Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 15:48:07
avatar
Quote
valsodar
Ками, а как ще продаде агенция изобщо имот, ако откаже да го покаже на купувачите за оглед?
Хитрите маймуни сами си режат клона, на който седят.
Подобна простотия може да се роди единствено в България и Тамбукту.

Тази " простотия" е практика в белите страни, но като не си ходил и видял, можеш да мислиш всичко.........smiling smiley
На някои места, просто ти взимат таксата, дават ти адреса и те пускат да гледаш.
Всеки е решил проблема по различен начин, но никой не предлага безплатен обяд.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 15:59:17
Любима моя писателко, покажи ми една такава агенция в България, моля те *rose*
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 16:24:06
Съгласен съм да има такса оглед, стига това което ти показват да отговаря на твоите критерии. А сега ти казват Дружба, ама то било в Нови хан, казват ти тристаен, ама то било преустроен двустаен, казват ти входа се заключва, а то няма врата входа. Ей такива неща, дето човек се хваща за пищова като му се случат. И не трябва ли в тоя случай брокерът-тарикат да ти плати такса оглед, щото и твоето време не е без пари!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 16:41:31
avatar
Ками пак го удари на свободни съчинения

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 16:51:44
avatar
Quote
Пламен Николов
Съгласен съм да има такса оглед, стига това което ти показват да отговаря на твоите критерии. А сега ти казват Дружба, ама то било в Нови хан, казват ти тристаен, ама то било преустроен двустаен, казват ти входа се заключва, а то няма врата входа. Ей такива неща, дето човек се хваща за пищова като му се случат. И не трябва ли в тоя случай брокерът-тарикат да ти плати такса оглед, щото и твоето време не е без пари!

Ако ти знаеш какво искаш, няма да се ловиш за пищова, а някакви пишлемета да се подиграват с теб.
Около сто пъти съм обяснявала, че както не те мързи да отидеш на пазара и да си избереш един по един доматите, така не бива да те мързи да отидеш до агенцията, да поискаш поне снимки и обяснения за имота, после да отидеш и да го видиш.
Само че, в агенцията ще поискат да подпишеш договор за оглед, което за теб може да е в реда на нещата, но за много юнаци е неприемливо, щото те са си решили, че услугата по покупката на жилище трябва да им е безплатна.
След като двете страни не се уважават, няма и да са доволни една от друга.smiling smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 17:48:44
Що да не знам какво искам - знам си. Ама адресите за оглед са най-строго пазената тайна на агенциите. И като попиташ къде е - "Елате ще ви заведем! Ако това не ви харесва ще ви заведем другаде." И те водят от кимизарник на кимизарник, без да имат нищо общо с изискванията ти и после да искат да им плащаш?
Бих подписал договор за оглед ако в него пише - "Клиентът търси това и това. При разминаване на предлагането с търсенето по повече от две точки брокерът се задължава да плати на клиента сумата от ... лева за загубеното време". Интересно колко брокери биха подписали такъв договор?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-20 17:49 от Пламен Николов.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 18:08:47
avatar
Quote
Пламен Николов
Що да не знам какво искам - знам си. Ама адресите за оглед са най-строго пазената тайна на агенциите. И като попиташ къде е - "Елате ще ви заведем! Ако това не ви харесва ще ви заведем другаде." И те водят от кимизарник на кимизарник, без да имат нищо общо с изискванията ти и после да искат да им плащаш?
Бих подписал договор за оглед ако в него пише - "Клиентът търси това и това. При разминаване на предлагането с търсенето по повече от две точки брокерът се задължава да плати на клиента сумата от ... лева за загубеното време". Интересно колко брокери биха подписали такъв договор?

Хайде да повторя, пък ти прочети внимателно.
Агенции- на всеки ъгъл. Като знаеш какво искаш, ще настояваш да го видиш първо на картинкИ, да чуеш подробен разказ от " очевидец" и тогава подписваш договора за оглед, и тръгваш.
Разбира се, че адресът ще е тайна- нали ако ти го кажат, няма да ти видят очите повече, а те не са благотворително дружество. :]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 18:56:16
Повечето креватни брокери се "преквалифицираха" в безработни :]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 22:06:57
Ами...още е пълно с тях.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-05-2011 - 22:38:39
За чем? 10 мин. търсене на цена 1800 евро. Като се разберете със собственика, дето и него го стрижат още толкова и какво излиза - един среден имот може да стане 3000-4000 евро по-достъпен ако се изфъчка паразита,

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход