Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 22:44:51
Ками и нещо към теб в една сделка няма измамени има по - добре подготвени, и не толкова добре подготвени, има и такива които въобще не са подготвени. И винаги сделката за едната страна е по - добра от колкото за другата.
Когато спомогна за добра сделка с клиент съм доволен, когато съм правил двойни сделки финасово съм бил супер но вътрешно съм се чувствал, като предател спрямо себе си и двете страни, които съм "обслужвал".
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 22:51:18
avatar
Чета си ви и все повече се разубеждавам някой ден да ползвам брокер.

За какво ми е при наличие на интернет, малко здрав прагматизъм, добри адвокати и знание за това, какво ми е нужно?

Така, като гледам, то брокера е битер тъща в къщата - вечно кисел и недоволен, каквото и да направиш за него?!

Хем работа да не свършат, хем и пари да вземат.
Авансово най-добре.
А за работата - ако е на късмет!
А ако не е на късмет, то... нали и без това отговорност никаква не носят?
Така де, то не може всичките да са щастливи, важното е на брокера да му е добре. spinning smiley sticking its tongue out *angel*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 22:54:55
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками и нещо към теб в една сделка няма измамени
> има по - добре подготвени, и не толкова добре
> подготвени, има и такива които въобще не са
> подготвени. И винаги сделката за едната страна е
> по - добра от колкото за другата.
> Когато спомогна за добра сделка с клиент съм
> доволен, когато съм правил двойни сделки финасово
> съм бил супер но вътрешно съм се чувствал, като
> предател спрямо себе си и двете страни, които съм
> "обслужвал".
>
> targ.bg


Напротив, в една сделка може да има измамени- както купувача, така и продавача. Хватките не са една и две. Много жалко, ако не си достатъчно добре подготвен и го осъзнаваш, без да успееш да повдигнеш нивото си. В такъв случай, наистина е по- добре да не работиш и с двете страни. Така ще можеш да разчиташ на уменията на другия брокер и заедно да изравните везните.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 23:21:22
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ками и нещо към теб в една сделка няма
> измамени
> > има по - добре подготвени, и не толкова
> добре
> > подготвени, има и такива които въобще не са
> > подготвени. И винаги сделката за едната
> страна е
> > по - добра от колкото за другата.
> > Когато спомогна за добра сделка с клиент съм
> > доволен, когато съм правил двойни сделки
> финасово
> > съм бил супер но вътрешно съм се чувствал,
> като
> > предател спрямо себе си и двете страни, които
> съм
> > "обслужвал".
> >
> > targ.bg
>
>
> Напротив, в една сделка може да има измамени-
> както купувача, така и продавача. Хватките не са
> една и две. Много жалко, ако не си достатъчно
> добре подготвен и го осъзнаваш, без да успееш да
> повдигнеш нивото си. В такъв случай, наистина е
> по- добре да не работиш и с двете страни. Така ще
> можеш да разчиташ на уменията на другия брокер и
> заедно да изравните везните.


smiling smiley , Ками признавам не съм достатъчно добре подготвен да изравнявам усилията си сам срещу себе си, и да постигам и за двете страни еднакво добри условия, но съм достатъчно добре подготвен да "изям" без да се изхвърлям над 90% от подвизаващите се на пазара.
Невъзможно е за мен при очаквания и от двете страни, които ти плащат да работиш за тях - ЗАЩОТО ТИ ПЛАЩАТ да съумееш да го направиш, не само привидно но и реално.
Смятам, че всеки нормален клиент плащайки очаква, този който взима парата да отстоява неговият интерес поне аз, като клиент това очаквам.
И в заключение докато бизнеса не стане пазарно насочен, докато се говори за стръв и риба, докато има зависимости забрави да наречеш професията престижна, забрави да не те гледат, като част от бивши ........, забрави да не мислят как да те врътнат, забрави за претенцията, че продаваш качествена услуга, когато клиента е при теб за информацията която "държиш", забрави да не мисли как да ти я открадне при положение, че е оповестена публично.
Казваш аз съм посредник не адвокат, за добра сделка не е необходимо само да си посредник и/или адвокат трябва и да си търговец, да можеш да преценяваш хората срещу теб, да имаш усет и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-18 23:24 от jores.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
19-08-2009 - 00:01:44
Quote

ти като водиш дела /разбира се ако влизаш в зала/, кога ти плащат, преди или след постигане на желания резултат?
Резултата има ли връзка с възнаграждението?

Адвокатът има право на възнаграждение за своя труд.
Възнаграждението може да се уговори в абсолютна сума и/или процент върху определен интерес с оглед изхода на делото, с изключение на възнаграждението за защита по наказателни дела и по граждански дела с нематериален интерес. winking smiley ( ал.4 от чл. 36 ЗА)

По отношение плащането- принципът е до първо с.з. да е изплатена сумата, но не защото имам право да се откажа от клиента поради тази причина, а пак в полза на последния- константната практика е в смисъл - ако е само договорено, но неплатено възнаграждението, то последното не се присъжда на страната, която представлявам при положителен резултат. Просто не е сторил разноски в тази насока, само е договорил. А нас закона ни брани *pardon* - чувам, че колеги образуват по 410 от ГПК производства срещу пишман-тарикати- доверители/ подзащитни.
А и плащам данъци- авансово, как мислиш си договарям хонорара?!?

Като казах данъци, дали да ви задам още един въпрос.... хайде- ще замълча. smoking smiley :]


А, остана още нещо неизчистено- дали съм влизала изобщо в зала... :]

п.п. Турбозол, този факт не променя нищо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-19 00:03 от Poli_2.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
19-08-2009 - 10:41:33
Поли 2 не искам да те засягам, теб персонално или гилдията! Под влизане в зала имах в предвид, че някои адвокати на влизат в зала, защото са си навили на масрафа, и за тях това не е работа, която вършат с удоволствие. Моята адвокатка от няколко години не приема такава работа питал съм я защо, тя си има своите виждания, едвам я навих да поеме едно мое дело.
Чета мненията ти с интерес не само в тази тема. Но едва сега разбрах, че си адвокат smiling smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
19-08-2009 - 13:18:20
:] *pardon* Любител съм... лаик.
Както и да е...
А аз пък имам мнение за колегите, които не смеят да влязат в зала, но не това е същината на темата.

Сега наистина я напускам, за да не разводнявам дискусията.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
22-08-2009 - 18:13:54
[imoti.investor.bg]

Нещо, което в близко бъдеще ще придобие огромни размери, в тази или близка до нея форма.
Ками някакви коментари smiling smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
22-08-2009 - 18:29:18
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:ти като водиш дела /разбира се ако влизаш в
> зала/, кога ти плащат, преди или след постигане на
> желания резултат?
> Резултата има ли връзка с възнаграждението?
>
> Адвокатът има право на възнаграждение за своя
> труд.
> Възнаграждението може да се уговори в абсолютна
> сума и/или процент върху определен интерес с оглед
> изхода на делото, с изключение на възнаграждението
> за защита по наказателни дела и по граждански дела
> с нематериален интерес. ( ал.4 от чл. 36 ЗА)
>
> По отношение плащането- принципът е до първо с.з.
> да е изплатена сумата, но не защото имам право да
> се откажа от клиента поради тази причина, а пак в
> полза на последния- константната практика е в
> смисъл - ако е само договорено, но неплатено
> възнаграждението, то последното не се присъжда на
> страната, която представлявам при положителен
> резултат. Просто не е сторил разноски в тази
> насока, само е договорил. А нас закона ни брани -
> чувам, че колеги образуват по 410 от ГПК
> производства срещу пишман-тарикати- доверители/
> подзащитни.
> А и плащам данъци- авансово, как мислиш си
> договарям хонорара?!?
>
> Като казах данъци, дали да ви задам още един
> въпрос.... хайде- ще замълча.
>
>
> А, остана още нещо неизчистено- дали съм влизала
> изобщо в зала...
>
> п.п. Турбозол, този факт не променя нищо.
>

Поли, струва ми се, че не бива повече да се предизвикваме. Защото си знаем силните и слабите места.
Не случайно, все ви дрънка Турбозола дали влизате в зала. Защото, адвокат, който се занимава с всичко друго, в това число и с брокерска работа, но бяга от залата, където би трябвало да кове победите си, не може да бъде обективен в мнението си за посредниците на НИ, тъй като той работи тяхната "неквалифицирана " работа и му се явяват конкуренти.... smiling smiley
Що се отнася до паричните взаимоотношения с клиентите- забравяш, че не само години работим с адвокати, ами някои И ни се "водят на паспорт"....... :]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
22-08-2009 - 18:42:30
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Нещо, което в близко бъдеще ще придобие огромни
> размери, в тази или близка до нея форма.
> Ками някакви коментари
>
Оказа се, че не можело- нали една великотърновска фирма се опита да пусне "акции" за няколко апартамента. Намериха се желаещи, но "хартийките" се третирали като ценни книжа, а тях имала право да печата само държавата........
А за онлайн брокерството- че що да не ме устройва? Ставам си одма креватен брокер, без куп разходи за офис, телефони, тоци и т. н. Без да препускам по строежи и сокаци. И най- важното- без да се разправям с адвокати, архитекти и други специалисти. Седя си на гюме, който се хване- добре дошъл. Изповядваме и о.5% в джоба ми.
Никакъв проблем.........smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход