Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 10:04:16

Поли пита:
Удостоверение за имот- интересно, колко пъти вадихте такова за период по-голям от 10 години? Така нареченото удостоверение за време), евентуално и УН ( последното е почти рядко явление, по съображения от манталитета на българина, но се случва).

Поли, прости за въпроса, в района на кой съд практикуваш?
Защото не мога да повярвам, че в района на София не си срещнала в процес на работа АНИ, която вади Удостоверение за тежести до първи собственик.
Ние знаем къде се намира стара архива, ходили сме и на Московска, и на Славейков.
Що ли?

Това, че някой не си върши работата, не значи,че всички го правят така.
Когато установиме нещо, независимо какво, но извън нашата компетентност консултираме клиента със съответния специалист, някой път и с двама, за да вземе решение. Решението в такива случаи по-често е да не купи.

Имам случай например с имот, за който по документи, гледани от поне петима адвокати нямаше проблем с документите.

А имотът беше евтин, изгоден, на перфектно място, продаден 5-6 пъти за 1 година.
Доста време ми отне да убедя клиентите да не го купят, колкото и да не ти се вярва.
След няколко месеца схемата се изясни, съвсем случайно. Беше изгорял приятел на купувача.

Така че, не очаквайте, че тактично премълчаваме откритото.

Поли пита:
Кой ще ви даде достъп до тези данни в ГРАО? Не и без изрично пълномощно и ще се снабдите с данни само за упълномощителят.

Има различни способи за получаване на информация и документи, освен с пълномощно от собственик, можеш да изискаш документи от чиновника и с удостоверение от Нотариус, с цитиран чл.148 от ГПК. Доста солидно звучи и врати отваря.

И за да обобщя, нито Нотариусът, нито адвокатът, нито законът изискват всичко това, което правят АНИ в процеса на сделка.
Нотариусът не изисква дори удостоверение за тежести, но независимо от това АНИ го вадят.
А колкото до удостоверението за тежести до 10 г. назад, това беше въведено като изискване на банките, а не като практика от АНИ.

А колкото до срещата на продавач и купувач в интернет и мечтите на някои посредниците да станат излишни - то и преди, и сега хора се пробват да си търсят сами.
АНИ не продават просто информация, продават систематизирана и обработена, сдъвкана до нуждите на купувача информация.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 11:34:00
avatar
scbfc Написал:
-------------------------------------------------------
> Кви 3% за тез изедници, бе?
> 5 лева и 2 вафли "Боровец" са повече от
> достатъчни.


Прав си на Брокер комисионна не бива да се плаща! В никакъв случай
и при никакви обстоятелства! По - добре да се 'мина', но брокер
да забогатява от мойте пари няма да допусна. Що ... що ли? ... Щото
съм принципен И съм си забравил Prozac-a

в къщи на масата, а освен това на Лентяи и Безделници, които искат
да богатеят лесно НЕ трябва да СЕ ПЛАЩА!


*beer*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 11:50:45
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересни мисли имате, не е лошаво от време на
> време да ви чете човек. Ясно е, че и във вашата
> гилдия имате проблеми- многостранни.
>
> Няколко въпроса към Уилсън
>
> При едно вероятно, но несигурно събитие в обозримо
> бъдеще, ако купувача бъде съдебно отстранен, каква
> е отговорността на АНИ?
> ( това ми хрумна на прима виста
и проявявам
> професионален интерес, но ако на последния поне
> въпрос ми се отговори ще съм доволна)
>
Цитат:Аз гарантирам кумулативно интересите на
> 100% и на двете страни без да съм Пристрастен.
> Кои точно интереси гарантираш? В какво се изразява
> гаранцията ти?
>
Цитат:Аз мога да нося отговорност пред клиентите
> си
> Каква е правната ти отговорност пред клиентите
> ти?
>
> Благодаря на отговорилите.

=====================
=======================
===========================

Како, ще ти дърпам ушлетата ... щото ме ядосваш ...


smiling smiley


Ти пък точно най-добре знаеш, че в Нотариалните актове задължително
се включва Клаузата за евикция, в случай че Приобретателя по сделката
претърпи съдебно отстранение ... но Що ли за 7 години в бизнеса НЕ
съм имал подобен случай ... аз знам защо, Надявам се и ти се досещаш ...


... и все пак да чукна на дърво ...
... разбира се като казвам задължително имам предвид, че това става по Наше
настояване, защото е възможно Актът да е изготвен и без нея ...
... и в крайна сметка Що за въпрос е този?!? ... А каква е отговорността на Адвокат-а,
представляващ Купувача (когато няма Посредник) и взимащ Хонорар от него или на Нотариуса, изповядващ
сделката, прибиращ си нотариалната такса?!?

Когато ТИ ми отговориш на този въпрос, Ще ти кажа и Аз каква е отговорността на АНИ ... сещаш ли се за отговора?
smoking smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 12:39:52
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> При евикция адвокатос носи отговорност, колкото и
> посредника, освен ако не участвал в документна
> измама или въвеждане в заблуда, както и
> посредника, ама не носи отговорност пред клиента
> ами в НК. Там са подробностите а той не ми е
> любим.
> Аз бих засегнал друга част в която посредника има
> отношение примерно изповядването на ДО, дали става
> ясно на клиентите, че при евикция евентуално ще
> вземат сумата записана в НА, знаят ли че на
> записваните неустойки, когато има такива
> компетентния съд ще им се изсмее ...

Това, от страна на купувачите. От страна на продавачите - дали, им става ясно, че това става нелегален доход и след време биха имали проблеми.

Получава се така, че продавачът става лош, когато иска изповядване на сделката да е по действителна цена, а не по ДО.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 12:55:09
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Това, от страна на купувачите. От страна на
> продавачите - дали, им става ясно, че това става
> нелегален доход и след време биха имали проблеми.
>
> Получава се така, че продавачът става лош, когато
> иска изповядване на сделката да е по действителна
> цена, а не по ДО.

Която и страна да иска изповядване на реалната цена, става лоша. Ясно им е на продавачите, че не могат да докажат дохода, но не се притесняват, обикновено. Сега може и да се поизменят нещата- ако продължат проверките на хора, демонстриращи повече лукс отколкото доходите им позволяват, но едва ли ще засегне продавачите.
Всъщност, попълвайки декларацията по чл. 313 с невярно съдържание, ето какво наказание се предвижда..........

Чл. 313. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. и доп., бр. 92 от 2002 г.) Който потвърди неистина или затаи истина в писмена декларация или съобщение, изпратено по електронен път, които по силата на закон, указ или постановление на Министерския съвет се дават пред орган на властта за удостоверяване истинността на някои обстоятелства, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от сто до триста лева.

Чл. 78а. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., бр. 62 от 1997 г., бр. 21 от 2000 г., бр. 75 от 2006 г.) Пълнолетно лице се освобождава от наказателна отговорност от съда и му се налага наказание от петстотин до пет хиляди лева, когато са налице едновременно следните условия:

а) (изм. - ДВ, бр. 86 от 2005 г.) за престъплението се предвижда наказание лишаване от свобода до три години или друго по-леко наказание, когато е умишлено, или лишаване от свобода до пет години или друго по-леко наказание, когато е непредпазливо;

б) деецът не е осъждан за престъпление от общ характер и не е освобождаван от наказателна отговорност по реда на този раздел;

в) причинените от престъплението имуществени вреди са възстановени.

Чл. 66. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., попр., бр. 31 от 1982 г., изм., бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г. - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г.) Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той може да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане целите на наказанието и преди всичко за поправянето на осъдения не е наложително да изтърпи наказанието. smiling smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 15:21:27
smiling smiley
Quote

Има различни способи за получаване на информация и документи, освен с пълномощно от собственик, можеш да изискаш документи от чиновника и с удостоверение от Нотариус, с цитиран чл.148 от ГПК. Доста солидно звучи и врати отваря.

И казвате, че се намират луди, луди жаби да се вържат на това, да го нарека, удостоверение?!?
Потресох се.

Тук има един колега, който преди време( макар и с основание, твърдеше нещо по повод съдилищата от съдебния район, в който практикувам)- ДА МИ ПОДНЕСЕ ИЗВИНЕНИЯ, НЕМЕДЛЕНО! smoking smiley

Което отговаря на въпроса къде практикувам. Не е в София, но като гледам какви ги бъркат там и предвид плановете ми трайно да се завърна- ще размисля. :]
То, това право не го практикуват по моя край- нотариуса приравнен на съд?!? И събира доказателства с удостоверение по 148?!? И вероятно правораздава, а не просто удостоверява... :] Убавец!
Нейсе, довечера ще отворя някоя книжка от моите- така де, столичани са напред с материала, а аз изостанах на някой завой.

Уилсън ....
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 16:10:35
Спорове обяснения и кучетата си лаят кервана да си върви..

Адвокатите се сърдят ,брокери реват..,сривльовците изтрещяват..Полза никаква..

А ,дали не се сещате ,че това са две различни професии...,а да давам ли примери с адвокати идиоти...

А не мислите ли ,че един добре квалифициран брокер е доста по запознат с КОНКРЕТНАТА правна материя касаеща покупко-продажба на имот!!!

Адвокат ,който се занимава с имоти...?!............,често пъти губи от конкуренцията на НОТАРИУСИТЕ ...и брокерите...и само се чуди как да лапне ,за изготвяне на нотариален акт..!? *sos*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 16:30:58
Е, не.
Лошави сте и не мога да подмина.
Не помолих ли да забравите, че съм адвокат? Както и да не намесвате изобщо гилдията?
Ама не! Не устояхте , при все да не съм казала нищо лошаво за брокерите или за АНИ ( апропо, Турбозол- пък колко лумпени има във всяка професия е друга тема, която умишлено опитвам да избегна и успявам до момента), защото правя разлика между цяло и единица.


Ако се продължи в стил изродени коментари и аргументи в полза на обогатяване жаргонния речник.... останете си със здраве.


Текстовете от НК са ирелевантни.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 16:53:28
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, не.
> Лошави сте и не мога да подмина.
> Не помолих ли да забравите, че съм адвокат? Както
> и да не намесвате изобщо гилдията?
> Ама не! Не устояхте , при все да не съм казала
> нищо лошаво за брокерите или за АНИ ( апропо,
> Турбозол- пък колко лумпени има във всяка професия
> е друга тема, която умишлено опитвам да избегна и
> успявам до момента), защото правя разлика между
> цяло и единица.
>
>
> Ако се продължи в стил изродени коментари и
> аргументи в полза на обогатяване жаргонния
> речник.... останете си със здраве.
>
>
> Текстовете от НК са ирелевантни.

Не се косИ! До въвеждането на частните нотариуси, участието на адвокат в сделката беше задължително. Той пишеше нотариалния акт и внасяше сделката при нотариуса. Него нотариуса гонеше от кабинета си, та и го замеряше с папката с документите, защото не са представени всички бумажки. В ония години, навалицата в нотариата беше невероятна- особено в края на годината. Хич не му трябваше на адвоката да води дела- добри пари заработваше.
Нещата се промениха- частните нотариуси сами си пишат актовете, като някои от тях си взимат сумата за това, а други го "пишат" бонус на услугата си.
И нуждата от адвокат отпадна. Реално, не брокерите, а нотариусите иззеха функциите адвокатски. Винаги можеш да отидеш и да получиш консултация, съвет, указание и преглед на книжата.
За съжаление, неприязненото отношение към АНИ остана в гилдията.......
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 17:17:18
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, не.
> Лошави сте и не мога да подмина.
> Не помолих ли да забравите, че съм адвокат? Както
> и да не намесвате изобщо гилдията?
> Ама не! Не устояхте , при все да не съм казала
> нищо лошаво за брокерите или за АНИ ( апропо,
> Турбозол- пък колко лумпени има във всяка професия
> е друга тема, която умишлено опитвам да избегна и
> успявам до момента), защото правя разлика между
> цяло и единица.
>
>
> Ако се продължи в стил изродени коментари и
> аргументи в полза на обогатяване жаргонния
> речник.... останете си със здраве.
>
>
> Текстовете от НК са ирелевантни.


Здравей Поли2,

Не му се сърди на Турбо за писанията му. На него и на Пунди във форума никой не се сърди. На тях просто природата не им е дала достатъчно, те не са виновни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход