Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?

Публикувано от opalaopa 
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 20:39:23
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> Твоят българин
>
> твоят българин, който копае на полето нЕма нужда
> да пуска лиги в града, ...

Моя българин момче, ако не го познаваш, вероятно не си живял сред българи. Простено - ти е! Иначе и манговците дето се разхождат по чужбина се пишат българи, но и двамата знаем, че не са.
Та той - българина, живее и на село и в града, че и на Пето авеню можеш да го срещнеш.
В 90% от случаите има жилище сред "сарделите" в града, но и къща на село, дето най-често и според възможностите си продължава да стопанисва. Какво да се прави - такъв му е корена..
Ако си въобразяваш, че 45 години могат тотално да го унищожат си спомни, че е изкарал и едни други 500. Вярно, много беля са направили тези години...

Сега да ти разкажа една история, полезна за новоизпечените чорбаджии - истинска при това.
Прадядо ми бил доста заможен (забележи думичката, хубава българска дума за-можен), ма покрай турците се наложило да бяга само с гащите на гъзъ си. Та петимата му синове се главили ратаи на един добруджански чифликчия. Седем години били ратаи, ма нали тогавашните чорбаджии били по прости от днешните на седмата година си тръгнали (въпреки увещанията на чифликчията, даже искал да жени който и да е от тях за която и да е от дъщерите му, само дъщери имал, та да поеме някой имането, че го и умножили). Та на седмата години си тръгнали щото били събрали главата (главницата) необходима за собствен дом и собствено стопанство...
Ти ми кажи, днешните ратаи, ако са работливи къде в България ще намерят този чифликчия, ако не собствено стопанство за седем години, поне собствен дом да си построят?
Е... после дошли комунистите...

Но не за това беше приказката.
А дали българина си знае мястото и дали се простира според чергата си.
Аз мисля, че си го знае.
Има и някои изключения, обикновено сред по мургавите му събратя и недорасляците му, било то бедни или криминално-случайно забогатели. Такива има навсякъде.

И още по точно: приказката беше Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
Такива, че да са по джоба на българина - този българин, дето долу горе аз в моето неумение ти описвам, не този дето пуска лиги в града - по твоя израз. Сегашните цени определено не са нито по джоба на единия, нито по джоба на другия.

п.п.
Интересно ми е как на фона на възгледа ти за българина като за този дето пуска лиги в града, псевдонима ти може да е оптимистко (Бих могъл да го приема единствено като самоирония или налудничавост.) или пък да се очаква стабилизиране на цените на сегашните нива.
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 20:40:39
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Има и имоти с паркинги, градинки, гледка...
> Цените им не са по 500, нито по 800 евро на кв.м.
> Срещат се на пазара рядко, пък се търсят често.
> Това определя разбира се цената им.
> Купува ги този, който може да си го позволи

Наистина искам да ми дадеш пример за такива имоти, ако е възможно като квартал, защото ако твърдиш, че има такива имоти в затворен комплекс в квартал Х, а квартала е като цяло зле, за мен не отговаря на критериите. Интересът ми е сериозен, доколкото може да бъде в един форум.

П.С Може да пропуснеш центъра и Лозенец като примери.
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 20:43:29
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Каква стана тя? Тези от нас, с депозитите и без
> кредитите, сите сме от с. Горно нанадолнище и
> продаваме пици в чикагото.
Пита се в задачата,
> гражданите с кредитите ли ще доят Рашко на
> терасата в 30-годишната панелка и с правото на
> строеж?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/25/09
> 08:23PM от Scyther.


:}
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 20:59:19
Горо, имотите в България, не в София са по джоба на всеки средно работлив ратай, ако това му е поминъкът, там му е и домът.

Пак повтарям, и имотите в Ню Йорк не са по джоба на всеки фермер, камо ли на работникът му.

Схващаш ли разликата, или ще продължиш да се държиш грубо и непочтително към белите ми косиsmiling smiley (шегувам се)



пп. Моят българин е много разнообразен, един от прототипите му е земеделец и си стои прекрасно на мястото.

Да, може да се каже че съм оптимист, вярвам, че кризата в България няма да е като кризата в Америка, вярвам че цените на имотите няма да паднат до там, че хората да ги разменят за паница леща, колкото и налудничаво да ти звучи. smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-25 20:59 от optimistko.
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:05:49
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> вярвам че цените на имотите няма да
> паднат до там, че хората да ги разменят за паница
> леща, колкото и налудничаво да ти звучи.

Ама ти до онзи ден не вярваше ли, че цените няма да паднат хич?
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:15:35
Скитка, вместо само да се заяждаш, кажи сега ти - колко паднаха цените, че да си поне малко в час с темата... иначе изглежда единствено търсиш място за губене на време...

И за какъв "истински" българин - чорбаджи-генчо говорите не знам - този дето се е гъзел 500 години и е "оцелял" или друг "истински" българин дето се е сватосал с турчляка да земе арно имотец... (нямах в пред вид този българин)
И вие сте в един филм вкарани, та не е истина...
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:18:23
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> optimistko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > вярвам че цените на имотите няма да
> > паднат до там, че хората да ги разменят за
> паница
> > леща, колкото и налудничаво да ти звучи.
>
> Ама ти до онзи ден не вярваше ли, че цените няма
> да паднат хич?


Това, което съм смятал че ще се случи се е случило.
Хубавите оферти бяха изтеглени от пазара и вие останахте да си чертаете графики с останалите, които и преди си бяха по-евтини и не се купуваха като топъл хляб.
И да се тюхкате и вайкате как така няма прилични имоти. eye popping smiley
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:29:42
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> мерси за отговора

абе ти си седи при опшъните,правилно си се захванал......с жремето (ако си внимателен),доста неща ше научиш...... там има такижа благи стратегийки,че почти с нулев риск може да се докарва доходност от 5-6% на месец,което надхвърля всякакви други "инвестиционни" решения.тайм дикея е блага работа.......
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:31:18
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> ...нямах в пред вид този българин...

без коментар - ето още един вид "българи" - тези които не могат да пишат дори...


Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 21:35:18
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Скитка, вместо само да се заяждаш, кажи сега ти -
> колко паднаха цените, че да си поне малко в час с
> темата...

С малко и недостатъчно, наследнико на дяда си Ламби. Още много ке падат.
Тепърва ще има да се осъзнава цената на парите и понятието ликвидност. Най-добре си припомни средната заплата на народа, вече си видял на колко не можеш да продадеш и да отдадеш под наем, прочети онези, които преди теб са яли хурката и тогава ела да наливаш нещото, което ти е дефицит във форума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход