Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани

Публикувано от OwnerBG 
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 16:10:55
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Ползвали сме им услугите доста пъти...аз лично
> нямам оплаквания.И за имоти е ставало въпрос-пак
> не е имало проблеми със завишени оценки и
> т.н.Вярно,че при нас са предимно машини и
> оборудване...там май е по-лесно от имотите,но
> недей така с недоверие към оценителите.Сред тях
> има честни хора с висока квалификация,които си
> вършат съвестно работата и са обективни.Това не са
> ти брокерите,дето заради 5 човека може да се срине
> името на цялата гилдия и общо взето на всички ще
> им е през хЕя.Работата на оценителите е доста
> по-отговорна и прецизна.
>
> Непарична вноска в капитала на ТД се оценява
> задължително по закон.И от това зависи размера на
> капитала на дружеството.Давай го малко
> по-сериозно...същите вещи лица го правят.


Салвадоре, ама много съм сериозен.
Имотните оценки са удивително смешни и неверни.
Вещите лица нямат никаква реална методика зяа оценка.
Никакви реални първични данни.
Само вестникарски измислици за пазара се отразяват в техните бумаги.
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 17:19:36
Оунъре, каква реална оценка искаш като на тоя пазар (и в тая на
а държава) всичко е мижи да те лажем?
Строителите на база на каква оценка си слагаха цените миналата година, че сега могат да ги намалят наполовина и пак да са на печалба?
Банките на каква оценка даваха кредити по стотици хиляди, че и нагоре ако е за фирма?

Тогава не протестираше нали? Сега нещо роптаеш.
Лично аз в последно време наблюдавам сериозно увеличение на вторите търгове, което показва че оценките не само че не са ниски, ами напротив, толкова са високи че никой не иска да даде дори и първоначалната цена.
*huh* *huh*
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 17:25:21
Всеки е свободен да продаде имота на цена която прецени за справедлива ако не може да си плаща кредита.
Има възможности за отсрочване/предоговаряне/рефинансиране ...
За да е стигнал до СИ значи човека е супер заблуден ...
Другия вариант е някаква трагедия в семейството, но според мен хората които стигат до СИ просто не могат да си намправят елементарната сметка на парите.
Та не знам тогава от какво точно се оплакват.

Ако искаш дай един пример на брутално подценен имот при продажба. Щото аз примери за втори продажби мога да ти дам достатъчно.
Още повече че повишиха началната цена до 75%, преди май беше само 50%.
Не знам колко е истина, но познат работещ в банка беше казал че банките сами участват на търговете и купуват имотите за да не паднат цените много ниско.
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 17:33:02
avatar
Quote

Не знам колко е истина, но познат работещ в банка беше казал че банките сами участват на търговете и купуват имотите за да не паднат цените много ниско.
- нямат това право по закон.

Техни служители като физически лица - може би да, но за банките е изключено!
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 17:37:28
А дъщерните им дружества?
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 17:59:32
avatar
И за какво са им на дъщерните дружества имоти в процес на обезценка???!

За ИНВЕСТИЦИЯ ли?

Имаше си точно казано по въпроса, какво може и какво не може да прави банката със залога за кредитите, които е дала... мисля че и тук бе писано по въпроса - по-нататъка ще ти цитирам ако искаш по закони, членове и алинеи.
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 18:26:51
Спрете се малко.Лицата,които не могат да наддават за недвижимия имот,са изчерпателно изброени в ГПК.Поне ги вижте кои са.... *book*
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 18:39:13
avatar
Аз съм ползвал платени услуги на оценител - приличаше и беше облечена като работничка от околовръстното, а оценката накрая съвпадаше 100% с цената на обявата в нета. Явно работата и се състои в това да открие обявата. Много полезна оценка, няма що.
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 19:02:26
Лицата са изборени не са само в ГПК (чл.490), а и в ЗЗД (чл.185).По принцип обаче често участват подставени лица.Одавна съм казал че вещите лица си играят с цените по поръчка на кредитора.Обаче точно в обратната насока за която говори Оунър.Винаги надуват цените защото често банките са имали неблагоразумието да кредитират 90% и повече от стойонстта на имота и точно тези ипотеки гърмят и стигат до СИ.
Самия ипотекар не може да се примири че ще продаде по евтино от колкото е купил и сглупява още повече като оставя нещата да стигнат до СИ.Много често когато види имота си на таблото в съда или в нета, панически сваля цената до малко над тази по публичната продан и пробва на пазара да го продаде.
Когато дългът е покрит от реалната цена на имота, тоест на 75% от нея, кредиторите не се месят.Все пак вещото лице носи и наказателна отговорност при умишлено дадено невярно заключение.Но има възможност за защита на ипотекаря винаги, не само при прекомерно голяма разлика между дълг и стойност на вещите към които е насочено изпълнението.Има кофти ситуации, когато дълга е 10 000евро, а имота 110 000евро вярно е.
Тогава на помощ на ипотекаря идва чл.454 ГПК.Просто трябва да внесе 30% от дълга и изпълнението спира.Ами по гъз ще се просурне, но ще намери 3 000евро за да спаси 110 000.
Друг вариант е чл.443 ГПК, според който длъжника може да предложи друг вариант за удовлетворение на кредитора.Например да предложи други вещи за изпълнение, по-малък имот, дялове във фирми, вземания и т.н.За съжление този чл.443 е само пожелателен, казано е ако съдията "прецени" че ще се удовлетвори кредитора пристъпва към предложения от длъжника погасителен план.Така че и да се удовлетвори кредитора, длъжника зависи от субективна преценка на съдията.
Поредното доказателство че новия ГПК е изцяло в полза на кредитора и ущърб на длъжника.
Re: За УЦЕНИТЕЛЯ или добро кажи, или с нищо остани
04-08-2009 - 19:19:26
avatar
Иво_1, прецени е най точното за поведението на СИ.
И струва пари.
Имаше една история за Пловдивски СИ които беше оправдан на съдебно дело но после беше пребит грозно.Едва след това започнаха и реални дела и осъдителни решения.
Това си предстои и за други гладни ПРЕЦЕНЯВАЩИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход