Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продавачите още малко да почакат

Публикувано от Невидимко 
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 10:17:22
Quote
TZARS
...След един месец купувача научава, че закупеното жилище е с неплатени парно и вода за 11.000 (единадесет хиляди) лева. Този имот се е препродал четири пъти в последните години и никои не плаща парното и водата.
може ли някой, който наистина разбира да ми обяани какво общо има лицето А с това, че лицето Б не си е платило тока? не сте ли чували, че партида се открива на име, имота няма отношение към разходите на собствениците. Енергото да си гони старите собственици. Тзаре, вкара си автогол.
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 10:25:34
avatar
Quote
nickhristov
Quote
TZARS
...След един месец купувача научава, че закупеното жилище е с неплатени парно и вода за 11.000 (единадесет хиляди) лева. Този имот се е препродал четири пъти в последните години и никои не плаща парното и водата.
може ли някой, който наистина разбира да ми обяани какво общо има лицето А с това, че лицето Б не си е платило тока? не сте ли чували, че партида се открива на име, имота няма отношение към разходите на собствениците. Енергото да си гони старите собственици. Тзаре, вкара си автогол.
..................................................
Тук царс не си е вкарал автогол. Сигурно автогол си е вкарал новия купувач, защото въпреки, че не е той собственик на партидата, Софийска вода отказва да пусне водата на целия вход. Имаше един случай в кв.Люлин във входа на един блок на който не помня номера, но мисля, че става въпрос точно за този случай, защото там не бяха плащали 11 000лв. В този случай новия собственик става заложник на лошото управление на етажната собственост и липсата на контрол, дали всеки си плаща водата. Мисля че дължимата сума е за целия вход.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 10:34:55
Quote
sobstvenik 31
Тук царс не си е вкарал автогол. Сигурно автогол си е вкарал новия купувач, защото въпреки, че не е той собственик на партидата, Софийска вода отказва да пусне водата на целия вход. Имаше един случай в кв.Люлин във входа на един блок на който не помня номера, но мисля, че става въпрос точно за този случай, защото там не бяха плащали 11 000лв. В този случай новия собственик става заложник на лошото управление на етажната собственост и липсата на контрол, дали всеки си плаща водата. Мисля че дължимата сума е за целия вход.
вица беше: не били компютри, а компоти и не били продадени, а върнати.
говореше се за ток, сега било вода и не било за апартамента, а за целия вход.
винаги ли така точно информирате потенциални куповачи?
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 10:46:08
avatar
Quote
TZARS
...След един месец купувача научава, че закупеното жилище е с неплатени парно и вода за 11.000 (единадесет хиляди) лева. Този имот се е препродал четири пъти в последните години и никои не плаща парното и водата.
......................................................
Сега за какъв ток говориш, когато ти самия си подбрал цитат в който пише парно и вода?????
За да има проблеми един нов купувач, трябва водата да е спряна както в този случай:
...........................................................
"Люлин" пред епидемия заради "Софийска вода"


За броени минути вчера багерът, изпратен от "Софийска вода", изкопа тръбата, която свързва злополучния блок 625 в "Люлин" с водопроводната мрежа, прекъсна я и зари отново дупката.

Снимка: ЮЛИЯН САВЧЕВ

Христо Николов

Безпрецедентните мерки на "Софийска вода" срещу блок 625 в столичния жк "Люлин" заплашват квартала с епидемия от стомашно-чревни заболявания. Както "Сега" писа, близо 100 семейства са без вода от 3 седмици заради неплатени сметки на част от обитателите на блока. При такова трайно прекъсване на водата на толкова много хора има опасност от пламване на зараза, най-вече салмонела, дизентерия, но и хепатит, каза Ангел Кунчев, шеф на противоепидемичния контрол в МЗ.
Въпреки опасността вчера дружеството предприе още по-драстични действия и изпрати багер, който трайно да прекъсне водата на блока. Тя беше спряна на 26 май чрез изтръгване на тръбата, която свързва блока с мрежата. Юрисконсулт на "Софийска вода" обаче забелязал пране по балконите и заключил, че обитателите на наказаните апартаменти си я пускат нощно време. Затова вчера багерът изкопа главната тръба, работниците я прекъснаха и дупката бе зарита отново.
От софийската РИОКОЗ казаха, че нямат сигнал за проблем. Когато възникне опасност от разпространение на зараза, инспекциите имат право да изискват съдействие и от юридически лица, но в случая до това едва ли ще се стигне, тъй като "Софийска вода" е изпратила пред блока водоноска. Това е станало едва вчера, въпреки че от дружеството твърдяха, че са взели мерки още миналата седмица. Според жителите на блок 625 пък камионът се е появил на 27 май сутринта в 9 часа и е изчезнал към обяд.
В положението на блок 625 са към 400 жилищни сгради в "Люлин" и други квартали. "Софийска вода" ги води от години за един клиент и отказва да подпише индивидуални договори с обитателите им. От няколко седмици дружеството дори отказва да приема парите на хора от тези блокове, които искат да си платят водата според показанията на индивидуалния си водомер, с обяснението, че трябва да се уреди първо големият дълг. Засегнатите изрядни платци могат да потърсят правата си и да подадат жалби срещу "Софийска вода" в съда, в Комисията за защита на конкуренцията, в Комисията по дискриминация и в ДКЕВР.
още по темата - на 12-а стр.

.........................................
Не си опирал май до монополисти и затова не ти е ясно за какъв рекет става въпрос?
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 11:02:11
avatar
Quote
nickhristov
Quote
TZARS
...След един месец купувача научава, че закупеното жилище е с неплатени парно и вода за 11.000 (единадесет хиляди) лева. Този имот се е препродал четири пъти в последните години и никои не плаща парното и водата.
може ли някой, който наистина разбира да ми обяани какво общо има лицето А с това, че лицето Б не си е платило тока? не сте ли чували, че партида се открива на име, имота няма отношение към разходите на собствениците. Енергото да си гони старите собственици. Тзаре, вкара си автогол.
С конкретния случай се запознах при свършен факт - дойдоха при мен за съвет: Кво да праим ся ?
Не ти пожелавам да станеш горд собственик на имот, който има стари задължения към монополистите.
Във Варна нов собственик на имот не може да сключи договор за ТЕЦ или вода при неплатени сметки.
Тока си е плащан редовно, защото енергото идва и спира тока - там проблем няма.
Незнам за какъв автогол се намеква.
Уточнение: Сделката е в гр.Варна кв.Младост.
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 11:02:25
Quote
sobstvenik 31
.........................................
Не си опирал май до монополисти и затова не ти е ясно за какъв рекет става въпрос?

"...Засегнатите изрядни платци могат да потърсят правата си и да подадат жалби срещу "Софийска вода" в съда, в Комисията за защита на конкуренцията, в Комисията по дискриминация и в ДКЕВР"

тази статия е от преди 2 години. дори само по законите на Дарвин трябва да има някакво развитие. имам предвид, хората от блоковете да са еволюирали и да са осъдили водата.
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 11:15:22
avatar
А дано наистина да е имало някакво развитие. Не може новият купувач, без да е имал отношение към старите сметки, да тегли!
Само, че обикновено в България така се получава. Можеш ли да отговориш защо при наличието на всички институции които си изброил, никой не е разрешил въпроса как можеш да се откажеш от Топлофикация примерно? Дори да си свалиш радиаторите плащаш мощност, сградна инсталация и т.п.! Виж дали някъде в сайта на Топлофикация се споменава за отказване от тяхните услуги. В сайта на Техем - същата работа. Подозрителен съм към такива регулатори като ДКЕВР. Те трябваше да намалят цената веднага за крайния потребител, след като станаха известни злоупотребите на Топлото! Не го направиха и хората затова продължиха да не плащат.
Вчера слушах министър Трайков, който каза, че разследват само голямите делавери в Енергетиката, които са с измерения стотици милиони, а тези малките, не само че не се фокусират върху тях, но не могат и да ги конкнретизират. За такива пари става въпрос в енергетиката.
Анонимен потребител
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 19:14:27
Няма проблем - нека си каже искам 5% примерно и ако има издънки ги поема.
Re: продавачите още малко да почакат
17-04-2010 - 22:37:48
avatar
Помоооооооощ! ТИНКИ УИНКИ трие всичко, което не му харесва лично на него!clap:

SERDICA MEA ROMA EST!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 07:57 от sobstvenik 31.
Анонимен потребител
Re: продавачите още малко да почакат
18-04-2010 - 18:23:05
Какво ти е изтрил Тинки Уинки?

Аз никога не трия, а само скривам.
В тази тема не виждам нещо скрито, така че не съм те "цензурирал" аз.

За последните 2 дни съм "цензурирал" само темата на Баш Брокеро - "Зов за помощ. СПЕШНО!!!"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход