Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
19-02-2012 - 23:55:10
Ето в Щатите например обикновен сервитьор си тръгва вечерта с едно $200-$300, и това са само бакшишите. Значи ако топ локейшъна в БГ-то е 149Е, той ще прави по 1 квадрат на вечер. За 3-4 месеца ще изкара за един голям апартамент. Е къв е смисъла да си подарява апартамента, ако изкарва парите му за 3-4 месеца????
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 00:09:25
между другото колкото и да е странно в монтана цените на недвижимите имоти са едни от най високите в страната! почти няма предлагане под 1000лв квадрата. колкото да цените и заплатите някои написа че от мижавите заплати на българина не зависели цените може би е така за стоките произведени навън и внесени в българия.но българските апартаменти все още се произвеждат в българия и няма как да не са в връзка с заплатите на българите като потенциално най вероятните копувачи.щот аз освен българи не се сещам дpyги да има на "пазара". е има едни по кафяви балагри ама те се настаняват директно.дори сравнени с международните цени на имоти българския недвижим имот отстъпва от качество и цена че то дори едно унгарско село е по уредено от софия



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-20 00:23 от portokal.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 00:35:55
Това българина да прекара някого ( като някой нещастен ипотекар), си е заложено в манталитета му. Всеки гледа да преебе всекиго, затова резултата който виждате - мизерията, си е съвсем закономерен. Естествено българина не се усеща до какво води всичко това, по точно не разбира откъде и защо всичко е толкова мизерно, а тарикатщината му просто си е заложена вътрешно, и в резултат накрая най преебания е самия той !! Това говорят фактите, това е и реалността около вас. Тъй като българина е най хитрия, разбира се, ще плаща най високите цени!!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 08:36:06
avatar
Quote
PER0
Правилно! Абсурдно е да се прави връзка между доходите (официални) и цената на жилищата. Доказателствата са хиляди - българина плаща най скъпите телефонни разговори в цяла Европа, при десетократно по ниски заплати. Бензин, храна, дрехи - изравнени с европейските. При същите тези жалки заплати. Няма как и жилищата да бъдат изключение !! Просто няма да купувате, няма да консумирате. Свиквайте да се лишавате!! Трябва да разберете, че жалките ви заплати не влияят на нищо !!! Защото ако не можете да платите, изработеното или изработващия заминават за чужбина, където има пари и плащат. Кво да правиш, отворена икономика !!

Да бе !!! Натоварвай апартаментите на гръб и беж в чужбина ! Перо, перо, много отчаяно ми звучиш ! Никой не те е карал насила да купуваш / строиш /, направил си го, за да спекулираш и спечелиш лесни пари! Сърбай си попарата сега ! Недвижимите имоти най - големия им недостатък е, че са недвижими ! Това не ти е автомобил, да го натовариш на платформа и като няма пазар в бг да го продадеш навън. И цените им на НИ зависят от доходите, където се намират НИ. Освен в случая, когато се раздават па-па кредити. Но това не мисля, че ще се повтори.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 09:12:46
Quote
PER0
Ето в Щатите например обикновен сервитьор си тръгва вечерта с едно $200-$300, и това са само бакшишите. Значи ако топ локейшъна в БГ-то е 149Е, той ще прави по 1 квадрат на вечер. За 3-4 месеца ще изкара за един голям апартамент. Е къв е смисъла да си подарява апартамента, ако изкарва парите му за 3-4 месеца????

Българите в Америка едва ли имат интерес към НИ в България на този етап. В последните няколко години в самата Америка има много по-интересни оферти, в които да се инвестира. Аз познавам 2-3-ма, които продадоха в България за да купят във Флорида, където вече има цени относително близо до 149Е/м2.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 09:23:21
avatar
Quote
greenbul
Егати наистина колко съм тъп. Е сега осъзнах. Първо до сега не си давах сметка, че действително не правя разлика между Обеля и Надежда. Е сега пак се напънах, ама съм толкова тъп, че не открих разликата. Освен това съм и със слаба ппамет. Казал съм, че мечтая за 149 евро на жълтите павета и съм забравил. Егати тъпака съм.

Озарен от твоята мъдрост разбрах не само, че имотите ще продължават да падат, а и защо. 10х

За много неща не си даваш сметка, но добре поне, че разбра причината- тъп си и което е тай- пагубно за теб, дори и опит не правиш да компенсираш.
За съжаление, нищо друго не схвана и пак ще пълниш темите с глупости.:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 09:36:41
Перо, доходите на средния българин (ако изобщо има средна класа) са пряко свързани с цените на средностатистическите имоти. Голема грешка е да сметаш, че нема връзка.
След падането на борда (ако тва се случи, не е невъзможно, щото е само въпрос на полит. решение, от днес за утре), или частичното освобождаване на курса на лева, цената 149$ не само мое да е реална, тя мое да е твърде висока за повечето имоти.
Тва, че сме вързани за еврото вече е проблем, спирачка.....с орязване на доходи и лишаване от финансиране на жизненоважни за нацията сектори само се отлага финала. "Големата печатница" отдавна е на дневен ред.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 10:07:39
Quote
drakkar


Да бе !!! Натоварвай апартаментите на гръб и беж в чужбина ! Перо, перо, много отчаяно ми звучиш ! Никой не те е карал насила да купуваш / строиш /, направил си го, за да спекулираш и спечелиш лесни пари! Сърбай си попарата сега ! Недвижимите имоти най - големия им недостатък е, че са недвижими ! Това не ти е автомобил, да го натовариш на платформа и като няма пазар в бг да го продадеш навън. И цените им на НИ зависят от доходите, където се намират НИ. Освен в случая, когато се раздават па-па кредити. Но това не мисля, че ще се повтори.

Нещо не си разбрал. Не аз, такива като тебе са нещастниците и отчаяните. Попарата я сърбате такива като тебе. Никога не съм се хвалил, няма да се хваля и сега - колко и какви имоти имам, колко и какви влогове имам. Но нали разбираш, в случай, че имам имоти (топ локейшън) никога няма да ти ги предложа на желаните от теб цени, за мен е безсмислено. Ако допуснем, че мога да изкарам тези пари за няколко месеца например. Сега разбираш ли?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 10:17:12
Quote
darkside
Перо, доходите на средния българин (ако изобщо има средна класа) са пряко свързани с цените на средностатистическите имоти. Голема грешка е да сметаш, че нема връзка.
След падането на борда (ако тва се случи, не е невъзможно, щото е само въпрос на полит. решение, от днес за утре), или частичното освобождаване на курса на лева, цената 149$ не само мое да е реална, тя мое да е твърде висока за повечето имоти.
Тва, че сме вързани за еврото вече е проблем, спирачка.....с орязване на доходи и лишаване от финансиране на жизненоважни за нацията сектори само се отлага финала. "Големата печатница" отдавна е на дневен ред.

Махаме валутния борд, и всички ставаме милионери, а имотите по няколко милиона. Как ти звучи, вече е ставало в недалечното минало. Ако сега имота е 100 000Е, или 200 000лв, тогава пак ще бъде 100 000Е, но примерно 1 000 000 лв



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-20 10:22 от PER0.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-02-2012 - 10:23:48
avatar
Quote
PER0
Quote
drakkar


Да бе !!! Натоварвай апартаментите на гръб и беж в чужбина ! Перо, перо, много отчаяно ми звучиш ! Никой не те е карал насила да купуваш / строиш /, направил си го, за да спекулираш и спечелиш лесни пари! Сърбай си попарата сега ! Недвижимите имоти най - големия им недостатък е, че са недвижими ! Това не ти е автомобил, да го натовариш на платформа и като няма пазар в бг да го продадеш навън. И цените им на НИ зависят от доходите, където се намират НИ. Освен в случая, когато се раздават па-па кредити. Но това не мисля, че ще се повтори.

Нещо не си разбрал. Не аз, такива като тебе са нещастниците и отчаяните. Попарата я сърбате такива като тебе. Никога не съм се хвалил, няма да се хваля и сега - колко и какви имоти имам, колко и какви влогове имам. Но нали разбираш, в случай, че имам имоти (топ локейшън) никога няма да ти ги предложа на желаните от теб цени, за мен е безсмислено. Ако допуснем, че мога да изкарам тези пари за няколко месеца например. Сега разбираш ли?

Ми дръж си ги тогава ! Да нямаш само ти имоти ?! Продавачи много, аз ще си купя от някой със затруднения, разбираш ли ? Очаква се техния брой да нараства следващите месеци ...

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход