Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 14:48:16
regataco Написал:
-------------------------------------------------------

> Колкото до беззаконието,е има закони и закони.Ако
> един закон е репресивен или глупав няма нормален
> човек който да не го заобиколи,ако знае как.И
> последно много си прав крушата не пада по-далече
> от дървото,впрочем това се отнася и за теб.

...............................................................

Tочно така - правилото се отнася до всички. И аз съм в групата. И аз обичам родителите си / "гордея" е кофти дума, в нашето семейство я употребяваме много внимателно/. Обичам ги, защото те са почтени хора, които са ме научили, че законите са създадени за да ги спазваме, а не за да ги заобикаляме. Обратното винаги означава морална и гражданска нечистоплътност.
Е, Вие също очевидно също обичате родителите си. Които явно са Ви внушили, че трябва да се спазват единствено законите, които са ни удобни , а другите, неудобните, да се заобикалят по всички възможни начини. Е, според нормите на моята среда - това е Библията на мошеничеството. Съжалявам, че трябва да Ви го кажа, но е точно така....И този очевиден факт напълно обяснява позицията Ви по темата - Вие сте асоциален тип, потомък на асоциални хора и баща на съответното поколение, следователно - нормално е да се противопоставяте на всяка законова мярка, която ще посегна на безпроблемното прилагане на принципите Ви.
Що се отнася до "пукането от завист" - обвинявате ме в нещо, което очевидно практикувате и има стойност за Вас / вижте злобния завистливо-комплексарски тон на първия си пост/ . Спокойно, възпитаван съм в нетърпимост към всички форми на завистта. Така че не просто не Ви завиждам , но желая на Вас и семейството Ви всичко най-добро. Което в дадения случай означава да успеете да преглътнете без особени драми въвеждането на една дисциплинираща пазара на НИ мярка!
Лек ден


smiling smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 15:02:05
regataco Написал:
-------------------------------------------------------
> ivorad,тук вече прекали.Не знам на колко години
> си,но дори не си се замислил за какво става дума.
> Да гордея се с родителите си,но не защото са били
> мошеници,а защото дори и по комунистическо време и
> на пук на целия репресивен апарат в миналото са
> имали достатъчно акъл да успеят да запазят част от
> имотите.Е сега вече може и зле да ти стане,но в
> момета / след реституцията / и аз и сестра
> ми,както и децата ни можеме и да не работим ако
> искаме.Децата ни се обучават в най-добрите училища
> и то само защото нашите баби и дядовци са били
> доста далновидни и работливи.
> Колкото до беззаконието,е има закони и закони.Ако
> един закон е репресивен или глупав няма нормален
> човек който да не го заобиколи,ако знае как.И
> последно много си прав крушата не пада по-далече
> от дървото,впрочем това се отнася и за теб.


по времето на соц-а, а и сега (да не се лъжем) заобикалянето на правилата (умни или глупави) беше/е възможно по два начина
или си от по-равните или си се надупил на подходящият по-равен
и двата пътя никога няма да доведат до лично или чуждо уважение по простатане причина, че това поведение е шизофренично и перверзно в дълботака си същност и единстевеното което показва е липса на сила и наличие на множеств комплекси в дадената обществена група.
не всичко е имоти и пари другари и господа
там където това е водещето и е над едни други личностни ценности обикновенно нещата клонят към кенеф (както ни го показа и чешкия зевзек)
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 15:04:54
avatar
Синдром на парвенюто winking smiley

Но.. свят широк и хора разни тоже. *write*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 16:03:17
ivorad,трябва да се спазват законите,но не всички както пишеш / Хитлер и т.н. /,че тогава жална ти майка.Колкото до мен и семейството ми нито ме познаваш, нито знаеш нещо за мен за да правиш квалификации,форум е ,но все пак да не показваме явна простотия.
Huba-Buba-винаги ако имаш малко акъл и знание може да позаобиколиш правилата,без последващата част от поста ти.Но за което си прав - прав си в живота има много по-важни неща от парите и имотите.
valsodar,чак пък парвеню,е не го приемам лично winking smiley
За да не спамиме повече темата моето мнение е,че държавно контролиране на плащанията в сферата на НИ няма да стане лесно,защото това ще рефлектира върху цената на имота,а и държавата,общините и болшенството хора са със силно занижен паричен ресурс.Другото е още по голям блокаж на сделките с НИ.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 16:21:20
avatar
В каква степен ще рефлектира??!

Държавните такси си остават същите.
Единственото което би "утежнило" сделките са комисионните на банките за банков превод, но я ми кажи колко често годишно правиш подобни разплащания?

Който няма пари, какво го касае?
А който има, с какво това ще го възпре?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 18:51:50
regataco Написал:
-------------------------------------------------------
> ivorad,трябва да се спазват законите,но не всички
> както пишеш / Хитлер и т.н. /,че тогава жална ти
> майка.Колкото до мен и семейството ми нито ме
> познаваш, нито знаеш нещо за мен за да правиш
> квалификации,форум е ,но все пак да не показваме
> явна простотия.
> Huba-Buba-винаги ако имаш малко акъл и знание може
> да позаобиколиш правилата,без последващата част от
> поста ти.Но за което си прав - прав си в живота
> има много по-важни неща от парите и имотите.
> valsodar,чак пък парвеню,е не го приемам лично
> За да не спамиме повече темата моето мнение е,че
> държавно контролиране на плащанията в сферата на
> НИ няма да стане лесно,защото това ще рефлектира
> върху цената на имота,а и държавата,общините и
> болшенството хора са със силно занижен паричен
> ресурс.Другото е още по голям блокаж на сделките с
> НИ.


мненията ми са цялостно логически обосновано и ако приемаш едната част от обосновката би трябвало да си съгласен с останалата а ако не, значи не си съгласен и с първото.
а това, че си съгласен само с част от тезата.....
значи или не си вникнал или просто искаш да звучиш достоверно и ХУБАВО (с привкус на популист) но като цяло идеята ти в изказването ти е погрешно обоснована. макар и да звучи добре и това да те кара да се чувстваш добре.

пак ще повторя - и най-порочните правила са по-добри от добронамереното изключение.
ЗАЩОТО
изключенията задържат порочните правила и позволяват на хората да живеят без правила.
а това както вече казах превръща общносна в к.....ф. и в дългосрочен план общноста спира да е такава (справки БГ обществото) а в още по-дългосрочен план тази общност изчезва и бива заместена от друга (дори тя да е с по-порочни правила)
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 19:17:30
Huba-Buba,съгласих се за мисълта ти ,че от парите и имотите в живота на човек има много по важни неща.
Никога няма да позволя на който и да било да се възползва от работата,имотите и честа на мен и семейството ми под каквито и да били измислени или пожелателни закони,разпоредби и постановления незовисимо какъв ще бъде политическия строй.
Доста дълъг живот имам и не мисли,че няма да позная кога държавата или някой мислейки се за много умен реши да ми обясни,че виждаш ли трябва да даваш дупе.Да ама не.А вие момчета можете да пробвате и да се съгласявате с всичко на което на някой му хрумнало.И Huba-Buba,не знаех,че си адвокат на ivorad.
valsador,държавните такси са същите но не е едно и също да платиш върху 100000 или
върху 20000 . Предполагам,че въпроса ти за това колко често правя е за банкови разплащания.Ами почети всеки ден,някой път и по няколко пъти дневно,предточитам да ги извършвам през нета.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 19:59:42
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> В каква степен ще рефлектира??!
>
> Държавните такси си остават същите.
> Единственото което би "утежнило" сделките са
> комисионните на банките за банков превод, но я ми
> кажи колко често годишно правиш подобни
> разплащания?
>
> Който няма пари, какво го касае?
> А който има, с какво това ще го възпре?

Таксите са върху материалния интерес. Така че, едно е да платиш 2% ДТ от ДО, а друго- от истинската цена. Същото важи и за нотариусите.
Преводите са бял кахър.......
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 20:08:27
avatar
Аха, разбрах напълно!

Да живеят Тарикатите, а всички останали да го духат!

Да вървят на майната си здравеопазване, сигурност, инфраструктура, образование и всичко което се финансира с пари от данъци!
А после, всички пак да си плюем по държавата?

Е, най-сетне си изплюхте камъчето.
Ками, по думите ти разбирам, че досега си се осигурявала и на минимална заплата щом подкрепяш подобни свинщини? *write*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 20:08:42
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> В каква степен ще рефлектира??!
>
> Държавните такси си остават същите.
> Единственото което би "утежнило" сделките са
> комисионните на банките за банков превод, но я ми
> кажи колко често годишно правиш подобни
> разплащания?
>
> Който няма пари, какво го касае?
> А който има, с какво това ще го възпре?



Valsador, ти продължаваш да се правиш на ощипан пиле. Ето кой се проявява като селски терикат! Само това ли би утежнило сделките – таксите?? - айй хубавец! Единствено??? Нещо се опитваш да вкарваш приоми от бояджийството – мажене, размазване, замазване.. точно като твойте идеологични лидери. Брех! Ти някакъв начинаещ индивид от службите ли си, дето още срича наръчника за методите на дезинформацията? Не се крий зад четката, ами след като бликаш от остроумие, вземи и пофилософствай малко върху реалните проблеми. Измъдри нещо за задържането и бавенето парите на хората, добави нещо и от себе си като: дали едно ФОРСМАЖОРНО забавяне над “кратките” срокове би ощетило и дори пагубно продавача. “Всъщност ще можем ли да си приспаднем и сметката за ноемврийското парно??” - “А някоя друга глобка от СГТ”.... Подхвърли малко и за “пазарният контрол” върху цените. Как сега.. пардон, за кой ще ги тъкмиме?? Кажи това-онова и за възможностите за спекула от вътре, кисненето – изобщо прането, бели ризки... Я се развихри! Ааа, какво си се разплозмодийствал...



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход