Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

графиката на цените

Публикувано от rldkfl 
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 00:48:54
avatar
Камелия, gekko на колко години е? Аз имам няколко познати, които на възраст 20-25 години станаха милионери с честен труд - продадоха реализирани успешни идеи. Така че затвори си най-добре ти устата (или по-скоро си сложи ръцете на едно място) - без тебе в този форум простотията ще намалее драстично, ти си като магнит.


камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> gekko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > А бе боклук, ти си толкова прост, че изобщо
> не си
> > струва да ти се коментират тъпизмите, който
> сереш
> > по цял ден във форумите. Ти ставаш единствено
> и
> > само за подигравки. Дръж си 3 стайния на
> Сънито и
> > гарсониерата в Толстой при бай мангал и
> гледай как
> > всеки ден им пада цената и си брой загубите.
> Само
> > да те светна, че половината от пишещите в
> този
> > форум имат много повече асетс от теб, който
> са
> > ликвидни, за разлика от нивите, които си
> купил на
> > 15та линия на лайноморието, и който си
> мислиш, че
> > струват още нещо.
> >
> Теб не са ли те възпитавали първите седем години
> или по природа си си простак?
> Що не опишеш твоите " асетс, който са ликвидни"?
> Ама първо си обърши жълтото около устата.


Re: графиката на цените
01-09-2009 - 00:50:57
avatar
Ами Светльо ти хубава приказка си ни разказал, как банките преструктурирали и бла-бла булшит и как нямало балон (хахаха) само да те питам какво ще стане ако 25% от хората с ипотеки решат да ги дифолтнат !? Защото не им се плаща тройно или четворно за някоя кутийка, която вече нищо не струва а те имат 30 годишна непосилна ипотека ? Питам се кога някой ще заведе дело и осъди България за бавенето на закона за гражданските фалити. А тоя закон ако се приеме ще почнат масови фалити на хора набълбукани с ипотеки. Има и друго кога ще се появят фирми, които правят такива фалити в чужбина, поради липса на такава възможност в БГ, защото в различните държави в ЕС след 2-6 години след обявяването на частния фалит, човека почва нов живот без дългове, а банките дали несъбираеми кредити духат супата. Ето ти и директивата на ЕС от 2000та година, чети и си мисли какво ще им се случи на някой банкерчета скоро. Особено на БГ банкерчетата, които си нямат банка майка, която да им забърше дупетата.

Законова рамка на ЕС относно фалитите в това число и граждански фалит
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 00:53:10
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> И само още нещо за размисъл - защо като балон няма
> и не е имало, големите инвеститори по света се
> задоволяваха с 5-10% печалба при над 50% при
> ивестиция в България. Как така я мислехте тя Уорън
> Бъфет да е по-прост от гражданина Сульо Пульов
> Атанасов. Помисли отново!


Сульо Пундев Иванов е гражданина. И спрямо него, Бъфет е беден селянин от Ванкувър.
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 00:55:35
avatar
Ками може с твоя шеф - адвоката да се специализирате в частните фалити на неможещите да си плащат ипотеките и кредитите хорица, гарантирам ти, че за тази услуга тепърва ще има огромен маркет в бг. Преди 2 години такива като теб закопавахте хората с ипотеки, сега можете да се специализирате в това да ги фалирате и изчиствате от дълговете им. smiling smiley
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 01:08:59
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками може с твоя шеф - адвоката да се
> специализирате в частните фалити на неможещите да
> си плащат ипотеките и кредитите хорица, гарантирам
> ти, че за тази услуга тепърва ще има огромен
> маркет в бг. Преди 2 години такива като теб
> закопавахте хората с ипотеки, сега можете да се
> специализирате в това да ги фалирате и изчиствате
> от дълговете им.


Гечко, аз не съм банкер, за съжаление. Не съм и лихвар. На никого не успях да пробутам ипотека.
Ипотеките, Гечко, са " запазена марка" на банките.
Елементарно е, първолаците го знаят............ :]
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 01:22:02
avatar
А кой взимаше по 1% от банките награда за набълбукване? Съседите на брокерите или самите брокери?
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 02:17:26
gekko това което си постнал са само препоръки и реално какво искат да постигнат, но за реално постигане на завуршеност на законопроекта ще са необходими (според мен) минимо 4-5 години а до тогава всичко ще е отшумяло. winking smiley
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 02:32:26
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> А кой взимаше по 1% от банките награда за
> набълбукване? Съседите на брокерите или самите
> брокери?
===================================================

тва са кредит "консултантите".....те са и най големите лъжци с цар на лъжците разбира се и най големия кредит "консултант".... тва е тошо тошев,собственика на "кредит бюро"......
мен ако питаш,той е излъгал най много хора в цяла българия,както и "изказванията " му в пресата също са подвели бая прости,но лакуми хорица........
тия лицемери,които за 1000 лева комисионно ще излъжат и собствените си майки, трябва да се наказват с разтрел,ако питаш мен,ама мен никой ме не пита.....
дано да се е опитвал да "посъветва" и някоя друга мутра,че да грабне поредното комисионно от някоя банка и в бъдеще да му строшат тиквата тарикатска.......на едно "отвичане" също не бих се намръщил ако видя *angel* ........
Re: графиката на цените
01-09-2009 - 08:43:31
Green, кой е Красимир Петров?? Статии много, мнения още повече, а желанията за открояване – бол. И пак питам- какъв балон ще да е това, след като ти на една подтисната от векове нация, наблъскана в сиви панелни села, където сутрешната пръдня на съседа е “добро утро”, ненадейно и даваш свободен пазар с всичките му възможности и за нов начин на живот, и избор и самостоятелност ако щеш. Забележи, че подобно рязко вдигане на цените имаш основно в бившите соц-страни. - Ами абсолютно нормално е. Някой да е НАДУВАЛ “купете си на 1К евра обезателно” ? Някой да е НАДУВАЛ “ще те финансираме, ама за нашето 1К-строителство”? Ако считаш за надуване, това че в БГ са действали с пълна сила законите на свободната пазарна икономика, където всяко предлагане е строго зависимо от търсенето, значи много грешиш. Обратното, версиите са балона са балон!

Bul, не си ме разбрал. Графиката си е графика и всеки тук я знае много добре и наблюдава без наличието на подобни теми. Как не си вникнал, че темата е провокираща и нищо друго. Какво, дадоха ни просто един линк ли..че не го знаехме?

dekko, живот без дългове?? Забрави го това, света се държи на това, иначе имаш анархия.


Виждам как дълбаете и търсите проблема във всевъзможни теории; френски, американски. Сравнявате цени, заплати, доходи..показвате графики, тенденции. Следите и давате за пример чужди икономисти-светила, прогнози и мерки на РАЗВИТИТЕ страни. Зарежете! Пак ще го кажа: под вола няма теле. Ако говорим конкретно за НИ-кризата в БГ, ще ви пиша няколко съвсем прости нещица, за които съм убеден, че са основният проблем за наблюдаваният спад в цените. И друг път съм го писал, но никой не се наема да обсъжда и коментира – явно фантастиките са далеч по интригуваща тема. СВРЪХСТРОИТЕЛСТВОТО хора, да него! То, като основен косвен фактор и ОБЩИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЯ като пряк основен фактор. Ако си мислите, че в момента седят хиляди празни нови жилища защото е спряно кредитирането или хората са на нула – пак не сте прави. Празни са защото търсенето отдавна е задоволено и то как. Българина не купува по 5 жилища ей така да има. Българина купува за живеене. А и ест няма възможности за масови покупки, купува за себе си и поколенията си. Такъв ни е манталитета, такава ни е семейната традиция. Не останаха хора, които не са се възползвали от един или друг начин на финансиране за да вземат жилището което желаят, за себе си и децата си. Тука като вторичен косвен фактор идва ролята на банките, но това пак казвам си е естественият процес на търсенето, което обуславя и такова предлагане/нужди. Та, след като и куцо и сакато се зае да става милионери, “възползвайки се” от лесни визи и разрешителни – една уникална корупция в общините ни, много нормално е сега да имаме хиляди имоти за които реално няма купувач основно поради насищане, а не невъзможност за покупка, породена от кризата. Какво, ще си бутнеме панелките за да се преместим в новото строителство ли? Кризата си е криза и навсякъде тя е с различен характер, в зависимост от много показатели, икон развитие на дадената страна, задлъжнялост, доходи и традиции ако щете. Голяма грешка е да се приравнява положението, от там причините и изводите, както и да се уеднаквяват мерките и способите за излизане от кризата. Ако трябва да се търси основният вонивник за това, то имате го – това са съмнително издадените (хиляди) разрешителни за строеж на съмнителни терени и грубо погазване на редица правила. Не съм сигурен, но нали имаше правило за отстояване пространсвото между блоковете. Ами то толкова е голямо уливането, че това е най-малкото погазено в еуфорията. Излезте една свежа сутрин и се разходете. Затворете очи и се върнете 10 години назад. След минута ги отворете, погледнете около вас и картината ще ви се изясни.

Re: графиката на цените
01-09-2009 - 09:12:14
avatar
ispancheto Написал:
-------------------------------------------------------
> gekko това което си постнал са само препоръки и
> реално какво искат да постигнат, но за реално
> постигане на завуршеност на законопроекта ще са
> необходими (според мен) минимо 4-5 години а до
> тогава всичко ще е отшумяло.


Глупости не са само препоръки това е директива на ЕС и тя трябва да бъде имплеменитара в националното законодатество и е задължително за всяка една държава в ЕС.

@Светльо ами много просто фалираш, кредиторите ти си взимат всичко и след няколко години като мине процедурата излизаш сух, е верно с лошо кредитно досие това е ясно, но без дългове, това го има във всяка държава в ЕС без БГ и Румъния, има го и в САЩ. Ще го има и в БГ. И много купили на 1500 с 30 годишна ипотека ще предпочетат този път, вместо доживотно робуване на банката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход