Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 11:10:22
Quote
Imotko
Напоследък се наблюдава рязко поумняване в нашите форумни сривльовци; изглежда са се убедили, че евтино и хубаво няма, няма и да има.
За сведение на посрещачите: едни познати строители сега продават готови /пред акт 16/ в Полигона /The Mall/ на 700 евро кв.м., харчат се като топъл хляб. Много добра фирма, качествен продукт, сравнително добра средна локация - това е цената. Ако е по-малка, никой няма да си прави труда да строи.
Имотко спри да фантазираш.Кой купува пред акт16 в момента?Щото аз знам за много такива които вече 20-30 години са все пред акт 16.И като си пусне комшията печката тока спира.А твоите приятели строители ако искат ще да стрят.Казах ти вече че гладът е по силен от ината.Като огладнеят ще строят и за 5 евро.Просто е ма ти липсва интелект да го осъзнаеш.Дреме ми кой какво е сънувал и на колко си е оценил имота.Аз отивам оглеждам и ако ми хареса казвам цената.От тук нататък пазарлъка е в рамките на 2000 евро.Като не иска да продава казвам Чао Гергино.Офертата ваши три дни.Като се обади след седмица офертата е още 50% надолу.Колкото повече време минава толкова повече се руши имота и цената му пада.Освен това данъците такса смет и парното си вървят.Разходите за входа също.А моята кинта у банката расте.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 11:40:47
avatar
Quote
greenbul


Добре де, а тогава като затвориха кранчето на кредитите, защо почнаха да падат цените на имотите. Нали 1000 евро у Люлин си беше нормално, даже щеше да се вдига, щото у Виена било нам-колко си, та хората бързаха да не изпуснат последния влак. Заплтите също са пример на стока съобразена с доходите. Както виждаш цента на труда е 10 пъти по-ниска от тази в Европа. Цента на всички услуги също е в пъти по-ниска от тази в европейските държави. Колко по-ниска? Ами кокото по-ниско е заплащането на компонента труд. Защо една бира Хайникен в заведение в Амстердам ти е 6 евро, а тук ти е 1,25 евро. Просто защото разликата отива за заплащане на труда на работещите в заведението. При българските имоти обаче всички компоненти са си наши родни или айде да кажем почти всички. Криво сте я разбрали пазарната икономика. Т.е. даже не се опитвате да я разберете, а се пробвате да я обясните с термините на плановата. Нищо необичайно не се е случило в България. Най-обикновен финансово-икономически балон подобен на този с луковиците от лалета, с тази особеност, че цената на лалетата може да се срине за ден, а сривът на цената на имотите може да продължи десетилетие, ако няма какво да го катализира. Добрата новина е, че икономическата ситуация в момента е такава, че все ще се намери какво. Аз оставам оптимист за развитието на пазара.

Сега, остава да обясниш, къде в стройната ти теория, е обяснението на ценТЕ на имотиТЕ в САЩ...........
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 11:44:16
.Аз отивам оглеждам и ако ми хареса казвам цената.От тук нататък пазарлъка е в рамките на 2000 евро.Като не иска да продава казвам Чао
------------------
"Отиваш", "оглеждаш", ти ?! како, ти през живота си не си ходил по огледи, кого мислиш, че заблуждаваш ? Там, на село ти е мястото.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 11:58:24
avatar
Quote
batko
Аз отивам оглеждам и ако ми хареса казвам цената. От тук нататък пазарлъка е в рамките на 2000 евро.
Като не иска да продава казвам Чао Гергино. Офертата ваши три дни.Като се обади след седмица офертата е още 50% надолу.
Колкото повече време минава толкова повече се руши имота и цената му пада.
Освен това данъците такса смет и парното си вървят. Разходите за входа също. А моята кинта у банката расте.

Истина е че има такива купувачи - агресивни в договарянето на цената.
Доколко стратегията им успява - това е друг въпрос.
Докато не си стиснат ръцете - всичко е ала бала.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 13:18:47
avatar
Quote
камелия
Quote
drakkar
имотен, по цял ден висите с камелия във форума, кога намирате време да правите сделки, ве ?

Ми, не се вълнувай- аз отдавна се занимавам с друго,а за имотния работят пчелички, които правят сделките.
Интересно, ти какво правиш по цял ден във форума, като си се загрижил за нашето препитание?smoking smiley

Камелия пак се опитваш да прехвърлиш лайната си на някой друг..... този който обвиняваш, че прекарвал цял ден във форума за 3 години е написал 700 мнения, а ти за 5 - 11.000 ! Правиш ли разликата !? Айде сега ме питай и мен какво правя по цял ден във форума......

И нека да ти припомня, че ти си човека който прекарва Бъдни Вечер, Коледа, Нова Горина и Великден във форума, така че точно ти да обвинявай който и да е било че седял по цял ден във форума е смешно, но това е типично твой стил !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-15 13:24 от gekko.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 13:25:16
avatar
Quote
gekko


Камелия пак се опитваш да прехвърлиш лайната си на някой друг..... този който обвиняваш, че прекарвал цял ден във форума за 3 години е написал 700 мнения, а ти за 6 11.000 ! Правиш ли разликата !? Айде сега ме питай и мен какво правя по цял ден във форума......

Няма да те питам нищо, дори и това, защо се залепяш като опашка подире ми и тичаш да отговаряш на пост, който не съм адресирала до теб?
При това, не по темата, а с тъпи и инфантилни " пояснения".
Да не би и ти да си падаш по връстници на майка си, като Джавчо, та обследваш всичко, което правя в нета и чувстваш нужда да ти обръщам внимание, пък ако ще и да те хуля?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 18:16:20
Quote
имотен
.Аз отивам оглеждам и ако ми хареса казвам цената.От тук нататък пазарлъка е в рамките на 2000 евро.Като не иска да продава казвам Чао
------------------
"Отиваш", "оглеждаш", ти ?! како, ти през живота си не си ходил по огледи, кого мислиш, че заблуждаваш ? Там, на село ти е мястото.
Неграмотник айде вземи се скрии някъде и не се бъркай в чужди работи.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 20:12:54
Quote
batko
Quote
Imotko
Напоследък се наблюдава рязко поумняване в нашите форумни сривльовци; изглежда са се убедили, че евтино и хубаво няма, няма и да има.
За сведение на посрещачите: едни познати строители сега продават готови /пред акт 16/ в Полигона /The Mall/ на 700 евро кв.м., харчат се като топъл хляб. Много добра фирма, качествен продукт, сравнително добра средна локация - това е цената. Ако е по-малка, никой няма да си прави труда да строи.
Имотко спри да фантазираш.Кой купува пред акт16 в момента?Щото аз знам за много такива които вече 20-30 години са все пред акт 16.И като си пусне комшията печката тока спира.А твоите приятели строители ако искат ще да стрят.Казах ти вече че гладът е по силен от ината.Като огладнеят ще строят и за 5 евро.Просто е ма ти липсва интелект да го осъзнаеш.Дреме ми кой какво е сънувал и на колко си е оценил имота.Аз отивам оглеждам и ако ми хареса казвам цената.От тук нататък пазарлъка е в рамките на 2000 евро.Като не иска да продава казвам Чао Гергино.Офертата ваши три дни.Като се обади след седмица офертата е още 50% надолу.Колкото повече време минава толкова повече се руши имота и цената му пада.Освен това данъците такса смет и парното си вървят.Разходите за входа също.А моята кинта у банката расте.

Сори, ама не знаеш нищичко за пазара на жилища в София, бъкел представа си нямаш. Свободни съчинения. Сто пъти съм писал, пак ще повторя - пред акт 16 и въобще в строеж, на зелено се купува много, дори и в кризата. Няма обаче читави предложения, кога за последно си виждал нов строеж.
Хората търсят качествени жилища, винаги ще ги търсят. Обаче малко фирми се навиват да им ги строят на сегашните цени.
Вчера попитах един познат какво прави един друг общ познат, бивш инвеститор с десетина блока построени в София. Беше на Аруба, а със сигерност не строи нищо поне от две години и нищо друго не работи естествено. Та не се подгравай на т.нар. строители, на повечето от тях не можеш да им стъпиш на малкия пръст.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 20:30:45
Имотко събуди се време е да ходиш на работа.Спри да фантазираш
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
15-02-2012 - 22:14:29
Наздраве, Батко.*drink1* Досега една дума не съм излъгал във форума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход