Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продавачите още малко да почакат

Публикувано от Невидимко 
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 09:37:27
Стига сте спорили колко е голяма София
поне 200 хил цигани има там -останалото са приказки
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 10:36:55
Не съм ги писал точно за това.Аз лично съм приключил с покупко-продажбите.От много време живея на северния склон и си гледам райграса.Такива като Камито ме плюват за това, ама аз им пращам много поздрави.

Това което си го написал долу мога да ти го простя ако кажеш че си брокер.Тяхното ламтене за комисионни и липсата на знания при повечето от тях води до безмернна тъпота.А сега по същество: Това 'трябва' не съм го написал защото моя или твоя джоб са тънки, а съм го написал като един от начините за сработване на пазара. Иначе брокерчетата ще смучат пръсти.Ама и те кога са чували за микро- и макроикономикс.

Със здраве


Quote
Imotko

Преди да сте превърнали и тази тема в 120-тата "за/против" брокерите, да видим кой какво е написал тук.

Всъщност тук е написано много нещо, но може да се сведе до едно изречение, за който разбира /За Тинки не/, а именно: 7. "Цената трябва да се измерва със среден доход и т.н.", трябва, разбирате ли. По възможност със средния доход на пишещия, нали? И затова ли писа тези 7 точки, за да кажеш, че имотите са все още скъпи за твоя джоб. Сори, трябва да се работи и мисли, само по форумите не става.
И, не мога да се въздържа, не започвайте пак с АНИ-тата. Те пък в момента въобще не пречат на никого.
:]Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 10:43:00
100% от брокерите бяха паразити.

+1

Малка корекция: Да извадим едно 5% от тези 100% :]


Quote
tot
С такова впечатление съм останал след запознавато с работата им. Когато продавах апартамент преди 2 години, единствената работа, която беше свършил брокера бе да копира моя обява и клиентката имала късмета да звънне именно на обявата с неговия номер...Какво повече да коментирам....Когато търсих да купувам офиси пак същата работа,та в моя случай 100% от брокерите бяха паразити.
Сега за теб Имотко не знам, то може и да си по-свестен брокер...

п.п. Според мен един свестен брокер,би трябвало да има по-особени функции: да защитава изцяло интересите на клиента си (финансови),да е детайлно запознат с юридическото и физическото състояние на имотите, които предлага, да има контакти със строителни експерти, които биха направили оценка за качество на дадения обект(задължително за БГ), да бъде коректен, честен, да не гледа във всички случаи да гледа да пробута(както стана така, че на сумати чужденци продадоха хубави картинки на къщички по селата, а се оказаха бункериІ и т.н. Само че такива брокери не съм виждал, незнам може и да има, но повечето са си тарикати на дребно и оформиха това реноме на цялата гилдия...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 10:43 от ivo107.
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 10:53:33
Здравей,

ЗАЩО ПЪК НАИСТИНА ХОРАТА ДА НЕ СЕ ОПРАВЯТ САМИ?

1. Ако има специализиран център където продавачи/купувачи да виждат обявите си срещу символична сума от 2-3 лева брокерите са излишни!

2. Целувайте ръка на нотариусите, че те вършат вашата работа при сделка

3. Пак питам - КАКВО ПРЕДОСТАВЯ БРОКЕРА НА СТРАНИТЕ ЗА 2500лв(2,5% купувач) + 2500лв (2,5%продавач)---> 5000лв.?

Чакам отговор!

Поздрави

Quote
Imotko
Ами не ходете при брокери, бе. Оправяйте се сами, нали сте отворени, или само мразите да плащате. Няма лошо, то половината народ в България мрази да плаща, затова сме на тоя хал. Стига сте плюли брокерите, и те са хора като мен и вас, които се опитват да си изкарват хляба. "99% паразити" от това по-голяма глупост, здраве му кажи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 10:55 от ivo107.
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 10:54:11
avatar
Смешното е, че на една каца с мед и една лъжица катран й стига, а тука имаме каца с катран и се пробваме да й добавим лъжица с мед, за оправяне на вкуса? smiling smiley
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 11:19:08
Стига вече сте ни коментирали. Вярно, че не сме цветя за мирисане, но и вие в момента стреляте по умряло куче. много от колегите отдавна замениха попрището и гилдията за службица на държавна ясла.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 16:14:43
avatar
Quote
ivo107
Здравей,

ЗАЩО ПЪК НАИСТИНА ХОРАТА ДА НЕ СЕ ОПРАВЯТ САМИ?

1. Ако има специализиран център където продавачи/купувачи да виждат обявите си срещу символична сума от 2-3 лева брокерите са излишни!

2. Целувайте ръка на нотариусите, че те вършат вашата работа при сделка

3. Пак питам - КАКВО ПРЕДОСТАВЯ БРОКЕРА НА СТРАНИТЕ ЗА 2500лв(2,5% купувач) + 2500лв (2,5%продавач)---> 5000лв.?

Чакам отговор!

Поздрави

Във форума, писането с главни букви, означава крещене. А крещенето е признак на простащина.
А написаното с нормален шрифт от теб пък, показва липса както на грам логическо мислене, така и на грам представа за материята.
Когато се научиш първо да питаш, после да осмисляш чутото, заповядай и помоли да те се отговори.
Поздрави и на теб, " специалисте"
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 16:35:51
Quote
камелия
[Във форума, писането с главни букви, означава крещене. А крещенето е признак на простащина.
А написаното с нормален шрифт от теб пък, показва липса както на грам логическо мислене, така и на грам представа за материята.
Когато се научиш първо да питаш, после да осмисляш чутото, заповядай и помоли да те се отговори.
Поздрави и на теб, " специалисте"

Колежке или бивша колежке. Аз също си мисля, че голяма част от хората могат да се оправят и без посредник. Освен това писането с главни букви не винаги означава крещене. Крещене е само тогава когато се пише само с главни букви което в случая с Иво107 не е така.

П.П. Как върви търговското представителство? По-добро поприще ли е от брокерството?

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 16:36:25
avatar
Quote
ivo107
КАКВО ПРЕДОСТАВЯ БРОКЕРА НА СТРАНИТЕ ЗА 2500лв.

Иво, давам ти реална сделка, при директна покупко-продажба на апартамент (м.Февруари 2010).
Сделката минава, всичко е "6".
След един месец купувача научава, че закупеното жилище е с неплатени парно и вода за 11.000 (единадесет хиляди) лева. Този имот се е препродал четири пъти в последните години и никои не плаща парното и водата.
Всички "стари" купувачи са били прецакани, като сегашните.
Нотариуса не се интересува от ТЕЦ, вода и ел.енергия.
В момента купувачите търсят продавача, а той се крие.
Сегашните купувачи са пенсионери, почти съм сигурен, че ще отидат и ще платят чуждите сметки.
Разбираш ли, че покупката на имот не е елементарна работа.
Допускам, че ти познаваш материята перфектно и ще се справиш с лекота - това е похвално.
За съжаление, не всички са като теб. На тези другите им трябва защита.
Това брокер, не би трябвало да го допусне.
Както се казва, дай 5 лева, за да спиш спокойно.
Анонимен потребител
Re: продавачите още малко да почакат
16-04-2010 - 16:42:56
И ако все пак брокера го "проспи" какво става?
Каква гаранция дава брокера?
Аз не съм видял брокер дето да казва - ако има сметки - аз ги плащам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход