Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите да си кажат

Публикувано от dodo2 
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 00:01:50
който си прави сметките по брошурите на банките! ще ми строи!!!

Правя ги от там, защото не ми трябват кредити, четох я, като си оправях депозитите.

ДОД е 10%, а с 20% се намалява данъчната база при наемите дори без никакви документи, това са елементарни неща, даже вие може да ги научите.

Поддръжката винаги се е плащала от наемателя, защото той живее в сградата цапа стълбите и ползва асансьора/едно нещо дето се движи нагоре -надолу/.

З0 г. е минимален срок, като се има предвид, че бетона трае 2000 г., видно от постройки от времето на Римската империя, гранита по принцип няколко епохи, а в строителството столетия, инокса около 10 хил. години/така четох в една книга, не съм сигурен.

Завършено за 250 ме убеждавате вие, при мен ще дойде доста повече и при положение, че не го продавам, при продажба ще се начислят данъци и такси, които само ще са над 250Е/м2. Но когото го оставяш за да го даваш под наем не ги плащаш. както естествено не си смяташ и печалбата.

Лихвите намаляват облагаемият доход. това значи, че ако взимаш наеми от 1000Е на месец и плащаш 300 главница и 200 лихви тези 200 намаляват облагаемото. Поне така беше, но е имало и време, когото върху лихвите се плащаше, някъде през деветдесетте. Не съм сигурен, защото кредити не ползвам, затова и не знам какво е примоционална лихва.

Казах като продавач, че сега не си продавам апартаментите, защото няма кой да ги плати, а нищо не ме принуждава. Мога да строя спокойно, защото наемите ми покриват разноските, дори да строя с кредит и затова мога да чакам. Виждаш ли колко е просто и съвсем по темата, по която въпросът беше какво мислят продавачите и аз отговорих. Но никой не ми отговори, когато предложих да ми намерят нещо за 300-350 лв. на месец. Очевидно няма навалица от предлагане на суми, които Барбарон определи като реални. Не че с много търсене не могат да се намерят, но предлагането е с 30% отгоре.

Та аз очевидно има защо да съм в темата, ама ти за чий се обаждаш?
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 00:48:41
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> З0 г. е минимален срок, като се има предвид, че
> бетона трае 2000 г., видно от постройки от времето
> на Римската империя, гранита по принцип няколко
> епохи, а в строителството столетия, инокса около
> 10 хил. години/така четох в една книга, не съм
> сигурен.

еми браво бе човек, очевидно твоя бъдещ блок ще съществува поне 5000 години! ЕВАЛАТА! smiling smiley ама я един съвет - един паметник си направи отпред, та след хилядолетия да могат да ти се кланят внуците, като на сфинкса в египет! и туристи ще ходят да видят твоя 5000 годишен блок! smiling smiley

> Казах като продавач, че сега не си продавам
> апартаментите, защото няма кой да ги плати, а нищо
> не ме принуждава. Мога да строя спокойно, защото
> наемите ми покриват разноските, дори да строя с
> кредит и затова мога да чакам. Та аз очевидно има защо
> да съм в темата, ама ти за
> чий се обаждаш?
>

моооля? ти от кога стана продавач? очевидно живееш в собстен свят. трябват хапчета човек... да ти припомня - ти НЯМАШ ни блок ни апартаменти, ти имаш ФАНТАЗИЯ че евентуално, ако намериш пари и клиенти, може построиш. къде се сложи и ти сред продавачите smiling smiley видяла жабата...
че и още по-нататък отива фантазията ти - не само си продавач, ами си станал и собственик, че и НАЕМОДАТЕЛ в главата си! smiling smiley
ми човек, въпрос на време е да започнеш да се мислиш и за Наполеон smiling smiley
а поспри се, слез на земята, едно е да ИМАШ нещо, друго е ФАНТАЗИРАШ за нещо... :}
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 00:49:56
А бе, специалисте по външни кенефи!!
ДОД върху доходите от наеми се намалява с 20%, нали!!! И ти си бил царя на наемите!!
Ти да не си младо семейство, че да си приспадаш лихвите по ипотечния кредит
Подръжката (ремонтите) пак наемателите ли ще ти плащат?!!
Знам, че няма да се скриеш, независимо от увеличаващите ти се изяви като баш-майстор. Затова нека модераторите да почистят темата. Все пак форума не е лечебно психиатрично заведение.
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 01:32:00
Купувач, да си глупав не е престъпление, но са упорсваш в глупоста е лошо. А колко трябва да си тъп за да си преведеш:

ДОД е 10%, а с 20% се намалява данъчната база при наемите дори без никакви документи, това са елементарни неща, даже вие може да ги научите.

като

ДОД върху доходите от наеми се намалява с 20%, нали!!! И ти си бил царя на наемите!!

Според мен много тъп!

Подръжката (ремонтите) пак наемателите ли ще ти плащат?!!

Естествено, че те. Така е записано и в ЗЗД. Както е и естествено, че поддръжката не е ремонт. Поддръжка е това, което овехтява при обикновенно ползване на имота, боя, течове, таксите за асанс,ор и вход, общите ток и вода. "Ремонтите" се делят на няколко вида и се правят рядко, напр. при износване на тръбите, кабели, измазване на сградата, когато се ремонтират конструктивно сградата се нарича основен ремонт - колони, носещи стени и т.н. Когато слагаш парно, външна изолация се нарича "подобрение". Ремонтите и подобренията са за сметка на наемодателя, ако не е уговорено друго.

Ти да не си младо семейство, че да си приспадаш лихвите по ипотечния кредит

Очевидно и термините не знаеш.


Вивик, прав си. Живея в собствен и много луксозен свят. Свят в който едва ли още 2-3 във форума живеят. Ще разбереш колко е хубав този свят, когато ти станеш на 40 г. и можеш до умирачка да живееш без да работиш и то да живееш преспокойно, но няма как да се случи, прекалено си празноглав за това. Дано баща ти да е с акъл та да ти остави нещо.

Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 01:59:31
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Вивик, прав си. Живея в собствен и много луксозен
> свят. Свят в който едва ли още 2-3 във форума
> живеят. Ще разбереш колко е хубав този свят,
> когато ти станеш на 40 г. и можеш до умирачка да
> живееш без да работиш и то да живееш преспокойно...


на 40 ли те прибраха в психиатрията

:]

само да кажеш и кои са ти двете другарчета дето живеели в твоя свят, зад оградата :]
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 02:05:12
avatar
Сигурно е едно - Иванов има фен клуб с поне един член smiling smiley

Камелия едно време написала:
Др. Иванов е мъж, който не ходи подире ми да се заяжда и да пише глупости. Та и на кокили да се качиш, нивото му не можеш да стигнеш.
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 02:27:09
Този е опасен луд!
Освен това както сам е написал - много тъп цар на наемите!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-08 02:28 от Купувач.
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 10:41:47
др. Иванов Написал:
> ... Живея в собствен и много луксозен свят. Свят в който едва ли още 2-3 във форума
> живеят. Ще разбереш колко е хубав този свят, когато ти станеш на 40 г. и можеш до умирачка да
> живееш без да работиш и то да живееш преспокойно ...

http://www.scribd.com/doc/18540389/ApokrifnaIstoriaBG19442008 :
"Факт е, че се натрупва критична маса от недоволство и въпреки манипулациите върху
масовото съзнание, явните и индиректни средства за развращаване на хората, за убиване на
солидарността и човещината у тях. Ние, тук долу вече знаем, че дилемите са
фалшифицирани, а Истината е някъде много далече в момента от нас, макар Големите
крадени пари с цялата си бруталност да са пред очите ни. "
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 11:23:03
avatar
айрян Написал:
-------------------------------------------------------

> Тези 15 хиляди панелки не са се продали 2005-а, не
> са се продали 2006-та, не са се продали и 2007-а.
> Защо ли? Защото не са си стрували парите. Сега са
> скрити от пазара казваш. Стискат ги собствениците
> и си викат: "Ще чакам.". Един хубав ден (дай боже
> скоро) ще кажат край на рецесията в България.
> Собствениците на тези "скрити" апартаменти ще
> тържествуват: "Видяхте ли? Издържахме.". И пак ще
> се напълни сайта с двустайни панелки по 90000Е.
> Всяко чудо за 3 дни. След една година пак ще си
> стоят в сайта. Няма да се продадат 2011-та, няма
> да се продадат 2012-та и т.н. Защо ли? Защото ще
> продължат да не си струват парите. Едно нещо се
> продава с излагане на тезгяха, не с криене.


Заключенията ти са погрешни, защото базата ти е невярна.
Ако тези 15000 понелки бяха на един човек, бяха предложени през 2005г. и не бяха се продали до 2007г., щеше да си прав.
Фактът, че са изтеглени от пазара, означава, че решението за продажба е било продиктувано от възможността за голяма печалба, а не от необходимост. След като не могат да спечелят колкото искат, ще си останат да си живеят в тях. Когато банките развържат кисиите и пазарът тръгне, ще тръгнат и панелите. По колко ще се продават- зависи от цените на новото строителство.
За всеки влак си има пътници.
Re: Продавачите да си кажат
08-10-2009 - 11:35:13
Иванов питаше в друга тема как да изолира външни стени, зидани с итонг.
Голям строител е! Както се казва стри "скъпо ама убаво". А и без да се плащат данъци! Както и да го погледнеш, голям инвеститор, голям професионалист!
Абе Иванов, от такива като тебе свестните българи избгаха по света. Шмекери с претенции. И колкото морала е по-дефицитен, толкова по-самоуверен и значим се чувства. *sos* *sos*

Слабото образование, лошото възпитание и липсата на правосъдие раждат индивиди тип "Иванов"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход