Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купих апартамент-ето цена на реална сделка

Публикувано от tao 
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
15-10-2009 - 22:49:45
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Естествено, че женицата и хал хабер си няма, че ти
> продава по-голяма квадратура, а също, че нейния
> апартамент съпоставен с останалите в района го
> предлага на доста по-ниска цена на кв.м. И е
> естествено, че ти ще си траеш до последно за да не
> се развали сделката. Такъв е живота - за да
> спечелиш трябва да прекараш някого.
> Само дето е смешно да ни натрапваш морални норми
> , които погазваш в първия момент в който имаш
> изгода. И да ни учиш как трябва да живеем.
>
>


Що говориш глупости и откъде тая злоба, не ми го побира ума!
Прегледа ли нормативните актове от онова време, за да твърдиш глупостите си? Не му продава по- малка квадратура. Продава му реална, за сметка на " инвеститорите" , които се опитват да пробутват виртуална, преизчислявайки идеалните части в реални. Разбира се, в н. а. всичко излиза черно на бяло, но който иска да е левантиец, приема да го лъжат.
И сега, Тао трябва да е виновен, че не иска да го лъжат пишман инвеститори, че " бедната женица", която е доплатила навремето жълти стотинки, за да се премести от съборетината си в огромен апартамент, получава " само " 115 000Е!?
То бива, то може, ама падението човешко дъно няма!
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
15-10-2009 - 22:54:25
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Не виждам смисъл да участвувам във форум където
> хора които даже не са ме и виждали, започват да
> обсъждат моя морал и ми слагат квалификации.
> Съжалявам, но има една линия която не се
> прекрачва.
> Благодаря на всички и довиждане.


Свиквай, Тао! Оня ден, в иначе разкошния раздел за строителството, някои от тук присъстващите, успяха да изгонят човек, който всеки ден качваше снимки на строящата се негова къща.
Хора всякакви- между тях и гниди има. Ако можеш, настъпи ги, ако не искаш да се цапаш- отмини ги, но не се отказвай............
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
15-10-2009 - 23:36:17
Камелия, трябва да те похваля за последните ти коментари! Браво!

А на тао ще му кажа да не приема нещата толкоз насериозно...
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 00:05:45
И тази тема загрубя...Това си е манталитета на Българина !Тао си е купил апартамант,който го устройва финансово и обемно,а бабата е гушнала 115000? със който мoже да си купи подобен апартамент в Германия ,Италия,Испания и т.н,. Или да си живее като цар в бъдещите 20 години!Асен имаше един лаф за Бг бабите,но тва е друга тема!
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 09:38:36
Не, че трябва да е виновен - просто си е тарикат. Гледа да направи изгодна за него сделка. Както и всички останали. И сега пишете ли, пишете за това колко е пошло да говорим истината. А кога пишете - повечето в работно време, от служебния компютър. А колко от вас водят частни разговори през работно време? С което прекарвате работодателя си.
Иначе ясно - строителите са измамници, когато продадат нещо на цена, която е изгодна за тях, за останалия свят е нормално да се бори за печалба и да извлече лична изгода. Аз да питам как така тао има 150000 евро за харчене? Не питам, ама то е ясно - щом не ги е направил от строителство, значи са честно заработени. Естествено моите пари са нечестно заработени с измама. Защото съм се възползвал от пазарната ситуация и съм решил да строя, тъй като има пазар. Сега пък съм измамник, защото вместо да продавам на цени, които да удовлетворят народонаселението си давам под наем имотите, уволнявам работниците и не желая да се занимавам със строителство, защото не е изгодно.
Да оставим мошениците строители - вижте само колко злоба се е изсипало по проектанти архитекти и инженери в този форум - некадърници, много пари за проекти искали. ЗА 19 години само през последните 3 години проектантския труд е бил сравнително добре платен. Сега като са без работа, защото няма инвеститорски интерес някой компенсира ли проектантите, които са се навили да му направят проекта евтино миналата година? Т.е. не са го прекарали, не са се възползвали от положението. Не. Занчи са били прави да оферират високо или да се опитват да минат с по-малко работа по проекта. Пазар - какво да го правиш.
И да ви харесва и да не ви харесва това е положението - всеки се спасява сам и ще загуби ако не си защитава интереса докрай.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 10:02:38
Човеко,
а може би, повечето от нас са работодатели? Нещо не мога да ти разбера злобата.
А може би повечето от нас имат контакти със строители. Ето ти няколко прости примера за измами:
Преди два дни ми пристига техническия на ...... - предлага апартамент 50кв с общите части 75. Малеее 1/3 от строежа са му общи части, ха недей.
Преди около половин година строители ми пращат документация за един от техните строежи. При парцел с разрешено застрояване около 500квадрата и 8+2 етажа с други думи 10 000 квадрата, познай каква беше общата квадратура - ами около 12 000. Значи, когато правиш проектите за общината им даваш рзп от 10 000, а когато продаваш рзп-то скача на 12 000... Бахххх... Щом си строител, може би се сещаш как става врътката.
Последен пример - укриване на ДДС.
Осъзнай се малко. Бабата се била прекарала. Глупости на търкалета. Бабата със 50 хилки може да си купи апартамент където си поиска и да и останат 65 да си ги държи на влог и да си живее живота в следващите 20 години, ако пък иска може да си купи 2 апартамента и да си живее живота пак. Как мислиш, че пенсионер отоплява 120квадрата с пенсията си...
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 10:38:51

Еййй, Човек, smiling smiley
Не знаех, че като търси някой изгодна сделка е тарикат.

Сделката си е сделка. Става със съгласието на двете страни. Бабата си е обявила имота, а не Тао. Ако беше обявила на по-висока цена, вероятно Тао нямаше да я купи, защото неговите сметки и разчети показват това.

Ами, то по твоята логика всички са мошеници. Кой не търси изгодна сделка, покупка на прИмоция, от разпродажба...?
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 10:47:37
avatar
Смея да ви напомня че сделка още няма, а има намерения за такава идущия понеделник.
Надявам се Тао да потвърди че се е случило желаното.
Днес беше срока да му излязат проверките.
Дано чете само неща които му харесват.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 11:13:03
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------

> А може би повечето от нас имат контакти със
> строители. Ето ти няколко прости примера за
> измами:
> Преди два дни ми пристига техническия на ...... -
> предлага апартамент 50кв с общите части 75. Малеее
> 1/3 от строежа са му общи части, ха недей.
> Преди около половин година строители ми пращат
> документация за един от техните строежи. При
> парцел с разрешено застрояване около 500квадрата и
> 8+2 етажа с други думи 10 000 квадрата, познай
> каква беше общата квадратура - ами около 12 000.
> Значи, когато правиш проектите за общината им
> даваш рзп от 10 000, а когато продаваш рзп-то
> скача на 12 000... Бахххх... Щом си строител, може
> би се сещаш как става врътката.

Радвам се, че най- сетне се намери човек, който да поиска да говори на тази тема.
Разкажи, моля те, как става врътката с разликата от 2000 в примера, който даде.
Трябва веднаж за винаги хората да разберат, защо в н. а. се пише ЗП+ % ид. ч. от общите части на сградата, а се плаща на кв.м., като ид. ч. се преизчисляват в реални и се прибавят към квадратурата на жилището. smiling smiley
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
16-10-2009 - 11:57:42
Като за начало - тераси. Карат да речем последните етажи да плати тераси от по 100 200квадрата, която всъщност се явява покрив на долните етажи. Според скосяванията тези квадратури могат да са доста... Не само последните етажи. Може и първите да са - ако блока е дръпнат навътре и терасата се явява покрив на гаражи/магазини. Като за второ - земя - виждал съм примерно половината УПИ да е паркоместа, които се продават, като обаче не се вадят от общата площ на земята. Хитринки колкото искаш... А и най-дребното - мнозина се доверяват и не искат площообразуването.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход