Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-08-2009 - 23:53:57
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ками, ако за теб след харесването на имот от
> > страна на клиента останалата работа е
> проверка за
> > тежести и можеби да заведеш специалист,
> значи
> > според теб основната работа по една сделка е
> да го
> > играеш разводач
> > за това не се иска нито особени знания,
> нито
> > някакви личностни качества и очевидно е защо
> > хората псуват гилдията - ако тя пледира за
> > възнаграждение срещу разходки и проверка за
> > тежести.
> > Мога само да се радвам ако това е
> общоприетата
> > практика, защото остава много поле за изява
> което
> > е само в плюс за проектите ми.
> > Горд съм, че съм постигнал много добри
> параметри
> > на сделката за Клиентите ми, че са избегнали
> > всички рискове при покупката, а те са
> доволни
> > защото са получили добро обслужване, спести
> ли са
> > си близо 1/2 от 2,5% и са получили много
> повече
> > срещу парите си от колкото са очаквали. Та
> така
>
> Не, не е това, но не би могъл да знаеш, щом не
> упражняваш тази професия. Малко нагло е да
> определяш моята работа като разводаческа, след
> като си наясно, че тя включва всички действия , от
> първия телефонен разговор,довеждащи до
> финализиране на сделката и приключва с връчването
> на нотариалния акт на купувача.
> Твоите клиенти са преровили пазара, обходили са го
> и са си намерили жилище сами, избегнали са
> консултации с различни специалисти, както
> разбирам, защото ти си се явил специалист по
> всичко. Затова си взел 2 бона за осем часа работа.
> Не ми е приятно да съм рязка, но когато се опитваш
> да продаваш краставици на краставичар, леко се
> изнервям. Забравяш, че това, което ти се опитваш
> да припечелиш като отделна услуга, влиза в пакета
> услуги на АНИ. И много добре знам какво се прави.
>
> Та, така- клиентите ти са свършили огромната
> работа сами, после са се доверили САМО на теб, а
> ти САМ си свършил всичко. За осем часа. И за
> 2000лв.
> Пак ще ти кажа- такава печалба на час- 400лв.
> чисти,една АНИ не е и сънувала.
> Ако ми кажеш и



Еми Ками като не е "това" работата защо реши, че аз съм "извадил тежести" и "може би съм завел специалист", като се сетя, колко сделки съм извлачил на може би "Стари краставиари" а съм сигурен, че и ти си извлачила доста такива се чудя за какво въобще се нервиш.
Общоприетият стандарт, който клиента трябва да приеме се оказва, че е не дотам приемлив поради ред причини, и основната е липсата на възможност да избира между качественото и некачественото, защото разбираш ли е звъннал на оферта евентуално да купува а му се натрапва комплексна услуга, ама дали този дето държи офертата е желан и подходящ да свърши работата за Клиента някакси не може да се коментира.

И изказването ти за печалбата от 400 на час е плитко първо щОт не е печалба и второ щОт не е 400 - в старт менюто на компа ти има калкулатор почвай да смяташ.
Да включа и трето професионализма, познанията, информацията и реалният ефект от целенасоеното им използването са скъпо но само на пръв поглед удоволствие, но друго си е да се тупнеш гордо в гърдите и да кажеш това е 38 - ият оглед с този клиент със сигурност заслужих тези 2,5-3%, може би наистина има какво да научиш. Капризите на клиентите? еми така си си поставила нещата.
Работи се когато има ясна и осъзната цел от страни играещи в един лагер, честно и открито и нещата стават понякога бързо понякога бавно, но винаги стават.

Относно професията във вида и за който говориш съм упражнявал под най - различни форми, ще вметна за да стане по интересно, че стартирах кариерата си в областта на НИ далечната за мен 2002г. и то в Адрес, преминал съм през почти всичко свързано с НИ, така че знам много добре за какво говоря.
За съжаление истинските професионалисти в областта на НИ са малко, а още по малко са мислещите за нуждите на клиента. Говори се за стръв, за туристи, за разводачи и какво ли още не. Приема се постановката, че трима реализиращи сделка клиенти плащат за онези седем, които са загубили времето на посредника и това се приема за нещо нормално, вместо да се мисли как да се увеличи КПД-то нещата се оставят по течението.

Идеята на темата беше да видя реакция от потребителите за подобен модел на работа ама найсе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-14 23:58 от jores.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 00:24:30
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Идеята на темата беше да видя реакция от
> потребителите за подобен модел на работа ама
> найсе.

Този модел на работа не е посредничестов, това се опитвам да ти кажа. И не е нещо ново- досега, всеки който е искал, след като си е харесал сам имот, се е обръщал към съответния специалист, за да си подсигури нещата. В този смисъл, твоята дейност не би трябвало да определяш като по- различен модел на посредничеството.
Дразнещо е от това, че за да изтъкнеш собствената си услуга, небрежно хапеш посредническата. Което не е коректно. Както винаги, съм сбъркала в сметките, но и 250лв. на час, е цифра.
Не ми пречи, че си я взел- щом са ти платили, значи са приели, че си е заслужавало.
Но това:

"но друго си е да се тупнеш гордо в гърдите и да кажеш това е 38 - ият оглед с този клиент със сигурност заслужих тези 2,5-3%, може би наистина има какво да научиш."

е недостойно, дори за някой, работил в Адрес.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 00:41:52
Ками, разчувствах се наистина. Самият аз съм бил Х на броя пъти на 38 -ият оглед образно казано, и казвам, че според мен този модел е кофти - пак от моя лична гледна точка, и обосновавам вижданията си. Защо приемаш нещата лично, аз говоря общо, нима кризата не е подходящ момент за промяна? Клиентите се поизнервиха последната година с настъпването и! Интернет придобива все по голяма масовост и не далече е момента в който някой ще открие формула как да събере на едно място продавач и купувач, в такъв обем, че да свие пазара. Една такава ситуация без алтернативен изход какъвто е работата и на парче, съчетана с по голяма масовост и добър маркетинг може да сформира една според мен, не лоша пазарна ниша. Същата може да е и доста продуктивна. Всичко това са само съждения разбира се.
Спирам да се заяждам. Мир....
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 09:06:13
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Интернет придобива все по голяма
> масовост и не далече е момента в който някой ще
> открие формула как да събере на едно място
> продавач и купувач, в такъв обем, че да свие
> пазара. Една такава ситуация без алтернативен
> изход какъвто е работата и на парче, съчетана с по
> голяма масовост и добър маркетинг може да сформира
> една според мен, не лоша пазарна ниша.

Ъхъ. Само дето това не съвпада с плановете на Ками и повечето мастити брокери (бивши таксиджии, бармани, мед. сестри и прочие) да се върнат славните години 2005-2007, когато след пускането на няколко обяви в "Позвънете" и имоти.нет/имот.бг очакваха с нетърпение звънването на телефона, за да започнат с думите "комисионната ми е 3%", и прибираха 2-3000 Е на предварителен договор...
Защото на пазарната ниша, за която говориш, всички тия тарикати няма да намерят място, ще останат само истинските професионалисти.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 11:57:06
Quote

Чешка брокерска компания за имоти продаде за първи път в страната имот чрез онлайн аукцион, проведен на 30 юли, съобщават от агенцията Mexx Reality, цитирани от местни медии.

За търга са се били регистрирали 17 кандидати, като в наддаването са взели участие четирима от тях.

Предмет на продажбата е била къща в Прага, построена през 2001 г.

Финалната постигната цена е 4,2 млн. крони (160 хил. евро), което е с 10,5% над стартовото равнище. Онлайн аукционът е продължил един час, уточняват брокерите.

Повече подробности за имота не се съобщават, но става ясно, че от компанията са доволни от постигнатия резултат и смятат да продължат с онлайн търговете.

[imoti.investor.bg]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 17:01:37
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Ъхъ. Само дето това не съвпада с плановете на Ками
> и повечето мастити брокери (бивши таксиджии,
> бармани, мед. сестри и прочие) да се върнат
> славните години 2005-2007, когато след пускането
> на няколко обяви в "Позвънете" и имоти.нет/имот.бг
> очакваха с нетърпение звънването на телефона, за
> да започнат с думите "комисионната ми е 3%", и
> прибираха 2-3000 Е на предварителен договор...
> Защото на пазарната ниша, за която говориш, всички
> тия тарикати няма да намерят място, ще останат
> само истинските професионалисти.


Ъхъ, а ти четеш ли въобще за какво иде реч, или само пишеш?
Това, което прави jores няма нищо общо с посредничеството. Самият той казва, че е намерил ниша, за да вмъкне този вид услуга. И силно се надява, всички хора, полека- лека да започнат сами да се откриват по пазара, да си договарят сделките и после да отиват при него, за да си платят проверките. Това е.
А ако мислиш, че един човек може да бъде специалист едновременно в правото, архитектурата, В и К, ел., геодезия и каквото още се сетиш........... проблемът е твой.
Е, в случая, jores е прибрал 1000Е за 8 часа без стотинка да даде за реклама и телефон, но така действат истинските енциклопедисти- професионалисти....... :]
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 17:30:24
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ъхъ. Само дето това не съвпада с плановете на
> Ками
> > и повечето мастити брокери (бивши таксиджии,
> > бармани, мед. сестри и прочие) да се върнат
> > славните години 2005-2007, когато след
> пускането
> > на няколко обяви в "Позвънете" и
> имоти.нет/имот.бг
> > очакваха с нетърпение звънването на телефона,
> за
> > да започнат с думите "комисионната ми е 3%",
> и
> > прибираха 2-3000 Е на предварителен
> договор...
> > Защото на пазарната ниша, за която говориш,
> всички
> > тия тарикати няма да намерят място, ще
> останат
> > само истинските професионалисти.
>
>
> Ъхъ, а ти четеш ли въобще за какво иде реч, или
> само пишеш?
> Това, което прави jores няма нищо общо с
> посредничеството. Самият той казва, че е намерил
> ниша, за да вмъкне този вид услуга. И силно се
> надява, всички хора, полека- лека да започнат сами
> да се откриват по пазара, да си договарят сделките
> и после да отиват при него, за да си платят
> проверките. Това е.
> А ако мислиш, че един човек може да бъде
> специалист едновременно в правото, архитектурата,
> В и К, ел., геодезия и каквото още се
> сетиш........... проблемът е твой.
> Е, в случая, jores е прибрал 1000Е за 8 часа без
> стотинка да даде за реклама и телефон, но така
> действат истинските енциклопедисти-
> професионалисти.......

Ками дай да дефинираме понятието Посредничество. Аз разбирам под посредничество да спомогна договарянето на желани условия по зададен критерий между N страни. Да застана между клиента и ответната старна/страни, като извършвам определени действия за постигане на целите на клиента. И това правя а ти какво разбираш би ли споделила, че да си уеднаквим терминологията.
Под осем часа работа не разбирай днес от 9 до 5 също ще те замоля, а поредица от дни, в които са осъществени срещи за договаряне на параметри, обходени са ведомства, подготвено и съгласувано е тристранно споразумение същото е превеждано и коригирано три пъти, понеже продавача и отстъпващото по договора лице бяха чужденци и имаше момента на: до петък трябва да свършим, че хората заминават, единият и половина убит час при нотара не съм го включил защото за мен не е работа. Не трябва да се забравя, че за по - сложни сделки с елемента на кратък срок трябва да имаш бърз достъп до ведомства, счетоводител, правоспособен адвокат, архитект, оценител, нотариус и т.н. и този достъп да е гарантиран за да не правиш издънки при поет ангажимент.
За осем часа може да се свърши много работа повярвай, но за да я свършиш качествено, отговорно и гарантирано трябва да имаш определено количество багаж /не казам, че ти го нямаш/.
Това, че съм цитирал подобна сделка в никакъв случай не означава за съжаление, че е ежедневие. Това че има опция за на парче, не означава, че не се работи и на цяло.
И още при положение, че предложих мир да продължаваш да ме ядеш не е много градивано. Не съм свикнал някой да се пробва да ме налазва. Сега ще замълча с надеждата да проведем дискусия.

Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 17:44:28
И още едно допълнение, аз не се надявам хората сами да почнат да се откриват на пазара, това ще се случи и е въпрос на време. Ако не гледаш 4-5 години напред, не анализираш, не си осведомен, кой какво прави не е добре. Да не мислиш, че преди пет години съм си мислел че ще има ЧСИ та, че ще направят сайт и т.н. но съм следил, какво се случва понеже оперирам на тази ниша и се позиционирах повече от добре. Да не стане след някоя и друга година Ама какво стана те сами се намират какво ще правим сега стръв няма, риби няма - демек зависимости няма! Тогава освен професионализъм и компетенция не виждам друго какво ще помогне. Спомни си преди пет/ шест години какво представляваше нета за пазара на НИ и го виж сега, не е трудно да се прогнозира какво ще бъде.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 17:58:43
avatar
jores ,

Нямам желание да те "налазвам". Наистина трябва да дефинираме понятието " посредничество при покупко- продажба на НИ". Защото, принципното дефиниране, ти си го направил.
От това, което пишеш, разбирам, че двете страни са се намерили и са си "стиснали ръцете". След което са дошли при теб за документално оформяне и подпомагане за финализирането на сделката. Затова казвам, че в случая, посредническия момент не съществува.
Такива услуги правя и сега, без да работя като посредник. И пак, ангажирам съответните специалисти и обикалям инстанциите..........
Мисля, че така стана по- ясно!
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-08-2009 - 18:12:45
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores ,
>
> Нямам желание да те "налазвам". Наистина трябва да
> дефинираме понятието "
> посредничество при покупко- продажба на НИ".
> Защото, принципното дефиниране, ти си го направил.
>
> От това, което пишеш, разбирам, че двете страни са
> се намерили и са си "стиснали ръцете". След което
> са дошли при теб за документално оформяне и
> подпомагане за финализирането на сделката. Затова
> казвам, че в случая, посредническия момент не
> съществува.
> Такива услуги правя и сега, без да работя като
> посредник. И пак, ангажирам съответните
> специалисти и обикалям инстанциите..........
> Мисля, че така стана по- ясно!

Намери ли са имота Ками сами и ми казват искаме го. Единственото, което аз не съм правил е да им търся имота.
При финализирането на една сделка също има голяма доза елемент на посредничество с трети страни имащи отношение. Посредника реализира необходими действия с лица вместо клиента. Посредничество е и договарянето на цената срещу която нотара ще изготви акта. Предполагам знаеш, че има и такси за изготвяне на Н. Акт от по 1,2,3,4 к лева., а може и за 0 лв. да го изготви ....
Добре е че се уточнихме

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход