Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:04:16
Quote
greenbul
Quote
ivorad
Quote
greenbul
А бе хора, я някой път се разходете из софийските квартали преди да ми говорите, че жилища няма да има и за последния клошар!

Да рекапитулираме:
1. Някой дава аргументи. Ясни и конкретни.
2. Друг се опитва да възрази. Основен контрааргумент - предложение за разходка.
3. Смях.

:}

Аргументи: 95% собствени жилища
Десетки хиляди свободни нови апартаменти
Нов градоустройствен план с жилища в еднофамилни къщи за 400 000 човека
Десетки хиляди сгради на ръба на експолатационния си предел.

Мизерни хора + мизерни доходи + мизерен сграден фонд = високи цени

айде-де!?

Мечтателю, пропуснал ди да дадеш контрааргумент на моите аргументи, ама за теб това е типично.
Ето ти моите контрааргументи, точка по точка:
1. 95% собственици в София? Град, който расте с по 1-2 % на година? Повярвахме!
2. Десетките хиляди обяви никак не означават десетки хиляди свободни апартаменти. А и между 10 000 и 99 000 има осезателна разлика.Качеството на наличните предложения не коментирам. За теб, разбира се, всичко това не е от значение: звездите ти го говорят, нали winking smiley
3 Нов градоустройствен план и задаващи се еднофамилни къщи за 400/пардон - 600 000!/ човека. Халюцинираш, друже. Това може и да се случи, ама ние няма да сме живи да го дочакаме! Към днешна дата е аргумент единствено за филмираните герои тук!
4. Хиляди СГРАДИ на ръба на експлоатационния си предел? И си въобразяваш, че това ще свали цените на НИ? Стопроцентов идиотизъм!

Какво излезе - смукал, изстисквал.....хмммммм.....падаш си по виртуала, друже....
winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:08:30
Quote
Seira
Ето тази статия:

[society.actualno.com]

обяснява защо цени от 3-400лв/м2 в някои райони на София са напълно възможни, ако се запази валутния борд.

Ето пълният текст на статията. Би ли подчертал пасажа, който обяснява защо цени от 300-400 лева в някои райони на София са напълно възможни?
Благодаря предварително за усилието!

Quote

Представител на европейска неправителствена организация заяви, че привидното благополучие в България обхваща много малка част от населението или само 1%.

Проф. Духомир Минев от Европейската анти-бедност мрежа заяви за БНР, че страната върви към огромни проблеми и "икономиката изстива бавно като умиращ човек".

95% от влоговете в банките са едва на 5% от населението. Само за януари 2012 година 48% от длъжниците не са можели да си обслужват заемите, това съобщиха фирми, събиращи дългове и просрочени кредити.

Страната върви към огромни проблеми. Все повече хора стават бедни, все повече им се влошава здравното състояние, все повече се влошава психическото състояние на огромен брой от хората, коментира проф. Минев.

Там, където трябва да е нашата средна класа, има голяма дупка и празнота - тя е слаба и много малка. Лошото е, че тази ситуация показва, че няма реална нормално функционираща икономика, каза той.

По думите на проф. Минев в такава ситуация правителството трябва да признае, че антикризисните му мерки не работят и да се потърсят организации и хора, които ще бъдат по-полезни.

Бедността отдавна не е процентът хора, които живеят под линията на бедността. Бедността е сигнал, че не функционира нормално икономиката, политиката, взимането на решенията и че сме тръгнали по грешен път, заяви той.

Европейската анти-бедност мрежа или European Anti Poverty Network (EAPN) е независима мрежа от неправителствени организации за борба с бедността и социалното изключване в страните от ЕС, създадена през 1990 година.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:12:04
avatar
Quote
greenbul

А бе и аз това си мислех ама по него време клетите ипотекари таман ще са изплатили копторите, пък те вече ще са в гета.

А, клетите наематели, ще сте по на 65г. и ще сте под моста, щото с пенсията няма как да си плащате лекарствата и наема.:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:13:20
95% от влоговете в банките са едва на 5% от населението. Само за януари 2012 година 48% от длъжниците не са можели да си обслужват заемите, това съобщиха фирми, събиращи дългове и просрочени кредити.

Страната върви към огромни проблеми. Все повече хора стават бедни, все повече им се влошава здравното състояние, все повече се влошава психическото състояние на огромен брой от хората, коментира проф. Минев.

Там, където трябва да е нашата средна класа, има голяма дупка и празнота - тя е слаба и много малка. Лошото е, че тази ситуация показва, че няма реална нормално функционираща икономика, каза той.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:21:59
Quote
Seira
95% от влоговете в банките са едва на 5% от населението. Само за януари 2012 година 48% от длъжниците не са можели да си обслужват заемите, това съобщиха фирми, събиращи дългове и просрочени кредити.

Страната върви към огромни проблеми. Все повече хора стават бедни, все повече им се влошава здравното състояние, все повече се влошава психическото състояние на огромен брой от хората, коментира проф. Минев.

Там, където трябва да е нашата средна класа, има голяма дупка и празнота - тя е слаба и много малка. Лошото е, че тази ситуация показва, че няма реална нормално функционираща икономика, каза той.

И къде в този цитат се твърди, че "цените в някои райони на София ще паднат до 3-400 лв/кв.м."?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:29:09
Явно някой не разбират добре български, затова отговарям на английски:

Use common sense.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:31:34
Quote
камелия
Quote
greenbul

А бе и аз това си мислех ама по него време клетите ипотекари таман ще са изплатили копторите, пък те вече ще са в гета.

А, клетите наематели, ще сте по на 65г. и ще сте под моста, щото с пенсията няма как да си плащате лекарствата и наема.:]

Камелия за 101-ви път ти казвам аз и в момента съм клошар и живея под един мост .

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:31:58
Quote
Seira
Явно някой не разбират добре български, затова отговарям на английски:

Use common sense.

НякоЙ не разбираТ добре български?
Вярно - написалият това е неграмотен. На всичкото отгоре не умее да осмисля чужд текст. А когато го хванат в дебилизъм - става агресивен.
Пълен цикъл на идиотията, друже!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 11:34:38
Quote
greenbul
Quote
камелия
Quote
greenbul

А бе и аз това си мислех ама по него време клетите ипотекари таман ще са изплатили копторите, пък те вече ще са в гета.

А, клетите наематели, ще сте по на 65г. и ще сте под моста, щото с пенсията няма как да си плащате лекарствата и наема.:]

Камелия за 101-ви път ти казвам аз и в момента съм клошар и живея под един мост .

Този мост ще да е причината да не успяваш да отговориш конкретно на чуждо мнение......Кво стана с бултрапа и той ли спи под моста с теб?
Ако е така - прати му поздрави от мен!
:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
14-02-2012 - 12:05:13
avatar
Quote
greenbul

Камелия за 101-ви път ти казвам аз и в момента съм клошар и живея под един мост .

Що ли, поне за първи път не отговориш по същество, а се изнизваш като мокра връв?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход