Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 00:10:46
Уилсън от една сделка винаги има какво още да се желае.
Ще бъда кратък но за сметка на това изчерпателен. Аз като клиент трябва да подам на посредника си максимално количество информация за това, какво искам да постигна от покупката или продажбата, дори да не го направя на от начало, той неминуемо във времето ще се сдобие с нея от контактите ни и процесите по задачата. Имайки тази информация посредника, като всяко човешко същество, което следва интереса си при определяне параметрите на сделката може да използва тази информация както намери за добре. Питам те при наличие на подобна информация и следвайки целта си да стане сделка, посредника не навлиза ли в конфликт на интереси.
Според мен посредника спокойно може да бъде такъв и то много по - успешно ако има един господар, било то купувач или продавач. В такава ситуация той посредничи между клиента си и другата страна, пак иска да стане сделка но вече не може да използва инфо и от другия отбор за да се наредят по - "безболезнено" нещата. Винаги съм избягвал двойните сделки, заради усещането, че не съм пълноценен. Задавали са ми и въпрос и от типа на" не можеше ли да плати още 2 000евро?", дори и да знаеш в такава ситуация какво да кажеш. Друг "абе местният данък не се ли дължеше само от купувача?" пак какво да кажеш. Това са само два дребни примера но и двата са показателни.
Друго с което не съм съгласен е че ролята на посредника е само да препредава информация между страните, един компетентен посредник трябва да е активен и да използва натрупаните знаия и умения в полза на клиента си.
Наемник който посредничи си е посредник в заключение. А всички ни наемат под една или друга форма.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 08:46:43
Кви 3% за тез изедници, бе?
5 лева и 2 вафли "Боровец" са повече от достатъчни. *write*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 09:38:08
Драги съотечественици, дами и господа, българи, турци и помаци, женени и парясани,
Крайно време е да разберете че ПАДАНЕ на цените няма. Има нормализиране на цените, или като се изразяваше нашият прЪв Партиен и държавен ръководител:

“……. НиА приведоОме нЕкой цени в съответствие с обективните необходимости''

касаещо увеличението на цени на стоки от първа необходимост
Така че според скромното мнение на г-н Тепавичаров, спад няма. Има привеждане на цените в съответствие с обективните необходимости от Н. В. Пазара и това привеждане ще продължи докато топ имотите станат 700 евро/кв м чиста площ със съответния коефициент с дробна черта за останалите имоти, или докато настъпят времена , когато вземайки такси от аерогарата на Западна Анадола таксиджията ще ви пусне Ела Фицджералд и възмутен до дъното на ангелската си душа ще откаже бакшиша....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 09:39 от Спиридон Тепавичаров.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 09:49:55
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 12:15:57
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
таксиджията ще ви пусне Ела Фицджералд и възмутен до дъното на ангелската си душа ще откаже бакшиша....
-------------------------------------------------------

Голямо привеждане се очертава. :cry:
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 13:30:33
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Уилсън от една сделка винаги има какво още да се
> желае.
> Ще бъда кратък но за сметка на това изчерпателен.
> Аз като клиент трябва да подам на посредника си
> максимално количество информация за това, какво
> искам да постигна от покупката или продажбата,
> дори да не го направя на от начало, той неминуемо
> във времето ще се сдобие с нея от контактите ни и
> процесите по задачата. Имайки тази информация
> посредника, като всяко човешко същество, което
> следва интереса си при определяне параметрите на
> сделката може да използва тази информация както
> намери за добре. Питам те при наличие на подобна
> информация и следвайки целта си да стане сделка,
> посредника не навлиза ли в конфликт на интереси.
> Според мен посредника спокойно може да бъде такъв
> и то много по - успешно ако има един господар,
> било то купувач или продавач. В такава ситуация
> той посредничи между клиента си и другата страна,
> пак иска да стане сделка но вече не може да
> използва инфо и от другия отбор за да се наредят
> по - "безболезнено" нещата. Винаги съм избягвал
> двойните сделки, заради усещането, че не съм
> пълноценен. Задавали са ми и въпрос и от типа на"
> не можеше ли да плати още 2 000евро?", дори и да
> знаеш в такава ситуация какво да кажеш. Друг "абе
> местният данък не се ли дължеше само от купувача?"
> пак какво да кажеш. Това са само два дребни
> примера но и двата са показателни.
> Друго с което не съм съгласен е че ролята на
> посредника е само да препредава информация между
> страните, един компетентен посредник трябва да е
> активен и да използва натрупаните знаия и умения в
> полза на клиента си.
> Наемник който посредничи си е посредник в
> заключение. А всички ни наемат под една или друга
> форма.
>
> targ.bg

Ще ми се да ти обърна внимание на някои неща. Когато си нает от едната страна, подтикът да стане сделка на всяка цена, би могъл да оправдае действията ти по скриване дефектите на имота. Или нещо нередно в документите. При това, би могъл и да се самоуневиниш, твърдейки че си призван да защитаваш интересите на клиента си. Т.е., явяваш му се нещо като адвокат, не като посредник.
Ако и двете страни са ти клиенти, отговорността е двойна, но не ти дава възможност да се опиташ да "хлъзнеш" някого.
Точно при такива сделки проличава професионализма и честността на посредника. Има ли ги и двете, недоволни клиенти няма.
пп. Случвало ли ти се е да си с купувача и всичко в имота да е наред, а няколко дни след изповядването да се открие замаскиран дефект? Кого ще обвини купувача- брокера на продавача, самия продавач, или теб? Най- вероятно теб, не другите които са укрили информацията......
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 15:10:43
Ками, с тебе не веднъж и дваж сме я дъвкали тази тема и очевидно имаме коренно различни разбирания.
Реален случай от поселдната "двойна" сделка пролет/лято 2008: Продавача ме е уведомил за цената на която е готов да сключи сделка, Купувача ме пита на каква цена може да стане сделка. Офертна цена 257к готовност за сделка 240к с мои съмнения за надолу.
Купувача ме пита за коментар, ако аз му кажа честно и открито какво знам и какво мисля по въпроса Продавача, който ме е наел да продавам имота може да загуби при евентуална готовност за сделка от страна на Купувача над 240к.
Обясни ми на прост език моля те как ще постъпи един честен и професионален посредник, постигайки собствената и на клиентите си цел за сделка без да накърни финансовите интереси на някоя от наелите го страни. Освен да ги срещне и да си излезне от залата за да се споразумеят.....
Но най - важното е че и двете страни искат да им помогнеш да постигнат по - добри условия. С инфото което си натрупал, спокойно можеш да наклониш везните и в двете посоки. Ако просто гледаш от страни не оправдаваш очакванията. Ако ги срещнеш по средата на техните компромиси привидно оправдаваш очакванията но реално не си ги оправдал.
Целият спор според мен е абсурден очевиден е конфликта освен ако ролята на посредника в отношенията между клиентите не се свежда до препредаване на инфо.

За примера със скритият дефект не мисля, че е адекватен. Има договори и в тях се залагат клаузи засягащи тези рискове. И двамата да са ме наели не решава въпроса.
2000г. ми продадоха гредоред! посредника бръмчеше и за мен и за продавача - аз тогава не знаех какво е гредоред и никой не ми беше казал, и цената ми вдигнаха в последния момент /деня на подписване на предварителен договор/ - тези пИчовйе работят и до днес! Тогава аз бях на 22 а жена ми на 20г. абсолютно тотални мухи, реално са ни преценили и врътнали, за което и си платихме един път с цената на имота която за тогава трябваше да е поне -1к долара и втори път с 300 долара възнаграждение за оказа се връзката със собственика и спокойствието, че ни "обслужват". Въпросната аХенция беше комбинация с адвокатос, така че и оправдание от типа бяха други времена няма да мине.
Един въпрос към клиентите ползващи услуга на посредник.
При наемането на посредника очаквате ли той да помогне за по - добра реализация на целите ви, или очаквате само да пренасочва информация?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 15:41 от jores.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 15:59:28
дааа
камилицата не е лошо да поразсъждава върху следните неща
1. кое е по-голямо и по-малко между 1(едно) и 2(две)
2. що е то конфликт на интереси
3.що е то популизъм

и едва след като осмисли тези неща евентуално може да проумее колко слабоумни са и разсъжденията.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 16:06:10
smiling smiley Интересни мисли имате, не е лошаво от време на време да ви чете човек. Ясно е, че и във вашата гилдия имате проблеми- многостранни.

Няколко въпроса към Уилсън( и всички подръжници на тезата му)-
1. Какви точно ПРАВНИ задължения има АНИ към страните по сделката, когато представляват и К и П? Размяна на информация?!? Сближаване на позиции? Получаване на посредническия процент? Или друго?
2. Какъв точно договор страната сключва с АНИ?- като размислих, не ми е важен толкова този отговор...
3. Колко пъти за неизпълнени задължения и на основание този договор може и е инициирано съдебно производство срещу АНИ?
4. Колко АНИ имаш знание да са осъдени от страна, която са представлявали поради неизпълнение на поети договорни задължения? smiling smiley

При едно вероятно, но несигурно събитие в обозримо бъдеще, ако купувача бъде съдебно отстранен, каква е отговорността на АНИ? smiling smiley
( това ми хрумна на прима виста и проявявам професионален интерес, но ако на последния поне въпрос ми се отговори ще съм доволна)

Quote

Аз гарантирам кумулативно интересите на 100% и на двете страни без да съм Пристрастен.
Кои точно интереси гарантираш? В какво се изразява гаранцията ти?

Quote

Аз мога да нося отговорност пред клиентите си
smiling smiley Каква е правната ти отговорност пред клиентите ти? smiling smiley

Благодаря на отговорилите.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 19:40:25
1. Къмту продавач - да му прегледа документите, да установи липсващите и да направи постъпки за набавянето им - например - невписана делба - простете адвокати, но гражданинът масово не е уведомяван, че делбата, касаеща недвижим имот подлежи на вписване, да набави предходните нот.актове, за да може да извади годно за пред купувач, който пак същата АНИ представлява удостоверение за тежести.
В случай, че купувачът не е представляван от АНИ в огромен процент от случаите той не изисква удостоверение за тежести до първия собственик. Знам го, защото такива купувачи са ми се явявали вече като продавачи и имат у-ние само с последния акт, което сами са си извадили, защото вече са много в час и не им се плащало за адвокат и за брокер.
Дан.оценка, удостоверение за сем.положение към датата на придобиване, скица, пък да не говорим при парцели и къщи какво още е необходимо, защото е много и разнообразно.

Когато представляваш само продавача каква е точно причината да се постараеш да подготвиш всички тези документи, които се сещам на прима виста?

Когато представляваш купувача проследяваш дали продавача си ги е набавил всички тези документи. Когато от негова страна няма АНИ се оказва, че ти трябва да му дадеш списък с документите, които се изискват, за да се случи сделката - това е първата ти безплатна консултация.
След което, тъй като той е работещ човек вероятно, да му подадеш молби за УДО, скица, в много случаи да му предекларираш имота, защото той не знаел, че и жена му трябвало да я пише и други дреболий, за да стане работата в някакъв що годе разумен срок. Това гореизброеното също ли трябва да се свърши без пари.

АНИ трябва да изготви предварителен договор с ЦЕЛ да защити ИНТЕРЕСИТЕ НА ДВЕТЕ СТРАНИ.
На едната страна интересът е да продаде, на другата да купи, а предмет на този интерес е един и същи имот.
Не виждам какъв е проблемът да защитаваш двете страни, освен ако целта на единият е да "прекара" другия, тогава би могло да има "конфликт на интереси".

ЦЕЛТА Е ДА ВЪРВИМ КЪМ ЕВРОПА (НА ЗАПАД), А НЕ КЪМ КАПАЛЪ ЧАРШИЯ.

Продавачът определя цената, на която продава , купувачът предлага цена, на която купува. Посредникът посредничи, препредава разговори и оферти, организира такива при желание от страните.

Когато за пръв път са се срещнали продавач и посредник, вторият вероятно е посъветвал продавача каква е пазарната цена на подобни имоти в момента, но ДОБРИЯТ посредник му е казал, че тази цена е ОКОЛО.

ДОБРИЯТ посредник информира продавача, че имотът му струва толкова, колкото плати някой за него.
ДОБРИЯТ посредник е подготвил продавача, от продавачът зависи дали ще приеме офертата или не.

ДОБРИЯТ посредник не е този, който изнудва продавачите да свалят цени или изнудва купувачите да наддават, а който намира подходящия имот за подходящия клиент.


А и нали не очаквате който и да е посредник да ви обясни в една страничка неща, които е научил за години работа.
В моя офис работят различни брокери и всеки от тях работи по различен начин.
Всеки клиент е различен, всяка сделка е различна.
Формула няма.
Брокерът може да получи диплома за обучение от брокерски курс, от оценителски курс, от езиков курс, да е посетил десетки семинари на тема недвижими имоти и да не е станал ДОБЪР посредник.
Както и може да не е посетил нито един семинар на тема - "как се продават имоти" и да е най-успешния брокер, който търсят клиентите.

Колкото до посредническия договор, хм...този договор не се сключва от клиентите не защото смятат, че АНИ няма да си свършат работата, а защото се притесняват ако АНИ си свършат работата как с договор да не им платят.

А колкото до това, че АНИ не са осъдени, аз всъщност и не зная да са съдени.
Защото недоволните клиенти просто не са били в договорни отношения с АНИ.

Иначе вероятно все щеше да има някой мераклия.

А за обратното знам. За съдени и осъдени клиенти от АНИ.


ПП. А за 38-ят оглед мисля, че ДОБРИЯТ посредник не прави 38 огледа, докато се светне и той и купувача какво всъщност се търси.
Купувачът си плаща не само за информацията, но и за отсяването й.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 20:10 от optimistko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход