Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?

Публикувано от opalaopa 
Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 16:52:56
При постоянен спад на цената на НИ от една страна и нарастващата безработица от друга се появяват все повече домакинства неспособни да изплащат непосилните кредити.



Фактите около тази тенденция се пази ревниво в тайна от банките за да не настане паника сред населението.
Хората, теглили заеми разчитахи че дори нещата да се влошат - просто ще продадат жилището си и така ще излязат "чисти" от авантюрата с НИ. Уви, нещата не са толкова прости. Днес т.нар. ипотекари не могат да продадат жилищата си и на половината от цената, която са платили преди 2008-а година. Ако банката кофискува имота им и изхвърли хората на улицата:



те продължават да и бъдат длъжници. Чрез съдебни дела, по един или друг начин банката ще си върне парите и то с лихвите. Ако кредитополучателя умре, роднините ми или поръчителите по кредита продължават да връщат неговия заем.

Добре е всеки човек да помисли добре преди да се довери на брокер, убеждаващ го че "цените ще вървят само на горе".








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-31 16:55 от opalaopa.
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 17:01:31
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> При постоянен спад на цената на НИ от една страна
> и нарастващата безработица от друга се появяват
> все повече домакинства неспособни да изплащат
> непосилните кредити.
>
>
>
> Фактите около тази тенденция се пази ревниво в
> тайна от банките за да не настане паника сред
> населението.
> Хората, теглили заеми разчитахи че дори нещата да
> се влошат - просто ще продадат жилището си и така
> ще излязат "чисти" от авантюрата с НИ. Уви, нещата
> не са толкова прости. Днес т.нар. ипотекари не
> могат да продадат жилищата си и на половината от
> цената, която са платили преди 2008-а година. Ако
> банката кофискува имота им и изхвърли хората на
> улицата:
>
> те продължават да и бъдат длъжници. Чрез съдебни
> дела, по един или друг начин банката ще си върне
> парите и то с лихвите. Ако кредитополучателя умре,
> роднините ми или поръчителите по кредита
> продължават да връщат неговия заем.
>
> Добре е всеки човек да помисли добре преди да се
> довери на брокер, убеждаващ го че "цените ще
> вървят само на горе".

Това за собствениците на магазини за къмпинг оборудване 2ра ръка не е чак толкова лоша новина.
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 17:08:23
тези снимки са много гадни
не пожелавам и на наи големия си враг да изпадне в това положение
иначе не знам дали банките пазят някаква таина както казваш но определено има притеснения около имотите - паниката според мен ще настане тогава когато строители , банки и часни лица навлязат в ценова воина
днес по центъра на нашия град имало 36 броя обяви разлепени по дърветата (един приятел ги броил) и обявата гласяла че се продава много спешно двустаен на улица еди-коя си ..следват някакви обяснения за имота и цена от 39 000 лева
коментара е излишен .......
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 17:49:39
От къде го намери това бре?Това е от Сакраменто,Калифорния.Това отзад са Ситизен хотел и Уелс фарго...би мааму...
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 17:51:25
avatar
Една добра палатка тръгва от 500 лева нагоре, а 4 сезонните са от 1000, при това маломерните, без да включваме отоплителните уреди към тях.
Не виждам как със запор на заплатата и около 180 лв на месец, работещ ипотекар би могъл да си позволи подобен лукс? confused smiley

По-скоро, на тези които нямат роднини които да ги приютят, ще им се наложи да разберат какво е землянка.
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 18:18:03
Роднините/деца не плащат заеми (ако не са поръчители), в най-лошия случай се отказват от наследство изцяло и не приемат нито активи, нито задължения.

Не съм сигурен как стои въпроса със съпруг/съпруга при условие че по Бг законите имуществото по време на брака е общо. Ако има някой адвокат моля да се изкаже.

В Уолмарт има съвсем прилични палатки за по $150. А и климата в Калифорния и Маями позволява целогодишно да живееш на палатка или каравана. Не че го пожелавам на някой, но може да се издаяни.
В Бг първо няма толкова евтини магазини, второ при нашия климат на палатка си загубен зимата.
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 20:04:54
Panther1 Написал:
> В Уолмарт има съвсем прилични палатки за по $150.

Е, значи положението не е чак толкова тежко...

*angel*
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 21:09:27
avatar
Е, има и по-добър вариант - купуваш си кемпър на старо, мове да се намерят сравнително добри за около 6000 лв.
Товариш си домочадието в него и имаш къща на колела, с която да бягаш от кредиторите си.
Ще е добре, да не се води на името на ипотекаря, че хванат ли го...


А за нашият климат, 3-сезонни палатки работа не вършат.
Освен, ако ипотекарите не предпочетат бялата смърт пред робството за банката.
Само дето, за второто са се разписали доброволно, че го предпочитат, даже и на опашки са се редили.
Някои са били с късмет - брокерите са им Съдействали за кредит.

Апропо, застраховка живот задължителна ли бе за брокерите или...
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 21:22:17
Не всички теглили ипотечен заем ще я окъсат чак толкова, но ще има и такива, то в нормални времена се случва, камо ли сега. Хората обаче не спират да ме учудват, един приятел ми се обади да ме пита за "финансов съвет" - бил теглил 4000 лв. потребителски кредит преди 2 години и сега лихвата му се била вдигнала много и банката му вземала вноската директно от заплатата, която се превеждала в същата банка и не му стигали парите. Дали ако сменял банката, където му се превежда заплатата можело да му се разминат плащанията поне за известно време??? Аз първо недоумявам как за 2 години не си е изплатил 4000 лв. От банката тогава му били казали, че можел да вземе до 30 000 лв. понеже имал добра заплата (1000 лв. на месец!!!!) Ами да беше взел 30 000... Сега се мести в нов апартамент в Младост (оплаква ми се, че му предстоял зор с преместването), иначе апартамента е с ипотека, ама него това не го засягало, понеже тъста му я плащал. Казах му, че колкото и да се напъвам да намеря причина да му съчувствам, не мога да открия такава. А иначе ужким интелигентен човек - преподавател в Нов Български Университет. Ба си хората, дано няма много такива като него, че иначе лошо...
Re: Цените на имотите падат. Какво очаква ипотекарите в България?
31-07-2009 - 21:34:38
avatar


Апропо, каза се че климата в Сакраменто бил далеч по-мек от нашият, ама изнежените спекуланти се оплакват и там от студените нощи

Видеорепортаж за палатковият град в Сакраменто

Наистина грозна гледка, ама тем хем климата е мек, хем има "честен" фалит и като гледам никоя мутра не ги е подгонила, че са си разпънали палатките на частна земя.

У нас положението ще е трагикомично.
Трагично за тези, които няколко години ни набиваха в главите какви глупаци сме, че не сме поискали и ние като тях да теглим кредит, а комично за всичкир които не са ги послушали.

Циганските катуни ще се заместят от ипотекарските, в което няма лошо де - дебилите ще се върнат по селата, за да се занимават с единственото което им е според интелекта - копане.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход