Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продавачите още малко да почакат

Публикувано от Невидимко 
продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 12:43:07
Хубаво ще е продавачите още малко да почакат, та като сняг забръска да свалят наполовина цените те зимъска... [www.imoti.net] :]
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 13:15:08
Манталитета на БГ-ееца е такъв...
Докато не му се запали чергата - няма да отсъпи smiling smiley
Блаженни са вярващите smiling smiley
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 13:26:38
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Манталитета на БГ-ееца е такъв...
> Докато не му се запали чергата - няма да отсъпи
> Блаженни са вярващите


Прав си, има и друго решение - нормални /изравнени с Европейските/ данъци върху собствеността.

Като искат 1000 евро/м2 - ето ти за 70 м2 кимизарник облагаема стойност - 140К левчета, като и плати данък и такса смет, а няма приходи ще почне да се замисля и както вика пунди - ще почне да Фдява smiling smiley

Същото трябва да важи и за земеделските земи и т.н.

Пък и хазната ще се понапълни.

Сега кво е:
за двустайната панелка на родителите ми - плащам данък 53 лева и такса смет - 45,93 :}
за тухления ми ап. купен 2004 - данък 300 и такса смет - 262 / и пак е малко спрямо пазарната му стойност/
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 13:27:40
Вече престанах да чета вестникарските изяви на безработни брокери.Все едно Вальо "Топлото" да ми обяснява как се печелят честно пари...
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 13:45:37
Абе кви 1000евро. В момента се продава на 2-ри търг апартамент в Стрелбище за 630 евра, на първия търг за около 780 не е имало пукнат човек. Ето ви и обявата:
[www.sales.bcpea.org]
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 14:29:40
НОВА ТУХЛЕНА СГРАДА В СТУДЕНТСКИ ГРАД,МЕСТНОСТ МАЛИНОВА ДОЛИНА
ТОП ЦЕНА – 600 ?/м2

Б Е З К О М И С И О Н Н А ЗА КУПУВАЧА!!! .Продава тухлена сграда с акт 15. Сградата се намира в един от най-активно развиващите се райони на гр. София в ж. к. Студентски град, местност Малинова долина в близост до бул. Симеоновско шосе . Състои от сутеренен етаж, общ за трите входа, с подземни паркоместа и мазета, на партерните етажи са разположени магазини и гаражи, жилищните части са разработени на пет етажа. Сградата разполага с терасовидно разположени жилища на последните нива. Сградата е газифицирана Гъвкава схема на плащане. Акт16 до края на октомври 2009г. Възможност за гараж с цена-5 300евро. Разполагаме с двустайни и тристайни апартаменти на различни етажи.Цялата останала непродадена апартаментна част е 4500 м2

При закупуване на квадратура над 1000 м2 цената е 500?/м2

Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 14:51:38
Още ли вярвате че може да има имотен пазар , какъвто беше до миналата година?
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 14:55:15
Хехе нещо строителите-предприемачи май са я позакъсали smiling smiley

А това с данъците е интересно. Но по друг начин според мен, а именно:
Ако 1 човек притежава 1 апартамент - плаща нормален данък.
Ако притежава 2 - двоен
3- троен... smiling smiley

Как ли ще се раздвижи пазара тогаз smiling smiley
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 15:09:15

за тухления ми ап. купен 2004 - данък 300 и такса смет - 262 / и пак е малко спрямо пазарната му стойност/

За таксата смет не съм съгласен.
Живея на малка уличка в Иван Вазов. Не съм чул или видял да мият или метат улицата. Снегорин я мине, я не веднъж-дваж за цяла зима.
Моята такса смет и тя беше горе долу като твоята. Въобще не мисля, че съм получил адекватна услуга от общината за заплатените от мен 280 лева, камо ли пък да ги увеличат. Ще е чиста проба измама.
Re: продавачите още малко да почакат
11-09-2009 - 15:21:46
Колкото повече чакат, толкова повече Сривльо се срива...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход