Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продавачите още малко да почакат

Публикувано от Невидимко 
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:17:31
Quote
Imotko
НЕ СЪМ фен на кредитите, на банките също, включително и на любимите ви влогчета.
Не казвам да се плащат ипотеки 30 години, казвам повече да се мисли и да се работи. Не казвам да се стискаш и да чакаш лихва наготово, както тук широко се прокламира. Не съм фен и на строителните предприемачи с по 200% печалба, но имотите без пари няма да станат.
НЕ СЪМ фен и на чужбината, ако тук ставаш само да миеш чинии, и там ще ставаш за същото, но всеки сам си знае. Ако и там ще си на квартирка и с влогче......../а, то влогчето ще си стои тука/smiling smiley

Хайде стига с тия чинийки и квартирки. Излез вече от това клише. Писал съм и преди. Имам собствен бизнес - 25-30 хиляди месечна печалба. Живея на квартира. Изнасям се от България защото не ми харесва средата. Не искам детето ми да расте тук. Не искам то да плаща години наред откраднатите пари от Белене и Цанков камък.
Щом тук успях да направя пари - и там ще мога.

В общи линии, от бума тук аз събрах пари и се махам, а други вкараха пари в имот и скоро няма да могат да излязат на печалба. За пример - БФБ-то. Пълно е с дългосрочни мислители, дето се смееха на Алианц, че продава. Ми още се смеят. Много години ще има да се смеят от Софикс 400 до Софикс 1800.
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:22:17
Quote
Boby
Не. И едното и другото са някаква ценност паднала от небето. Аз мисля че трябва да се научат сами да си извоюват каквото искат. Образование, разработен или стартиращ бизнес, занаят може, но пари или жилище - не.

Ще ме извиняваш, ама това също е клише - комунистическо. Да дадеш на едно дете култура, която да му позволи да борави с готови пари и това да не го съсипе е много по-ценно от това да го пратиш в мините да блъска, че да стане човек. В света има няколко милиона милионери, чийто деца ще наследят готови пари и един голям процент ще успее да ги задържи и умножи. Това е положението. Харесва, не харесва - някой се раждат с крила, а други ....
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:24:51
Това че имаш 5 милиона примерно активи, не значи че имаш 5 милиона за харчене. Или можеш да имаш но не и децата ти.
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:38:29
Съгласен съм по принцип с отношението на Cepcem към нещата и децата. Но не съм съгласен с отношението към хората, които са направили недобри инвестиции, било в акции или в имоти. Това отношение тип "колко съм умен, че не съм се прекарал, а колко много хора се прекараха, кеф, кеф" страшно ме дразни.
И, обърнете внимание, "От бума тук аз събрах пари", т.е. изкарах ги сравнително лесно, защото продадох имот или защото моя бизнес вървеше извънредно добре, тъй като хората имаха пари /пак от имоти/, ама сега стана криза, бизнесът не върви /имотите ги продадохме/ и затова ще бягам в чужбина. А ако този бум /включително и имотния/ не беше се случил, откъде щеше да събереш пари?
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:46:43
avatar
От работа бе шапшарлак - от работа и от акъл де ти е дошъл навреме, а не отзад наврян с банкова подкрепа!
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 12:47:30
Quote
Imotko
Съгласен съм по принцип с отношението на Cepcem към нещата и децата. Но не съм съгласен с отношението към хората, които са направили недобри инвестиции, било в акции или в имоти. Това отношение тип "колко съм умен, че не съм се прекарал, а колко много хора се прекараха, кеф, кеф" страшно ме дразни.
И, обърнете внимание, "От бума тук аз събрах пари", т.е. изкарах ги сравнително лесно, защото продадох имот или защото моя бизнес вървеше извънредно добре, тъй като хората имаха пари /пак от имоти/, ама сега стана криза, бизнесът не върви /имотите ги продадохме/ и затова ще бягам в чужбина. А ако този бум /включително и имотния/ не беше се случил, откъде щеше да събереш пари?

Прав си, че не е коректно да имам такова отношение. Но то си има преамбюл.
Жена ми напираше за собствен апартамент, че в квартирата не и давали да маха стени (да, осъзнавам колко е безумно, но жените са си така.) и аз трябваше две години да търпя натякванията и, защото твърдо заявих, че при тези цени няма да купувам. Честно - стопи ми нервите. И всичко това, защото някой хора си играеха с имотите, да не употребявам по-тежки думи. Заради техните игри страдаха и тези, които не искаха да се хващат на хорото. И трябваше да търпя 2 години хора с ипотеки да ми се присмиват какъв съм загубен, че не искам да си купя имот. Е как да реагирам сега?

Между другото аз не се присмивам на никого. Реакциите ми са просто отговор на нечие мнение.

ЕДИТ:
Понеже ме обвиняваш, че съм продал имоти и се изнасям..
Декларирам, че никога през живота си не съм притежавал дори гола поляна, както и че никога не съм учавствал в продажба на имот. Също така кризата няма отражение в моя бизнес и "бягството" ми в чужбина не е свързано с финанси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 12:50 от Cepcem.
Анонимен потребител
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 13:02:54
Quote
Imotko
Но не съм съгласен с отношението към хората, които са направили недобри инвестиции, било в акции или в имоти. Това отношение тип "колко съм умен, че не съм се прекарал, а колко много хора се прекараха, кеф, кеф" страшно ме дразни.

Къде го видя това отношение, което описваш?
Кой тука се е присмял на някой, който е загазил?

Има негаривно отношение към хора, които се опитват пак да дават съвети колко е добре да се купи на каквато и да е цена, защото видите ли те в дългосрочен план нещата били все UP. Отношението е към подстрекателите, не към изпатилите си.
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 13:53:04
avatar
Quote
Cepcem

Хайде стига с тия чинийки и квартирки. Излез вече от това клише. Писал съм и преди. Имам собствен бизнес - 25-30 хиляди месечна печалба. Живея на квартира. Изнасям се от България защото не ми харесва средата. Не искам детето ми да расте тук. Не искам то да плаща години наред откраднатите пари от Белене и Цанков камък.
Щом тук успях да направя пари - и там ще мога.

В общи линии, от бума тук аз събрах пари и се махам, а други вкараха пари в имот и скоро няма да могат да излязат на печалба. За пример - БФБ-то. Пълно е с дългосрочни мислители, дето се смееха на Алианц, че продава. Ми още се смеят. Много години ще има да се смеят от Софикс 400 до Софикс 1800.

Eй туй му е хубавото на тоя форум- все потенциални милионери пишат тук.........:]
И живеят под наем, и собствена къща не искат да си построят, и апартамент да си купят не искат, че да не се минат.
Най- пленителна е настройката им- когато има гювеч, пълнят гуша и средата не им пречи. Като се сговнят нещата, изтънчените им носове не могат да понесат вонята и побягват..........
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 13:55:38
За брокерите да не говорим, лапаха като за трима по време на бума, тоалетна хартия купуваха на едро. Хиляди хора набутаха да плащат безумни цени и безумни лихви. А като се сговнят нещата - все така нагли и не можеш да им затвориш устата ....
Re: продавачите още малко да почакат
14-04-2010 - 13:57:41
avatar
Quote
Panther1
За брокерите да не говорим, лапаха като за трима по време на бума, тоалетна хартия купуваха на едро. Хиляди хора набутаха да плащат безумни цени и безумни лихви. А като се сговнят нещата - все така нагли и не можеш да им затвориш устата ....

И как точно го направиха? Отпускаха кредити и подписваха нотариалните актове вместо теб?eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход