Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:58:15
Quote

Не виждам какъв е проблемът да защитаваш двете страни, освен ако целта на единият е да "прекара" другия, тогава би могло да има "конфликт на интереси".

И аз не виждам какъв е проблемът да се бърка в контакта с 2 голи жици, при свалени бушони. В противен случай, би могло да има "конфликт на интереси".



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 23:06 от Scyther.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 23:00:44
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз бих засегнал друга част в която посредника има
> отношение примерно изповядването на ДО, дали става
> ясно на клиентите, че при евикция евентуално ще
> вземат сумата записана в НА, знаят ли че на
> записваните неустойки, когато има такива
> компетентния съд ще им се изсмее ...


Ха, дойдохме си на думата! Няма клиент, на когото да не съм разяснила подробно за риска при изповядване по данъчна оценка. И въпреки това, на пръсти се броят тези, които вписват истинската сума.И нали знаеш, че не аз съчинявам текста за неустойката в нотариалния акт? На кого би повярвал клиента- на мен, или на Нотариуса?


Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 23:08:45
Ками, наистина очаквах да се включиш и ти. Благодаря, за което.

Quote

Струва ми се, че бъркаш работата на посредника с тази на адвоката и нотариуса, въпреки че, до ден днешен , не съм чула и сред тях да има осъдени.
Напротив- нищо не бъркам.
А има нещо, което вероятно не знаеш- адвокати и нотариуси се спогодяват извънсъдебно... Лично моята застраховка е за 100х., на колегите преобладаващо е за 20, а на нотариусите последно беше за 300. И още нещо съществено- на адвокат и нотариус можеш да ангажираш отговорност по гражданско-правен път. Но не това е важното и не за това питах.

Quote

Трябва ли сега да направим паралел, за да се запитаме- кой всъщност борави с документите по една сделка? Когато сме извадили всички възможни проверки и сме ги поднесли на представителите на двете гилдии, а те са ги одобрили и са финализирали сделката, кой трябва да носи отговорност ако купувачът бъде съдебно отстранен? И ако нотариусът, който държи всичко в ръцете си, поради несигурността си , пълни нотариалния акт с "ако", за да си върже гащите, то не е ли малко прекалено да се натоварва посредника с евентуална вина?

Е, вече ми отговори за правната отговорност- прехвърля се на нотариуса... Адвоката, ако нямате сключен договор за правна помощ и съдействие не можете да го обвържете с нищо. А ако АНИ има юк- идентично с неговата отговорност.
Тук ми бе същината на питането- прочетох назад в темата, че гаранции се дават на страните и попитах- точно какви правни гаранции се дават на страните, но не имагинерни? До тук никой не ми отговори за правната същност на последните.

Вярно е и друго- АНИ не представя на нотари цялата документация, която изреди Оптимистко( ако ли и когато е събрана), защото за да се изповяда една сделка не се изискват тези неща. Благодаря, но все пак имам някакви знания.
Дори и да приема, че снабдявате страната с такива документи- то те не се ползват и от двете страни( исках да не се отклонявам, но да ме прощава Оптимистко - декларацията по чл. 14 от ЗМДТ, или У-ние за сем. положение не ползва нито една от страните и не е условие за сключване на сделката, но нейсе). Оставям настрани и въпроса струва ли снабдяването с такива процент от продажната цена.


Quote

Ами, най- общо казано, когато един адвокат е защитник на двама, когато нямат конфликт на интереси, то той не е пристрастен, а "вади " и двамата.

Но винаги насреща си има трети- дали е бай Стамат, който брани лявото крило( прокурор) или ищец/ ответник- винаги има трети. winking smiley А тук нещата не са точно такива или може би примера не бе удачен. Не можеш просто да играеш от двата отбора, защото най-малко няма съвпадение в интересите относно стойността на продажбата. В този смисъл- някъде винаги се прави компромис. Ако съм адвокат на ищеца не играя в полза на ответника, ако представлявам двама обвиняеми- не помагам на държавното обвинение. Но наистина искам да изключим от спора адвоката или поне ми се ще да забравите, че аз съм такава. Моля, да е да е принципен разговора.

Quote

Според подписания договор, Поли. Според поетите писмено задължения.

Някой би ли бил така добър да пейстне тук тези задължения...

п.п. И още веднъж да повторя- не съм в темата за да се конфронтирам с някого или да създавам напрежение. Благодаря и за добрия ви тон.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 23:11:33
Фло, нормите на ТЗ са неотносими в случая, но разбрах какво ми казваш. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 23:20 от Poli_2.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 23:14:51
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> При едно вероятно, но несигурно събитие в обозримо
> бъдеще, ако купувача бъде съдебно отстранен, каква
> е отговорността на АНИ?
> ( това ми хрумна на прима виста и проявявам
> професионален интерес, но ако на последния поне
> въпрос ми се отговори ще съм доволна)
>
> АНИ като посредник препредаващ информация, каква
> отговорност трябва да носи въобще е въпроса?
> Собствеността се удостоверява по определен начин,
> сделката минава пред нотар, та малко объркващ ми е
> въпроса

>
> targ.bg


Върни се назад в темата и ще прочетете твърденията на Уилсън- той раздава гаранции. Провокирана от това твърдение се включих в темата.

Успешна работна седмица ви пожелавам.
И повече сделки.
*beer*






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 23:38 от Poli_2.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 23:45:38
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Аз бих засегнал друга част в която посредника
> има
> > отношение примерно изповядването на ДО, дали
> става
> > ясно на клиентите, че при евикция евентуално
> ще
> > вземат сумата записана в НА, знаят ли че на
> > записваните неустойки, когато има такива
> > компетентния съд ще им се изсмее ...
>
>
> Ха, дойдохме си на думата! Няма клиент, на когото
> да не съм разяснила подробно за риска при
> изповядване по данъчна оценка. И въпреки това, на
> пръсти се броят тези, които вписват истинската
> сума.И нали знаеш, че не аз съчинявам текста за
> неустойката в нотариалния акт? На кого би повярвал
> клиента- на мен, или на Нотариуса?
>
>
>

Ками, не всяка моя дума е насочена персонално към теб
smiling smiley , или ти говориш от името на всички.? Защото на мен лично посредник правейки ми сметка за сделката ми е казвал да изповядаме на ДО! и ето от къде идвали тия керливи два бона за които се циганя winking smiley , същия не си е направил труда да провери, колко струва писането на акта от нотара и ме набутва с безхаберието си и всичко това защото "държи имота" - в ония времена, където всеки се блъскаше да купи, и за финал трябва да му плащам за обслужване, и той посредничел разбираш ли и обслужвал ?! eye popping smiley
Описвам ситуация, за да се види нивото, защото системата трябва да е такава, че да искаш да те обслужват, а не да ти се налага. Трябва да се организира така процеса, че да няма зависимост а желани услуги. Аз и Ти, които имаме какво да предложим в такава ситуация ще сме Ок, а сополите с извинение, които се бяха развили поради създалата се благоприятна среда ще се излекуват.
Ще те замоля да се замислиш, какво става с пазара, когато клиентите започнат да се намират сами в нета, какво ще го играе "стръв", какво ще го играе "0%".
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 00:00:44
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Е, вече ми отговори за правната отговорност-
> прехвърля се на нотариуса... Адвоката, ако нямате
> сключен договор за правна помощ и съдействие не
> можете да го обвържете с нищо. А ако АНИ има юк-
> идентично с неговата отговорност.
> Тук ми бе същината на питането- прочетох назад в
> темата, че гаранции се дават на страните и
> попитах- точно какви правни гаранции се дават на
> страните, но не имагинерни? До тук никой не ми
> отговори за правната същност на последните.


> Вярно е и друго- АНИ не представя на нотари цялата
> документация, която изреди Оптимистко( ако ли и
> когато е събрана), защото за да се изповяда една
> сделка не се изискват тези неща. Благодаря, но все
> пак имам някакви знания.

Не мога да те разбера, наистина. Защо смяташ, че " прехвърляме" отговорността на нотариуса? Та ние изпълняваме неговите изисквания, набирайки документите за изповядване на сделката. Знаеш, че освен задължително изброените, има и други- всеки нотариус има право да ги изиска, за да се убеди, че наистина всичко е наред.
И когато това стане, той полага подписа си. Кажи ми, как някой друг да отговаря вместо него?


> Дори и да приема, че снабдявате страната с такива
> документи- то те не се ползват и от двете страни(
> исках да не се отклонявам, но да ме прощава
> Оптимистко - декларацията по чл. 14 от ЗМДТ, или
> У-ние за сем. положение не ползва нито една от
> страните и не е условие за сключване на сделката,
> но нейсе). Оставям настрани и въпроса струва ли
> снабдяването с такива процент от продажната цена.

Тук малко пресоли. Всички документи, извън точно посочените от закона, се вадят заради купувача. И проверката до първия нотариален акт се прави пак заради него.
И всякакви удостоверения от където се сетиш- пак него ползват. Ако продавачът ми е клиент, всичкото това тичане дори го изнервя.
И друго- нека не гледаме така в паниците си. И вие имате определен , но минимален процент в наредбата си, която ви забранява да взимате по- малко. При това, без да изработвате първата половина от работата ни. Ще кажеш, че вашата квалификация и отговорност са високи. Така е, но нали ние на вас плащаме от този комисион, който ти се струва голям.



Не
> можеш просто да играеш от двата отбора, защото
> най-малко няма съвпадение в интересите относно
> стойността на продажбата. В този смисъл- някъде
> винаги се прави компромис. Ако съм адвокат на
> ищеца не играя в полза на ответника, ако
> представлявам двама обвиняеми- не помагам на
> държавното обвинение. Но наистина искам да
> изключим от спора адвоката или поне ми се ще да
> забравите, че аз съм такава. Моля, да е да е
> принципен разговора.

Не си права. Затова има обява, затова има офертна цена. Този, който си е определил 20лв. за покупка на нещо, няма да се обади на цена от 100лв. Ако го направи, то просто не е " в час" или е решил да се подиграе с продавача.
Така че, влизайки във взаимоотношения, двете страни вече имат близки интереси- единият има пари, които е готово да размени за имота на другия и обратно. И тук посредникът помага за изясняване на всички въпроси, свързани с тези им щения. Посредникът, Поли, няма нищо общо с адвоката. Тук си права- примерът не е удачен. Това не са двама души, хванали се за гушите, които правосъдието трябва да разтърве.........


Цитат:Според подписания договор, Поли. Според
> поетите писмено задължения.
>
> Някой би ли бил така добър да пейстне тук тези
> задължения...
>
> п.п. И още веднъж да повторя- не съм в темата за
> да се конфронтирам с някого или да създавам
> напрежение. Благодаря и за добрия ви тон.

Договорът е според клиента и особеностите на сделката. И е писан от адвокат. Поне при мен е така, но и почти при всички колеги е същото.
Мисля си, че няма фирма, в каквато и да е сфера, която да е готова да пейстне договор с клиента си в нета............


пп. Поли, да те питам, що за название е това "нотара"? Пак ли от английски е "свалено", или е презрителен жаргон за "нотариус"? eye popping smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 00:15:45
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками, не всяка моя дума е насочена персонално към
> теб
> , или ти говориш от името на всички.? Защото на
> мен лично посредник правейки ми сметка за сделката
> ми е казвал да изповядаме на ДО! и ето от къде
> идвали тия керливи два бона за които се циганя ,
> същия не си е направил труда да провери, колко
> струва писането на акта от нотара и ме набутва с
> безхаберието си и всичко това защото "държи имота"
> - в ония времена, където всеки се блъскаше да
> купи, и за финал трябва да му плащам за
> обслужване, и той посредничел разбираш ли и
> обслужвал ?!
> Описвам ситуация, за да се види нивото, защото
> системата трябва да е такава, че да искаш да те
> обслужват, а не да ти се налага. Трябва да се
> организира така процеса, че да няма зависимост а
> желани услуги. Аз и Ти, които имаме какво да
> предложим в такава ситуация ще сме Ок, а сополите
> с извинение, които се бяха развили поради
> създалата се благоприятна среда ще се излекуват.
> Ще те замоля да се замислиш, какво става с пазара,
> когато клиентите започнат да се намират сами в
> нета, какво ще го играе "стръв", какво ще го играе
> "0%".

Добре, че сме добронамерени един към друг, че както трудно се разбираме............
Нивото във всички системи е ниско. Като цяло. Ниски са ни критериите за майсторлък в професията, ниски са ни и изискванията.
Затова имаш лош спомен. Което не значи, че организацията на тази дейност, е крива.
Много пъти съм писала, че човек трябва да се интересува, трябва да иска да знае и да не тръгва бос през тръните за важните неща в живота си.
Както може да виси пред сергията и да опипва всеки домат, докато си избере едно кило, така трябва да "опипва" всеки, без значение от коя професия е, който наема.
Тогава, който работи мърляво, ще трябва да се преквалифицира.
Дали всички хора ще се "откриват" в нета сами? Не, както и по белия свят не го правят. За всеки влак си има пътници.
Всяка стока и всяка дейност, които се рекламират, са "стръв" за клиента.............
smiling smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 01:10:55
Quote

Това не са двама души, хванали се за гушите, които правосъдието трябва да разтърве.........

:] :] Добре разпознавам иронията..
Нотари, ако съм написала нотара- грешно е било. То и на прокурорите казвам- прокита- вярно жаргон, но не презрителен.


Quote

Не мога да те разбера, наистина. Защо смяташ, че " прехвърляме" отговорността на нотариуса? Та ние изпълняваме неговите изисквания, набирайки документите за изповядване на сделката. Знаеш, че освен задължително изброените, има и други- всеки нотариус има право да ги изиска, за да се убеди, че наистина всичко е наред.
И когато това стане, той полага подписа си. Кажи ми, как някой друг да отговаря вместо него?

Е, и аз искам да разбера АНИ, та в това си приличаме.
И се връщам на гаранциите... и твърденията за такива. АНИ нищо не гарантира.

А ако нотари ви иска удостоверение за сем. положение или декларация по чл. 14- усмихнете ми се.
Да провериш историята на имота( ако си за купувач)- така и така отворихме въпроса- проверявате имота до 1940 година?!?
Проверявате и сем. положение на продавача и неговите праводатели? По всяка сделка? Кой ще ви даде достъп до тези данни в ГРАО? Не и без изрично пълномощно и ще се снабдите с данни само за упълномощителят.
Пък и това за сем. положение не е от изискуемите доказателства... нейсе.

Ок., да снабдиш продавача с УДО, скица... и УВТ( тук дори и да взимате удостоверение за лице, в което се съмнявам, ирелевантно е, Удостоверение за имот- интересно, колко пъти вадихте такова за период по-голям от 10 години? Така нареченото удостоверение за време), евентуално и УН ( последното е почти рядко явление, по съображения от манталитета на българина, но се случва).
Без значение колко реално струват, предполагам си имате тарифа и за това.

Да сближиш, вече сближени позиции...
Ако страните имат близки интереси- то с какво основание и двете следва да заплатят услугата по посредниченето?

По същество- не говоря за престациите( продажна цена- НИ), а че ако продавача продава за 100, купувача иска идентичен имот за 60- къде се прави компромис, при положение, че представляваш и двете страни и се сключи сделка да кажем на 65-95?
Вероятно продавача воден от добри чувства, неповлиян от становището на брокерите, решава да намали цената? А купувача пак по изложените мотиви- увеличава стойността на офертата си?

По отношение нашата наредба- никога не съм я крила [lex.bg]

По отношение наредбата на нотариусите- [193.192.48.71]

По отношение възнаграждението на АНИ- 6 % от продажната цена. smiling smiley Не тази по УДО, а реално платената. Платими от кого? .... е друга тема.

Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-08-2009 - 01:24:54
Quote

Тук малко пресоли. Всички документи, извън точно посочените от закона, се вадят заради купувача. И проверката до първия нотариален акт се прави пак заради него.
И всякакви удостоверения от където се сетиш- пак него ползват. Ако продавачът ми е клиент, всичкото това тичане дори го изнервя.
И друго- нека не гледаме така в паниците си. И вие имате определен , но минимален процент в наредбата си, която ви забранява да взимате по- малко. При това, без да изработвате първата половина от работата ни. Ще кажеш, че вашата квалификация и отговорност са високи. Така е, но нали ние на вас плащаме от този комисион, който ти се струва голям.

Аз нещо не вдявам- какво влагаш в това всички документи?
До първия НА- ок. и ? Установявате, че има назад във времето нищожна сделка да кажем преди 15 години- какво правите?

Ех, помолих да не намесваме гилдията. Принципно- относително е и си зависи от колегата, така че не мога категорично да кажа- високо квалифициран или не.
По отношение отговорността вече уточних- няма ли договор за правна помощ и съдействие( така нареченото адв. пълномощно) трудно от към доказване в едно бъдещо съдебно дело да се ангажира отговорност на адвоката.

Е, не се интересувам кой на кого и за какво плаща- аз и сама се оправям със снабдяване на писмени доказателства, изготвям си НА и вкупом със страните сме строени при нотари- така де, сделката трябва да се изповяда. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход