Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 17:17:39
Камелия написала..
Не се косИ! До въвеждането на частните нотариуси, участието на адвокат в сделката беше задължително. Той пишеше нотариалния акт и внасяше сделката при нотариуса. Него нотариуса гонеше от кабинета си, та и го замеряше с папката с документите, защото не са представени всички бумажки. В ония години, навалицата в нотариата беше невероятна- особено в края на годината. Хич не му трябваше на адвоката да води дела- добри пари заработваше.
Нещата се промениха- частните нотариуси сами си пишат актовете, като някои от тях си взимат сумата за това, а други го "пишат" бонус на услугата си.
И нуждата от адвокат отпадна. Реално, не брокерите, а нотариусите иззеха функциите адвокатски. Винаги можеш да отидеш и да получиш консултация, съвет, указание и преглед на книжата.
За съжаление, неприязненото отношение към АНИ остана в гилдията.......

Факти ..факти...факти...



clap:
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 17:24:23
Ками, ще си позволя да не се съглася с теб.

Даже е задължително и се надявам гилдията и държавата да приеме, че всяка АНИ за да функционира като такава, да получи лиценз от държавата е задължително да има офис, да има договор със специалист със строително образование и задължително да има договор с адвокат.

Говорим за професионална услуга, а тя винаги е комплексна.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 17:43:40
НевидимКО-На мене природата ми е дала нещо много ценно ..И ГО ИЗПОЛЗВАМ ЦЕЛЕСЪОБРАЗНО ...хем ми е много хем ми идва навреме..

А ине виждам с кааво и защо се засяга Поли в случая..Не съм казал всички адвокати са ..............еди какви си ...Просто истината е тази.!!!!В сделка с имот юридически най-компетентен е нотариуса!!!!Той има сделки касаещи недвижим имот много по -често от Адвоката ..Брокера носи цялата хамалогия..,а нотариуса Я ИЗПОВЯДВА..
Къде е ролята на Адвоката...?!
Разбира се всеки е в правото си да наеме адвокат да го консултира..и да си даде парите..!?Няма лошо...Последната ми сделка беше за голяма сума Купувачите си наеха Адвокат..,човека беше супер компетентен..,но просто нямаше какво да прави..Разбира се ме улесни и аз него и всичко Е ок.. *sos*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 17:45:20
Оптимистко написал..Даже е задължително и се надявам гилдията и държавата да приеме, че всяка АНИ за да функционира като такава, да получи лиценз от държавата е задължително да има офис, да има договор със специалист със строително образование и задължително да има договор с адвокат.

Говорим за професионална услуга, а тя винаги е комплексна.



Нищо против !!!
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 19:01:39
Невидимко -За Договора е ясно ...,но на тебе не ти е съвсем изяснено..Не ми се спори ,но нотариуса изисква от страните (продавача)..АКТ за собственост!!!и т.н прави отново проверка за тежести ..и така.

А С ТАЗИ УМНА МИСЪЛ УБИ КОЧО!!!А под какво Гошо и Пешо се подписват нотариуса не го касае, а това е важно за адвоката който е съставил договора, защо по-късно при евентуално съдебно дело, адвоката е този който ще използува клаузите по договора, а не нотариуса.
Та колкото по-добре и по-недвусмислено е съставен един договор, толкова по-лесно адвоката ще води едно дело.

нОТАРИУСА СЪСТАВЯ АКТА ЗА СОБСТВЕНОСТ !!!!!!! И НОСИ ОТГОВОРНОСТ!!!!
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 19:06:22
Любопитни факти за Нотариусите във Франция [www.notaires.fr]

Брой жители на Франция: 60 милиона.
Брой нотариуси: 8900 (6478 са групирани в 2717 фирми, останалите - индивидуално).
5846 офиса, 47000 души помощен персонал. 2362 нотариуси са жени, средна възраст 48 години.
Ежегодно посрещат 20 милиона души, транзакции за 600 милиарда евро, 4 милиона автентични актове, оборот: 6 милиарда евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-18 16:45 от barbaron.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 20:00:32
Quote

нОТАРИУСА СЪСТАВЯ АКТА ЗА СОБСТВЕНОСТ !!!!!!! И НОСИ ОТГОВОРНОСТ!!!!
:] :]



... Турбозол, поздравления. Успя да ме убедиш, че природата ти е дала от нещо в повече, не споря, че ти идва навреме и го ползваш целесъобразно.


Чест и почитания, към всички брокери.
Успешни сделки и на всички останали.


п.п. Барби? И ти ли Бруте? Толкова пъти помолих да не намесвате адвокатската гилдия в схемата. Едното питане- "каква отговорност има АНИ" до какво състояние докара темата и участниците в нея. Не ми харесват остатъчните емоции и ще я напусна. Но не защото ме убеди някой в правотата на тезата си, а по други причини.


п.п.п. Невидимко, благодаря.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 21:43:17
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, ще си позволя да не се съглася с теб.
>
> Даже е задължително и се надявам гилдията и
> държавата да приеме, че всяка АНИ за да
> функционира като такава, да получи лиценз от
> държавата е задължително да има офис, да има
> договор със специалист със строително образование
> и задължително да има договор с адвокат.
>
> Говорим за професионална услуга, а тя винаги е
> комплексна.
>


Че е комплексна, непрекъснато обяснявам на тези, които предлагат да я "продаваме" на парче.
За адвоката- не си ме разбрал. Има проверки, които може да направи само собственика или адвоката. Затова вторият ми е винаги под ръка. Само че, адвокатите са профилирани и опиташ ли се да поискаш съвет от наказателен във връзка със ЗУТ, ще се окаже, че знае по- малко от теб. В този смисъл казвам, че нотариусите им иззеха функциите.
А за задължителните договори със специалисти- не виждам смисъл. "Със строително образование" е твърде широко понятие. Пък и, за ПИ си трябва геодезист, например. Не можеш да подпишеш договори с куп народ, защото трябва и да им плащаш абонамента си.........
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 21:50:41
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Турбо,
>
> Нотариусите не са отговорни за съдържанието на
> един договор например.
> Та са отговорни да удостоверят, че наистина Пешо
> и Гошо са се подписали не договора на еди коя си
> дата в присъствието на свидетел (в този случай
> нотариус)
>
> А под какво Гошо и Пешо се подписват нотариуса не
> го касае, а това е важно за адвоката който е
> съставил договора, защо по-късно при евентуално
> съдебно дело, адвоката е този който ще използува
> клаузите по договора, а не нотариуса.
> Та колкото по-добре и по-недвусмислено е съставен
> един договор, толкова по-лесно адвоката ще води
> едно дело.

Бъркаш нещата, невидими! Само когато заверява подписи, тогава не отговаря за съдържанието.
Когато изповядва сделка, отговорността за това, което пише в договора е негова, защото той е този, който трябва да спази особените изисквания на закона.
И ако нотариусът ти каже, че иска да му донесеш лайняна книжка, за да получи вътрешното убеждение, че всичко в сделката е читаво, ще му я донесеш. Иначе няма да я изповяда.
А ако адвокатът съставя един договор с презумпцията че има нещо гнило, та ще трябва да води дело, аман му е на клиента.:]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 21:54:16
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> 97% от транзакциите през нотариусите се правят без
> да се ползва адвокат


И тук е така- в София. В провинцията е по- различно. Там работят заедно- адвоката пише договора, нотариусът изповядва. Защото знаят, че клиентът няма да плати допълнително за писането на н. а. на нотариуса..........та парите прибира адвоката. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход