Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 10:07:56
Regataco, дори няма да стигнем до там. Такси, държавни, частни, посреднически, комислионни... оле-мале smiling smiley
Никога няма да си продам имота ако парите ми ще минават през държавата :] - Може, само и единствено ако има сигурни гаранции и естествено без разни такси превод, съхранение, усвояване и друго дет ще им роди тиквата, за точен превод в срок (не повече от седмица), което пък посмъртно не може да стане, а и дори да имат желанието това да е така няма как да го организират. Абе, пълен хаос ще е, забрави...
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 11:14:35
Svetlio,и аз така мисля.Преди много години семейство не можеше да притежава повече от един апартамент и вила,промените през 1989г.когато станха нашето семейство притежаваше къща,вила и 7 парцела в София.За всичко си има начин.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 11:36:50
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

> Никога няма да си продам имота ако парите ми ще
> минават през държавата

Никога не казвай никога, защото по този начин изкушаваш съдбата!
winking smiley *angel*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 11:53:49
Първи урок за всеки истински гражданин
"Когато обществото спи, държавата ражда тирани!"

Втори урок за всеки истински гражданин
"Изключенията от правилата са значително по-порочни от порочните правила!"
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 12:45:11
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Първи урок за всеки истински гражданин
> "Когато обществото спи, държавата ражда тирани!"
>
> Втори урок за всеки истински гражданин
> "Изключенията от правилата са значително
> по-порочни от порочните правила!"


Верни са ти уроците, но това са уроци за граждани.

А българският селяндур е всеизвестен с тарикатлъка си на дребно и с натрапчивият си страх да не се мине.
По тази и причина са жалните писъци сега из форума - явно ще се сложи край на селските номерца и повече подобна селяния в манталитера няма как да върви. winking smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 12:53:08
Даммм, сега "ще екзекутираме 10 жирафа и 20000 евреи" winking smiley


И освен това българският селяндурин е ял многократно в историята си дървото от подобни идеологии (на които вярваш). Кой е виновен, че хората са такива spinning smiley sticking its tongue out
Сами си го постигнаха (с труд и пот) и ще трябва да почакат не Бойко, а 100ина години поне да възвърнат и частично доверието което искат...
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 13:52:51
regataco Написал:
-------------------------------------------------------
> Svetlio,и аз така мисля.Преди много години
> семейство не можеше да притежава повече от един
> апартамент и вила,промените през 1989г.когато
> станха нашето семейство притежаваше къща,вила и 7
> парцела в София.
За всичко си има начин.
.......................................................................................

Може би се гордеете с това, че родителите Ви са били мошеници?
Е, ако е така - поне става ясен източникът на позицията Ви - очевидно имате голям интерес от това беззаконието в страната ни да продължава, нали "крушата не пада по-далече от..."!




Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 14:15:00
ivorad,тук вече прекали.Не знам на колко години си,но дори не си се замислил за какво става дума.
Да гордея се с родителите си,но не защото са били мошеници,а защото дори и по комунистическо време и на пук на целия репресивен апарат в миналото са имали достатъчно акъл да успеят да запазят част от имотите.Е сега вече може и зле да ти стане,но в момета / след реституцията / и аз и сестра ми,както и децата ни можеме и да не работим ако искаме.Децата ни се обучават в най-добрите училища и то само защото нашите баби и дядовци са били доста далновидни и работливи.
Колкото до беззаконието,е има закони и закони.Ако един закон е репресивен или глупав няма нормален човек който да не го заобиколи,ако знае как.И последно много си прав крушата не пада по-далече от дървото,впрочем това се отнася и за теб.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 14:22:34
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде пак!
>
> Ти колко пъти си скачал от покрива на 16 етажна
> сграда, за да знаеш че не е здравословно?!
>
> Дай малко по-сериозно бре човек!
> Няма невъзможни неща, има единствено липса на
> възможности.


По закон, не можеш да ги изхвърлиш с полиция. Не и преди да си ги осъдил да излязат. Колко ще отнеме делото- божа работа.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 14:24:27
А българският селяндур е всеизвестен с тарикатлъка си на дребно и с натрапчивият си страх да не се мине.

Да, всеизвестен е. Всеизвестен и с това, че за последните 130 г. видя сметката/умъртви/ 50% от министрите, които са го управлявали, а още 30% натика в дрънголника. Защото умният човек се ебава с хитреците, с простите селяндури не смее, защото рано или късно ще му резнат главата.

Защото сте тъпи като слонски задници, ще ви цитирам по памет една книга, относно данъците и събираемостта им от 30-те години. Там се казваше, че за разлика от Европа имотните данъци в България са ниски, защото за българина къщата не е имот, тя е живот. И както никое правителство дасега не е опитало да вдигне данъците, така и настоящето няма да го направо/това от 30-те години/. Комунистите също не вдигнаха данъците. Верно, че Бойко и ГЕРБ като цяло са символ на войнствената простотия, но и те няма да го направят, а ако го направят просто ще отидат в мрака на историята, защото камилата от зоопарка да направи партия, която да обещае свалянето на данъка, ще спечели абсолютно мнозинство.

Какъвто и контрол да се въведе не касае продавача, защото продавача си е поставил за цел една цена, която трябва да вземе чисти. Всичко отгоре е за купувача. Правилото за данъци, мита, акцизи и всякакви други взимания е, че винаги се плащат от купувача. Подобна практика само ще вдигне цените на имотите с размера на приходите на агенцията - нищо повече.

И естествено ще въплати комунистическия девиз:

Ние ще съберем парите на народа, ще ги изхарчим както решим, а народа с железна ръка ще поведем към щастието.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход