Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 21:46:37
ами не знам оптимистко , но явно ти добре си запознат ..... :]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 21:53:22
Да кажа че за 15 години работа не ми се е случило...ще излъжа.
Та така си взех парите и от селските тарикати, другите сами си плащат. Не че аз си ги взех, те сами дотичаха притиснени и ми ги донесоха и кутия с бонбони получих, като извинение за закъснението.
Та ние правим справки не само на гишето за тежести, ами и на гишето за тарикати.. :]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 21:59:36
хубаво , хубаво ...значи правилно съм казал че сте агенции за запознаства - цветя и бонбони ви носят ...а на 14 февруари може и някоя валентинка .......

след като имаш 15 год опит - обади се бе човек трябва ми читав брокер -сериозно
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:02:35
Като гледам отношението ти към брокерите, надали...
Пък и доколкото си спомням се предложи на друг от форума.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:06:59
spinning smiley sticking its tongue out -Професоре,пациента на който извадихме 150 гр. мозък по невнимание ,отвори очи и проговори!
-Какво каза?
- Каза ,че предлагал 150 топ-имота при само 6 % комисион!
:}
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:23:32
При едно вероятно, но несигурно събитие в обозримо бъдеще, ако купувача бъде съдебно отстранен, каква е отговорността на АНИ?
( това ми хрумна на прима виста и проявявам професионален интерес, но ако на последния поне въпрос ми се отговори ще съм доволна)

АНИ като посредник препредаващ информация, каква отговорност трябва да носи въобще е въпроса? Собствеността се удостоверява по определен начин, сделката минава пред нотар, та малко объркващ ми е въпроса smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 22:26 от jores.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:30:32
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Няколко въпроса към Уилсън( и всички подръжници на
> тезата му)-
> 1. Какви точно ПРАВНИ задължения има АНИ към
> страните по сделката, когато представляват и К и
> П? Размяна на информация?!? Сближаване на позиции?
> Получаване на посредническия процент? Или друго?

Поли, каквито задължения имат към едната страна, такива имат и към другата. Но, явно не това имаш предвид. Най- общо казано, задълженията на АНИ са от намирането на точните двама души, през уеднаквавянето на интересите им, до осигуряване на всички документи, които да доведат до една коректна и прозрачна сделка. Работата на АНИ приключва в момента, в който купувачът си получи нотариалния акт.

> 3. Колко пъти за неизпълнени задължения и на
> основание този договор може и е инициирано съдебно
> производство срещу АНИ?

Колко пъти- не знам. Не съм чувала дори да е инициирано съдебно производство. Защо, можем само да предполагаме, ако имаш представа, сподели.

> 4. Колко АНИ имаш знание да са осъдени от страна,
> която са представлявали поради неизпълнение на
> поети договорни задължения?

И за такова нещо не съм чувала.

> При едно вероятно, но несигурно събитие в обозримо
> бъдеще, ако купувача бъде съдебно отстранен, каква
> е отговорността на АНИ?
> ( това ми хрумна на прима виста и проявявам
> професионален интерес, но ако на последния поне
> въпрос ми се отговори ще съм доволна)


Струва ми се, че бъркаш работата на посредника с тази на адвоката и нотариуса, въпреки че, до ден днешен , не съм чула и сред тях да има осъдени. Трябва ли сега да направим паралел, за да се запитаме- кой всъщност борави с документите по една сделка? Когато сме извадили всички възможни проверки и сме ги поднесли на представителите на двете гилдии, а те са ги одобрили и са финализирали сделката, кой трябва да носи отговорност ако купувачът бъде съдебно отстранен? И ако нотариусът, който държи всичко в ръцете си, поради несигурността си , пълни нотариалния акт с "ако", за да си върже гащите, то не е ли малко прекалено да се натоварва посредника с евентуална отговорност?

Цитат:Аз гарантирам кумулативно интересите на
> 100% и на двете страни без да съм Пристрастен.
> Кои точно интереси гарантираш? В какво се изразява
> гаранцията ти?

Ами, най- общо казано, когато един адвокат е защитник на двама, когато нямат конфликт на интереси, то той не е пристрастен, а "вади " и двамата.
>

> Каква е правната ти отговорност пред клиентите
> ти?

Според подписания договор, Поли. Според поетите писмено задължения. Те са изброени по точки. Ако с нещо едната страна наруши договора, другата може да я съди. И знаеш ли, има осъдени тарикати, които след сделката са отказвали да си платят. По същия начин клиентът може да осъди АНИ.[/b smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 22:44 от камелия.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:35:26
avatar
mmihov Написал:
-------------------------------------------------------

> 2. Каква точно отговорност носи агенцията?
> Работата й е да ти предостави куп оферти и да ти
> помогне в избора с идеи и събеседване, огледи и
> пр. За отговорност - това не е адвокатска кантора.

Ще ми се да те попитам, досега да си чул за осъден адвокат, затова че клиентът му е загубил дело? Че не го е защитил качествено? Че не е открил и предоставил всички доказателства? Не си, няма и да чуеш и то си има обяснението, което не пречи покрай сухото да гори и суровото. А можеш и друго да провериш- Наредбата за минималните възнаграждения на адвокатите. Виж какъв им е процента.........
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:47:49
ТЪРГОВСКИ ЗАКОН
Раздел III. ТЪРГОВСКИ ПОСРЕДНИК
Чл. 49. (1) Посредник е търговецът, който по занятие посредничи за сключване на сделки.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 86 от 1996 г.) За посредничество при договори за морски превоз, застраховане и
при борсови сделки се прилагат разпоредбите за тези дейности, дори ако посредничеството е
извършено от търговски посредник.
Чл. 50. (1) Търговският посредник е длъжен да води дневник, в който вписва ежедневно всички
сключени договори. В края на деня търговският посредник е длъжен да датира и подпише станалите
вписвания.
(2) Вписването на договорите се извършва последователно по реда на сключването им и съдържа:
имената на договарящите страни, времето на сключването на договора и съществените му уговорки.
(3) Търговският посредник е длъжен по искане на страните да им дава извлечения от дневника си,
които съдържат всичко вписано относно договора им.
Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете
страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този
вид дейност според случая и от двете страни.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
16-08-2009 - 22:47:59
При евикция адвокатос носи отговорност, колкото и посредника, освен ако не участвал в документна измама или въвеждане в заблуда, както и посредника, ама не носи отговорност пред клиента ами в НК. Там са подробностите а той не ми е любим.
Аз бих засегнал друга част в която посредника има отношение примерно изповядването на ДО, дали става ясно на клиентите, че при евикция евентуално ще вземат сумата записана в НА, знаят ли че на записваните неустойки, когато има такива компетентния съд ще им се изсмее ...
Другото ми любимо е с така нареченото ново строителство, проучваха се едни мити фирми, колко били сериозни, как гарантирано щели да завършат обекта, а на някои хора в момента им се реве. Там за какви заблуди иде реч не ми се мисли, дано не изперколясат хората и да почнат да понаобиколят съпричастните за нещастието си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход