от barbaron.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:34:12
kuku987 Написал:
> мога да купя една гарсониера (40 квадрата) в района на цена 600-700 евро на квадрат (бъдещите
> дъна според вас, според мен реални цени в момента) в следващите 2 години, да дам да речем 30 хиляди
> евро и после да я продам на Барбарон за 40x279 = 10800 евро и като в допълнение Барба ми брой 50
> 000 евро че печеля облога, излизам на плюс с 30 800 евро.
> Та Татко Барба преди да предлагаш сделки помисли малко, ако си държиш на думата очаквам 30 800 евро от теб по сметка.
> Да намираш нещо грешно в горната логика?

smiling smiley То първоначално си говорехме за София, но Варна (до 1989) даже ми харесва(ше) много повече smiling smiley
Само трябва да си преизчислим X & Y. И освен това, обърни внимание на условието! Печели облога на 31/12/2010:
- Куку + Асен, ако цените паднат под X евро/м2 по НСИ, и получават 100 000 евро;
- Barbaron, ако цените останат над Y евро/м2 по НСИ, и получава 50 000 евро.
Та колко е вашето Х за Варна ?
na
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 19:43:12
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> при апт от 50 кв,дори и на 200 евро да падне
> цената,ти пак ще си на далавера

обърни внимание, че аз ще ти върна парите от опцията и ще ти купя апартамента; аз не искам да търгувам опции, а да купя на $100 над прогнозата на Куку; така е най-обективно


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход