Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 21:21:22
avatar
Има бюджет - има държава.
От тук започва уравнението.

Сметнете, колко народ зависи от парите в бюджета - пенсионери, чиновници и т.н.
Какъв % от населението ни са те и каква социална вълна от недоволство би заляла страната ни, ако им се спрат парите!

Сега помислете и от къде се взимат парите за бюджета!

Докато имаше шарани да го пълнят с чуждестранните си "инвестиции" всичко си бе тип-топ, но сега?!
Сега сме в условия на криза и бързо намаляващ валутен резерв.
Май за година се стопи на половина, а?
А следващата година?
Нима някой си въобразява, че следващата година икономиката ни ще се възроди чудодейно от пепелта?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 21:29:14
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

> И защо изобщо ще се създава тази агенция, когато
> има достатъчно законови механизми да се изловят
> мръсните пари?
> А какво печели държавата от агенцията?
>
> И нещо съществено- това е само вестникарска
> пускавица... но си спорите готино.


Поли, не знам какви законови механизми има, но явно, никой от тях не работи, щом може да се изповядва сделка на цена пъти по- ниска от реалната. За всичките години, я има, я няма 10% от хората да са вписвали истинската цена на имота. Нищо че отдолу на декларацията пише, че носят отговорност по чл. 313 от НК.
Какво печели държавата от агенцията?
- пряко- повишаване сумите от МТ чувствително
- непряко- повишаване постъпленията от данъците на нотариусите
- лихвите от сумите, които ще въртят в сметките.
Ако бъркам, поправи ме. smiling smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 21:51:32
Quote

Поли, не знам какви законови механизми има, но явно, никой от тях не работи, щом може да се изповядва сделка на цена пъти по- ниска от реалната. За всичките години, я има, я няма 10% от хората да са вписвали истинската цена на имота. Нищо че отдолу на декларацията пише, че носят отговорност по чл. 313 от НК.
Какво печели държавата от агенцията?
- пряко- повишаване сумите от МТ чувствително
- непряко- повишаване постъпленията от данъците на нотариусите
- лихвите от сумите, които ще въртят в сметките.

Има, има и ще се чува за тях все по-често. Друг е въпроса има ли интерес и воля, държавата в лицето на управляващите да ги упражни.

МДТ- не отиват в бюджета, не и в републиканския, а остават за общините.
Данъците за нотариуси- леле, ти вярваш ли го? Помисли- именно колегите най-добре спекулират законно с правните норми и ако държавата чака данъчни постъпления от тях- ще се усмихва тъжно дълго време. Тук счетоводителите ме разбират прекрасно.

Лихвите от сумите, които ще се въртят- ама защо не се замислите, че ако внеса сума в тази сметка- ще си диря лихвата и аз? smiling smiley А пък- аха да им провалят някоя сделка....
Принципът не ми е изяснен, че чета за това бъдещо нововъведение от пресата ( нечие изказване ), но можете да бъдете сигурни- ще се обвързват страните с ПД. Ако се провали сделката по причини агенцията- кой е този добронамерен купувач, който няма да си дири репарация на щетите? smiling smiley И продавача? ....

Това си мисля аз, възможно и да не съм права. *huh*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 23:03:30
regataco Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba,съгласих се за мисълта ти ,че от парите
> и имотите в живота на човек има много по важни
> неща.
> Никога няма да позволя на който и да било да се
> възползва от работата,имотите и честа на мен и
> семейството ми под каквито и да били измислени или
> пожелателни закони,разпоредби и постановления
> незовисимо какъв ще бъде политическия строй.
> Доста дълъг живот имам и не мисли,че няма да
> позная кога държавата или някой мислейки се за
> много умен реши да ми обясни,че виждаш ли трябва
> да даваш дупе.Да ама не.А вие момчета можете да
> пробвате и да се съгласявате с всичко на което на
> някой му хрумнало.И Huba-Buba,не знаех,че си
> адвокат на ivorad.
> valsador,държавните такси са същите но не е едно и
> също да платиш върху 100000 или
> върху 20000 . Предполагам,че въпроса ти за това
> колко често правя е за банкови разплащания.Ами
> почети всеки ден,някой път и по няколко пъти
> дневно,предточитам да ги извършвам през нета.

Не съм ничии адвокат
просто изказах някой тези
и въпросите които повдигам не казаят въпроса КАКВО а въпроса КАК
различаването на тези два въпроса е съществен за един свободен гражданин и несъществен за повечето индивиди в БГ.


п.с. не робувайте на идеологиите. те са създадени за да рамкират глупаците.
търсете своето място под слънцето - там където се чувствате пълноценни, щастливи и свободни. другото е чужд живот и губене на време....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-21 23:20 от Huba-Buba.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 01:16:50
Huba-Buba,за съжаление не изказа дори една теза.За това трябва да се учи младеж!!!
Дори не знаеш за какво говорим.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 08:18:04
деде, за съжаление ти не ме разбра какво исках да ти кажа.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 10:03:09
Ками нали помниш че преди 2 месеца ти ме убеждаваше че силните на деня нямали сметка от такова нещо.Аз тогава ти казах че вече силните на деня не са тези за които ти ми говореше.Виждаш че нещата се изясниха много бързо.Всички имат сметка от това колкото и да не им се вярва.Да вземем за пример един купувач които си е спестил реалната цена в нотариалния акт.Сигурно не си попадала и ти пожелавам като брокер никога да не попадаш на такава сделка, но знаеш ли колко много по една или друга причина се атакуват в съда и се оказва че продавача трябва да връща парите на купувача защото сделката пада.
Познай андрешкото-купувач какво ще получи реалната цена или тази в нотариалния акт.После си хапят пръстите за едните 2% повече.Продавача реално ако не са се разбирали за подялба на разходите му е все едно.Разбира се може да му искат по големи отстъпки в цената.Може ако не ги даде да не осъществи сделка и плановете му да пропаднат, но това е положението.
Иначе правилно си прозряла че едрия капитал вече има достатъчно за да плаща на държавата, всичко да е регулирано и сигурно и така да притиска дребните и средни пазарни участници.Като типично десен във възгледите си подкрепям напълно.Дребния и средния бизнес ако не играе по правилата ще бъде потъпкан от едрия.Дали си пример с 40 000 и 560 000.Разликата е 800евро и 10 800евро.Ами като имаш 560 000 ще се разделиш и с още 10 за да спиш спокойно.Ако не го направиш и не ти излизат семтките идват данъчни, данс, прокуратура и накрая Кушлев spinning smiley sticking its tongue out и тогава вече става грозна картинката.............Ако някой реши да се прави на ербап и мисли че ще заобиколи всички тези служби това ще му струва 5 пъти повече отколкото изрядно да си платиш, както го изискват правилата.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 10:21:41
Иво,
Само дето така се прецаква капитализма!

В истинският капитализъм големите бягаха от регулации, а малките занаятчии искаха. Сега, в болшевишкият капитализъм, е обратно. Големине, напълно неспособни да работят ефиктивно без държавна закрила, създават все нови и нови правила, с които стават все по-слаби и по-слаби. Преди големият капиталист разоряваше всички. Сега Кока Кола трепери от гаражни производители. С това се сблъсках и тук и в Бразилия. Световен концерн не е в състояние да се яви на съревнование с бай Гошо и Зе Суареш, дето бачкат в гаража. И изпраща децата на една каруца депутати да следват с нейни стипендии в най-скъпите колежи, плаща "консултатнтски", "рекламни" и какви не демократично и цивилизовано наречени подкупи, за да се приеме нормативна база, "правила", които да ограничат бай Гошо и Зе/Жозе/. Само дето капитализма не се прецаква лесно и големите взеха да ги изритват от цели региони и континенти защото не са ефективни. Единственото на което се крепи силата им са "регулациите". В Бразилия символ за качество е Бразмастер, а не Бош или Канди. Китай ги мете където ги срещне, защото му е през онази, какви са регулациите в Европа. Регулираните френски вина пълнят складовете и струват милиарди на година на ЕС, а нерегулираните австралийски, чилийски, аржентински и южноафрикански пълнят магазините и много скоро ще се казва: "снощи пих хубаво вино, и не е за вярване - беше френско".
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 10:35:02
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-22 12:01 от barbaron.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 11:31:39
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> МДТ- не отиват в бюджета, не и в републиканския, а
> остават за общините.
> Данъците за нотариуси- леле, ти вярваш ли го?
> Помисли- именно колегите най-добре спекулират
> законно с правните норми и ако държавата чака
> данъчни постъпления от тях- ще се усмихва тъжно
> дълго време. Тук счетоводителите ме разбират
> прекрасно.
>
> Лихвите от сумите, които ще се въртят- ама защо не
> се замислите, че ако внеса сума в тази сметка- ще
> си диря лихвата и аз? А пък- аха да им провалят
> някоя сделка....
> Принципът не ми е изяснен, че чета за това бъдещо
> нововъведение от пресата ( нечие изказване ), но
> можете да бъдете сигурни- ще се обвързват страните
> с ПД. Ако се провали сделката по причини
> агенцията- кой е този добронамерен купувач, който
> няма да си дири репарация на щетите? И
> продавача? ....
>
> Това си мисля аз, възможно и да не съм права.

Отивайки в общините, МДТ пак са в помощ- на техния бюджет.
Нотариусите душа дават да се изповядва на истинска цена, защото, знаеш, че техния дял е по скала. Не им е все едно дали минават сделка за 10 000 или за 100 000. А че сигурно крият постъпления- то няма някой, който да не го прави, стига да може. Тук ако питаш, всички пишещи са кристално честни и се издължават до стотинка- да се чудиш защо не сме цъфнали и вързали с толкова честен народ...... eye popping smiley
Страните и сега се обвързват с ПД и само там сумата е истинската.
А сделка по причина на АНИ много трудно се проваля- след подписването на ПД всичко е в ръцете на двете страни. Ако някоя е некоректна, за изправната страна има компенсации, описани черно на бяло. Друг въпрос е, дали някой намира смисъл да ползва съдебната система за защита на правата си.
За лихвите- колко случая на търсени лихви знаеш, при положение, че различните видове плащания все се бавят- последно се сещам за заканата на майките да блокират движението, защото повече от седмица не са им превали парите.
А електрото, а топлофикация- с тия тримесечни отчитания и прогнозно начислени суми?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход