Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 10:53:30
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> В случая, ми е много интересно как ще ми обясните
> исканията за посреднически комисион от страна на
> брокерите от страна в процеса, която те не
> представляват и чийто интерес по никакъв начин не
> защитават?!
>
> Комисион => финансова отговорност от
> получилият го, за причинени щети.

В случая, бъркаш понятието " посредник" с " представител". Изясняване са многократно, но явно, не те интересува да знаеш, а ти прави кеф за едно и също да се драчиш. Както и опала-та, разбира се.
Колко пъти купува и продава с брокер, та знаеш дали защитават или не? :]
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 10:58:41
Ако някой има претенции към брокер, лекар, учител, таксиметров шофьор и когото и да било, може да си наеме адвокат, да си плати хонорар, да си плати такса и съдът да прецени има ли и каква е вината, щетата и ... Толкова е просто, а някои не го разбират smiling smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 10:58:41
В случая, ми е много интересно как ще ми обясните исканията за посреднически комисион от страна на брокерите от страна в процеса, която те не представляват и чийто интерес по никакъв начин не защитават?!
-------------
Не представляваме, но защитаваме и когато безброй пъти ти писах, че ПРЕДСТАВА НЯМАШ, че бъркаш понятията "представител" и "посредник", ти не ми вярваш! Факта, че реалните купувачи и продавачи ни наемат и плащат, какво ти говори - че им защитаваме интересите, или, че не им ги защитаваме ? Все още чакам да ми светнеш ТОЧНО ЗА КАКВО искаш да носим отговорност ?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:15:23
avatar
За качество на предоставената услуга - за какво друго?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:17:19
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> За качество на предоставената услуга - за какво
> друго?


Изпратено от: Broki (IP съхранено)
Дата: October 13, 2009 10:58AM

Ако някой има претенции към брокер, лекар, учител, таксиметров шофьор и когото и да било, може да си наеме адвокат, да си плати хонорар, да си плати такса и съдът да прецени има ли и каква е вината, щетата и ... Толкова е просто, а някои не го разбират
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:19:41
Валсодарчо, много ти нисичко нивото мойто момче, може би не случайно си безработен и по цял дун висиш тук ?! Та ти елементарни неща не можеш да разбереш !
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:26:18
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Редно е когато купуваме имот да ни се дава
> гаранция.
> Ако се окаже, че след покупката (със съдействие на
> брокер) имота има проблеми, за които не сме били
> предупредени писмено преди сделката - брокерът
> трябва да компенсира загубите ни.
>
> Все пак и при другите стоки е така.
>
>
>
>


Имаш гаранция, когато си готов да пазаруваш чукни на лични winking smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:30:58
Отговорност ..добре казано..И аз съм за ..Но за какво??Аз мога да поема отговорност за правния анализ на собствеността ,но само И СЪГЛАСНО законодателствот в бг.По принцп вДоговорите ми с продавача има и клауза а скрити недостатъци ..и т.н.Но всеки работи и дава отговорност съгласно законите в страната ..Тоест продавача наемодателя носят отговорност ...за това което продава отдава...Каква отговорност да носи брокера към купувача..????Да ако брокера умишлено или поради недоглеждане и ли немарливост не е проверил собствеността ..то и сега носи отговорност..,може да бъде съден..(подписан Договор)!!!пРОФЕСИОНАЛНА ЗАСТРАХОВКА ИЛИ НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ..Добре но къде да се направи тази застраховка (не е нормативно определено..)Наказателна - ясна формулиран закон няма ..., а и момента е спорен -трябва да се докаже престърление..Така че гаранции се дават и сега !!!!Наистина има какво да се желае ,но проблема не е в брокерите ...а в липсата на ясни закони ...

А по принцип съм ЗА гаранци..!!!
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:33:00
avatar
Добре че, във форума има такива Ерудирани, Високоинтелегентни и Знаещи натури, като брокерите на недвижимите имоти, че инак неуки да си умрем?! :]

Вари го, печи го - на брокер мирише! winking smiley
Едно си брокер знае, едно си брокер бае!

Да обобщим чутото от тях до момента:

1. Брокерът винаги е прав, дори и фактите да противоречат - виновни са фактите, а не брокера!
2 Брокерът има право на комисионна по сделката, независимо от развоят й, а още по-добре и ако сделка няма - Комисионната брокерска му е от Бога дадена и е негово неотменимо право.
3. Единствено Брокерът има право да прави прогнози за пазара на НИ. В случай, че пазара реши да приеме друг развой от прогнозираният от брокерите, подобни прогнози не следва са се напомнят - Осквернително е!
4. Брокерът е най-умният, най-способният, най-кадърният... всичко По-По-Най в тази ни държава, по тази и причина трябва да се смени името на държавата ни на БльокиЛандия, БетоноЛандия или на Земя на безграничният просперитет!
5. За Брокера няма друго възможно движение на цените освен нагоре. Дори и спадът им, пак е движение в тази посока, погледнат под подходящият Верен ъгъл на наблюдение.
*yes*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:40:17
Валсодаре-Заяждаш си и ще те турболизирам...Има си закони и според тях можеш да търсиш правата си .Ако ще си говорим глупости ,знаеш че мога да го правя по добре от теб (ако се разлигавя).Така ,че за да се изказваш, поне прочети ЗЗД..(най -лесно ще го разбереш)а И после навлизай в спорове за гаранции..И пак ти казвам съгласно ДЕЙСТВАЩОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО ...,брокера и сега носи отговорност.. *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход