Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 19:01:29
avatar
Quote
dodo2
А какво пречи един инвеститор, който е продал половината по 1500 евро/м2, да продаде останалата половина по 300? Ще е средно 900 евро/м2, което си е доволно скъпо? При това не е никакво финансово самоубийство, само трябва да преодолее лакомията от 2008ма.

Само сега не започвайте, че никой не е продал достатъчно на такива цени. Даже великият turbozol се беше похвалил, че е купил на зелено за 1500 евро/м2. Какво остава за обикновените балъци. Още повече, че броят сделки през 2008 според АВ беше най-висок, така че достатъчен брой кукувци са се набълбукали, за да се разпродаде останалото на безценица, а реално инвеститорът като тегли чертата, да е със 100-200% печалба.

Само че остава актуален другият проблем - според НСИ вече на домакинство се падат по 1.3 жилища. :}

Може да стане, Додо.
Може дори и да подари жилище на когото трябва, за да се рекламира и да бъде предпочетен пред другите инвеститори.
Въпросът е, дали този инвеститор е на такъв зор. Дали губи толкова, колкото ти си мислиш, или точно защото е продавал на високи цени и няма замразен друг обект, може да си позволи да не " подарява".
И повярвай- това, за което си се хванал като удавник за сламка- че жилищата са достатъчно, затова трябва цените да паднат, че Сульо и Пульо да купи, е само в главата ти.:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 19:02:55
Какво с това Кайенче, да не съм луд с Кайен да се разхождам, та всеки да ме забелязва. Едно обикновено Мерцедесче и си ОК.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 20:22:37
Quote
Imotko
Какво с това Кайенче, да не съм луд с Кайен да се разхождам, та всеки да ме забелязва. Едно обикновено Мерцедесче и си ОК.

Колко обикновено, щото аз знам пишман гъзари дето се возят в мерцедеси втора употреба за по 10 000 лева, все едно са хванали Господ за шлифера.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 21:25:36
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
А какво пречи един инвеститор, който е продал половината по 1500 евро/м2, да продаде останалата половина по 300? Ще е средно 900 евро/м2, което си е доволно скъпо? При това не е никакво финансово самоубийство, само трябва да преодолее лакомията от 2008ма.

Само сега не започвайте, че никой не е продал достатъчно на такива цени. Даже великият turbozol се беше похвалил, че е купил на зелено за 1500 евро/м2. Какво остава за обикновените балъци. Още повече, че броят сделки през 2008 според АВ беше най-висок, така че достатъчен брой кукувци са се набълбукали, за да се разпродаде останалото на безценица, а реално инвеститорът като тегли чертата, да е със 100-200% печалба.

Само че остава актуален другият проблем - според НСИ вече на домакинство се падат по 1.3 жилища. :}

Може да стане, Додо.
Може дори и да подари жилище на когото трябва, за да се рекламира и да бъде предпочетен пред другите инвеститори.
Въпросът е, дали този инвеститор е на такъв зор. Дали губи толкова, колкото ти си мислиш, или точно защото е продавал на високи цени и няма замразен друг обект, може да си позволи да не " подарява".
И повярвай- това, за което си се хванал като удавник за сламка- че жилищата са достатъчно, затова трябва цените да паднат, че Сульо и Пульо да купи, е само в главата ти.:]

Не е само в главата ми, а на сайта на НСИ с данните от последното преброяване.

A imotko какво толкова се възмущава - това, което съм написал, се прилага навсякъде в търговията, защо да не може и при имотите у нас.

Аз ако бях тъп инвеститор като повечето (започнали да строят 2007-2008 при този "чудовищен балон", както казва greenbul), каквото съм продал - продал, останалото пускам на 399 евро и все е кяр. Тези обаче, които си мислят, че някога ще могат да се състезават при толкова конкуренция (която Камелия отрича - само 28000 обяви, тя може би още мисли, че са кръгло 1000), ако продадат трябва да се радват всеки път като на печалба поне на петица от 6 от 49 (задача за домашно на Камелия - да сметне вероятността)


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 22:02:18
avatar
Quote
dodo2


Не е само в главата ми, а на сайта на НСИ с данните от последното преброяване.

A imotko какво толкова се възмущава - това, което съм написал, се прилага навсякъде в търговията, защо да не може и при имотите у нас.

Аз ако бях тъп инвеститор като повечето (започнали да строят 2007-2008 при този "чудовищен балон", както казва greenbul), каквото съм продал - продал, останалото пускам на 399 евро и все е кяр. Тези обаче, които си мислят, че някога ще могат да се състезават при толкова конкуренция (която Камелия отрича - само 28000 обяви, тя може би още мисли, че са кръгло 1000), ако продадат трябва да се радват всеки път като на печалба поне на петица от 6 от 49 (задача за домашно на Камелия - да сметне вероятността)

Доволно тъп се оказваш, Додко2, и най- тъпия инвеститор не може да те стигне, щом толкова време не можеш да запомниш, как един човек, който е сгрешил в едно свое твърдение, когато е разбрал, се е извинил за грешката си.:]
И тъй както не можеш да научиш кварталите на града, както не можеш да схванеш къде свършва Лозенец, къде почва квартала, в който квартируваш, няма да схванеш и факта, че сградния фонд остарява, че сградите с любимите ти гадни кенефи ще бъдат съборени, че част от новото строителство много скоро ще е за събаряне.
И че, винаги ще има хора, кадърни да си изкарат пари и да си купят собствено жилище, където да си раждат и отглеждат децата.
А ти ще се свираш в дупката си, че и дете няма да смееш да си направиш, че да не се минеш. Щото- те и памперсите поскъпнаха.
Жалка картинка си, Додко2............:}
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 22:08:38
Понеже познавам горе-долу работата на брокерската гилдия,сериозно се съмнявам в бройката на тия 28 хиляди обяви.Ще е чудо,ако има повече от 10-15 хиляди и това е оптимистичният вариант.
И за това се водя не само от опит,но и от съвсем обективни критерии...Съсед по парцел е пуснал обява за него в три различни агенции,с три различни цени и три различни описания.Даже снимките му не са еднакви.Има зимни,пролетни и едни дето не знам кога са правени,но като гледам сухия треволяк...трябва да са в края на лятото или началото на есента.Познавам го аз,защото знам как изглежда районът и не е проблем да го позная и под метър сняг.Но човек,който не е идвал,никога няма и да предположи даже,че това е един и същ имот.Разликата между най-ниската и най-високата му цена е десетина хиляди евро.Сериозна рзлика.И съм сигурен,че това не е брокерски номер,ами клиента го е свършил това.
Брокерите...като ги знам тия магарета как се крадат помежду си,как се търсят клиенти с несъществуващи имоти...От ти 28 хиляди оптимистичният вариант е 2/3 да са реални.Песимистичният,към който в случая имам предпочитания...е за около 1/3 истински обяви,максимум половината.
Не,че са малко,дори и 1/3 да са.Но на база тия офертните им цени един от участниците тука чертае графики и после обяснява как се били появили куп обяви в интервала от N до N1 евро.Това е строеж на кула без основи.И 50 етажа да вдигнеш нагоре,пак без основи ще си остане.Единствената истина в това е,че са се появили обяви.Но зад колко от тях стоят реални имоти...ми е много,много съмнително.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 22:10:26
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Какво с това Кайенче, да не съм луд с Кайен да се разхождам, та всеки да ме забелязва. Едно обикновено Мерцедесче и си ОК.

Колко обикновено, щото аз знам пишман гъзари дето се возят в мерцедеси втора употреба за по 10 000 лева, все едно са хванали Господ за шлифера.

Не точно такова.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
16-05-2011 - 22:18:04
Quote
dodo2
Quote
камелия
Quote
dodo2
А какво пречи един инвеститор, който е продал половината по 1500 евро/м2, да продаде останалата половина по 300? Ще е средно 900 евро/м2, което си е доволно скъпо? При това не е никакво финансово самоубийство, само трябва да преодолее лакомията от 2008ма.

Само сега не започвайте, че никой не е продал достатъчно на такива цени. Даже великият turbozol се беше похвалил, че е купил на зелено за 1500 евро/м2. Какво остава за обикновените балъци. Още повече, че броят сделки през 2008 според АВ беше най-висок, така че достатъчен брой кукувци са се набълбукали, за да се разпродаде останалото на безценица, а реално инвеститорът като тегли чертата, да е със 100-200% печалба.

Само че остава актуален другият проблем - според НСИ вече на домакинство се падат по 1.3 жилища. :}

Може да стане, Додо.
Може дори и да подари жилище на когото трябва, за да се рекламира и да бъде предпочетен пред другите инвеститори.
Въпросът е, дали този инвеститор е на такъв зор. Дали губи толкова, колкото ти си мислиш, или точно защото е продавал на високи цени и няма замразен друг обект, може да си позволи да не " подарява".
И повярвай- това, за което си се хванал като удавник за сламка- че жилищата са достатъчно, затова трябва цените да паднат, че Сульо и Пульо да купи, е само в главата ти.:]

Не е само в главата ми, а на сайта на НСИ с данните от последното преброяване.

A imotko какво толкова се възмущава - това, което съм написал, се прилага навсякъде в търговията, защо да не може и при имотите у нас.

Аз ако бях тъп инвеститор като повечето (започнали да строят 2007-2008 при този "чудовищен балон", както казва greenbul), каквото съм продал - продал, останалото пускам на 399 евро и все е кяр. Тези обаче, които си мислят, че някога ще могат да се състезават при толкова конкуренция (която Камелия отрича - само 28000 обяви, тя може би още мисли, че са кръгло 1000), ако продадат трябва да се радват всеки път като на печалба поне на петица от 6 от 49 (задача за домашно на Камелия - да сметне вероятността)

Не се излагай повече, не сваляй нивото до 5б клас. Знам много инвеститори, започнали да строят 2007г., дори 2008г. Повярвай ми, на един такъв, какъвто търсиш, се падат по 10 дето не са нито тъпи, нито бедни, нито притиснати. За конкуренцията изказването също е лаическо, най-вече защото, запомни, пазарът е локален, повтарям-локален. Че в Люлин има 20 или 200 блока за продаване няма да повлияе много на цените в любимото ми Борово, дето няма да продаване и един цял блок.
Та не се изхвърляй много, то бизнеса, ако беше математика, отличниците щяха да бъдат милионери. Ама не са. За което получавате искреното ми съчувствие. Като бивш отличник разбирам колко е гадно.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
17-05-2011 - 21:25:51
Quote
Imotko
Като бивш отличник разбирам колко е гадно.

Баща завел сина си на бар с образователна цел за повишаване на успеха.
По някое време синковеца задърпал ококорено баща си за ръкава:
-Татее,тате,татее, абе кой ги чука тези всичките готини мацки бе?
-Отличниците мойто момче,отличниците!:]


А, и по темата дали е възможна цена от 300-400 лв.на квадрат.Възможна е ,даже на половина и повече,стига инвеститора да си е и строител едновременно и да си е направил грамотно и интелигентно архитектурното задание.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-17 21:30 от фло.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
17-05-2011 - 22:23:48
И да е наследил земята в Смолян от баба си. Като нямаш какво да кажеш, по-добре си мълчи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход