Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?

Публикувано от opalaopa 
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 15:59:23
Не виждам как в близко бъдеще цените могат да вървят нагоре. Ще ви дам пример: като потенциален купувач на имот преди седмица направих няколко огледа в краен столичен квартал, където цените по-думите на брокера са почти 'на себестойност'(ако 600-700Е може да се нарече себестойност - за това място не бих дал и 200Е). Та, на въпросното място, където се строят около 15 - 20 кооперации в момента, нещото което ми направи впечатление е следното:

- няма никакви места за паркиране, а свободните площи са или заети от строежи
или от старите живущи
- никъде строителя не предвижда зелени площи - само бетон, в квартала НЯМА ПАРК, децата няма къде да си играят от паркиралите коли
- инфраструктурата е ужасна - само кал, мръсотия, строителни отпадъци и дупки

Въпроса ми към брокерите и строителните предприемачи е следния: Как очаквате човек да купи жилище, при условие че навсякъде само се строят блокове, но никога не се мисли за паркинг и ЗЕЛЕНИ ПЛОЩИ (най-важният фактор за мен лично за покупка). При това презастрояване съвсем скоро хората ще спрат да търсят апартаменти и ще се ориентират към друг сегмент (лично аз мисля да го направя).
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:07:14
pitbull20 Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Въпроса ми към брокерите и строителните
> предприемачи е следния: Как очаквате човек да купи
> жилище, при условие че навсякъде само се строят
> блокове, но никога не се мисли за паркинг и ЗЕЛЕНИ
> ПЛОЩИ (най-важният фактор за мен лично за
> покупка). При това презастрояване съвсем скоро
> хората ще спрат да търсят апартаменти и ще се
> ориентират към друг сегмент (лично аз мисля да го
> направя).
>


Има и имоти с паркинги, градинки, гледка...
Цените им не са по 500, нито по 800 евро на кв.м.
Срещат се на пазара рядко, пък се търсят често.
Това определя разбира се цената им.smiling smiley
Купува ги този, който може да си го позволи smiling smiley
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:11:33
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Скитера, още ли ме мислиш за брокер хаха - а пък
> твоето мнение точно отговаря на др въпрос - кои
> влизат повече в НИ-сайтовете

Светльо, по твои коментари, се опитваш да продадеш имоти по морето и имаш поне 1 инвестиционен апартамент, който си пуснал под наем, защото не си успял да го продадеш, за което брокерите ти криви. Всъщност това е и причината да си тук, според хронологията на сайта. Тъй че определено не си брокер.
След като вече си пуснал апартамента под наем, си станал рентиер. Отнело ти е известно време, за да прецениш, че рентата от апартамента нещо не ти носи кой-знае какви доходи. Попрочел си тук там из форума за доходност от 10% или правилото за 100-те наема и понеже наемът ти е твърде далеч от тези цифри, надали има и 5% възвращаемост, си пуснал тема в която смело обявяваш всички за глупаци, включително и целия свят, тъй щото са ги измислили тези неща, но не са те питали, а ти си бил твърдо против...
За какъв да те мисля, за калпава ракета или за крив космос? :cry:
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:12:55

> Има и имоти с паркинги, градинки, гледка...
> Цените им не са по 500, нито по 800 евро на кв.м.
> Срещат се на пазара рядко, пък се търсят често.
> Това определя разбира се цената им.
> Купува ги този, който може да си го позволи


Идеята ми беше друга - че в българия не се мисли за бъдещето на децата и за удобството на хората, а само за бързи печалби - стоят се блокове в междублоковите пространства, не се правят никакви паркове и хората няма къде да се разходят и т.н.
Че то в най-гадните негърски гета на Америка има повече зелени площи от софийските 'елитни' квартали където цената е 2000Е на квадрат!! Ето това за мен е нереална цена!!


Анонимен потребител
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:14:57
А другите какво ще ги правим?

Бях се поразгледал преди няколко месеца какво има на пазара - ами какво да ти кажа - един свестен нямаше. Да кажеш, че търся нещо за малко пари - не е така - бюджета е 120К.
Имаше неща, които просто не ми е ясно кой ще ги купи на квато и да е цената - примерно спалня с форма на вдлъбнат петоъгълник, залепена за асансьорна шахта.
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:23:57
Е точно така си е. За това ще имаме и цени и цени. Тук във форума са свикнали когато говорят за цените да поставят всичко под един знаменател и нещат да чуят нито за локация, нито за качество, само и само да тикнат пазара нанякъде...
За това ще е хубаво когато се правят примери с цени, оферти и тн да се посочва за къде и какво става въпрос..
Колкото и тъжно и неизгодно да звучи ще имаме разлики в цените за в бъдеще от 500% - да видя тогава на какво ще викате средни цени.
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:24:08
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
Попрочел си тук там из
> форума за доходност от 10% или правилото за 100-те
> наема

Скитъре, 100-те наема и 10% означава подценени имоти за Европа. Правилото е 150-160 наема или 7-8%.

Следя един апартамент в Бриз. Продавача не може да го продаде повече от 15 месеца. Сега гледам едновременно с продажбата е пуснал обява и че го дава под наем. Спрямо неговата идея за наем (обявата още стои) за продажба му иска 335 месечни наема. Познай кога и дали ще го продаде за толкова.

Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:29:25
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Имаше неща, които просто не ми е ясно кой ще ги
> купи на квато и да е цената - примерно спалня с
> форма на вдлъбнат петоъгълник, залепена за
> асансьорна шахта.

:] Мен колко са ме убеждавали, че пералното помещение до кенефа е детска стая, и че печката в остъклен балкон го прави кухня... Ма пуста глАва слънчасала. :]
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:45:56
Скитере (са те видех), пак си в грешка! Тук във форума продължавам да си бръмча 1во щото ми е кеф и 2ро щото ви гледам генералният резил (не на всички ест). Понякога се опитвам и аз да вкарвам мозък, въпреки че знам колко ще отсеете изобщо, но въпреки това удоволствието от вас и вашите емоции ме развеселява smiling smiley Ако си мислиш, че продължавам да пиша тък, след като видех за кво иде реч, само и само да подразбера нещо, то много се лъжеш - отдавна разбрах това което ме интересува и едно от нещата е: че тука много, много убаво дрънкате, ама като отидете на оглед гледате като пукели и две думи не може да обелите. Май някви комуникационни курсчета трябва да изкарат някои от вас, щото ако си мислите, че посредничеството се състои само в умно гледане как купувача и продавача си уговарят сделката, то по-добре ходите да се пробвате за платена публика в "стани богат" примерно :} :}
Re: Какви цени трябва да достигнат имотите, за да се стабилизира пазарът?
25-09-2009 - 16:46:59
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Попрочел си тук там из
> > форума за доходност от 10% или правилото за
> 100-те
> > наема
>
> Скитъре, 100-те наема и 10% означава подценени
> имоти за Европа. Правилото е 150-160 наема или
> 7-8%.
>
> Следя един апартамент в Бриз. Продавача не може да
> го продаде повече от 15 месеца. Сега гледам
> едновременно с продажбата е пуснал обява и че го
> дава под наем. Спрямо неговата идея за наем
> (обявата още стои) за продажба му иска 335 месечни
> наема. Познай кога и дали ще го продаде за
> толкова.
>
>

BulCan, в коя част на Европа доходност от 10% се смята за подценен имот, защото в тази част си е някак нормално. Не им липсват обзавеждания, градинки, паркоместа и паркове. А цените им едни такива подценени... как да не купиш? Обаче признавам, че не ми е ясно защо цел свет не се е юрнал да купува там. Единственото, което ми идва на ум е, че по закон немаш право да препродаваш 5 години. Колко елементарно са отсяли спекулантите, не е истина...

Quote

Германия е една от най-богатите и развити страни в света със стабилна икономика и висок жизнен стандарт. С население от 83 милиона, тя е най-гъсто населената страна в Европа. Има 80 града с население над 100 000 жители.



Германците се грижат много добре за своята собственост. Законите в това отношение са строги и се спазват от всички. Правят силно впечатление отличните пътища, изрядната чистота и оформление на улиците и парковите пространства около сградите. Новото строителство, каквото го познаваме в България почти отсъства. Великолепните масивни сгради от 19-ти и началото на 20-ти век, както и жилищните блокове, строени през 60-те и 70-те години се санират, като общините поемат за своя сметка част от разходите. Вече 18 години държавата инвестира огромни средства в източните провинции, за да ги приравни с нивото на западната част от страната. Въпреки това цените на имотите в Саксония все още са доста по-ниски от цените в съседна Бавария, но доходността от отдаване под наем е дори по-висока.


Недвижим имот в Германия - това е изгодно вложение. Цените на имотите в Германия са по-ниски в сравнение с повечето страни в Европа. Докато в други страни, включително и България цените растяха с 20-30% на година, в Германия ръстът е постоянен, но не повече от 4-5% на година, колкото е инфлацията там. По немското законодателство чужденец може да е собственик на всякакъв вид недвижими имоти без ограничения. Вие можете да купите както апартамент, така и офис, заведение или магазин и да ги отдавате под наем.



[bgcolor=yellow]Покупката на имот в Германия носи стабилен доход от отдаване под наем. Можете да разчитате на солидна годишна възвращаемост в размер на 6-12% или повече от стойността на имота. За сравнение, отдаването под наем на имот във Варна носи не повече от 4%. [/bgcolor]



Инвестицията в германска собственост е стабилен и сигурен „пенсионен фонд” с автоматична индексация спряма инфлацията за тези, които не искат активно да се занимават с бизнес и да поемат рискове.



Най-лесният начин да станете рентиер е да купите отделен апартамент или цяла сграда в Германия заедно с наемателите. Така ще получавате доход от наем по своята банкова сметка незабавно след осъществяване на покупката. За получаването на дохода си не е необходимо да пътувате до Германия. Там отдавна всички разплащания са по банков път. Достатъчно е само да имате международна банкова карта и ще можете да ползвате парите от наема където и да се намирате.

За разлика от българските, банките в Германия са много консервативни и трудно отпускат кредити за покупка на имот. По-голямата част от градското население живее под наем. В столицата Берлин наематели са приблизително 80% от жителите. Германия е страна с висока социална защитеност на гражданите. За хората, които са без постоянен доход, наемът се заплаща от държавата. По тези причини има постоянно търсене на жилища под наем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход