Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата с имотите в България към края си ?

Публикувано от borsi 
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
14-03-2010 - 15:54:22
avatar
Ей, като конска муха си smiling smiley

Разбира се, казвам го с добри чувства.

Я, да видим докъде е стигнал любимия индекс на borsi:

Re: Кризата с имотите в България към края си ?
14-04-2010 - 10:39:11
Нов месец - старият въпрос: кво стана със смъртта на кризата, дето се беше случила миналия април?
Стана ли ясно дали я погребаха?
*xxx*
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
14-04-2010 - 10:43:30
avatar
Вероятно се е отложил, той човека си каза, че се ръководи от тази картинка, а тя си върви закономерно надолу и надолу:

Re: Кризата с имотите в България към края си ?
14-04-2010 - 21:36:09
avatar
Начев, много си познал по отношение на психологическия профил на жената и мъжа!
Моята жена след като се настани в първия ми дом малко се колебаеше какъв съм аз, защото той ми е наследствен, но после като разбра, че съм купувач а не продавач, въобще не ми обръща внимание на имотните ми авантюри! Даже учудващо ме подкрепя!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 09:59:14
avatar
Quote
borsi


Кризата с имотите в България е към края си, по мое мнение, колкото и еретично да звуча в момента.

Това ще е факт, само ако валутния борд в страната ни се запази.

Смятано от Април месец мога да кажа, че спада в цените на имотите поне за мен и за сега приключи. Реално може би увеличението ще може да се усети след Септември, но времето сега и лятото би било подходящо за тези които ще влагат в недвижимости да се огледат на пазара.
Графика от преди няколко години на която съм отбелязал приблизително цените на скъпите имоти във Варна и София. Тогава (2001-2002), първо никой не вярваше, че цените ще се качат, после всички очакваха спад (който не само не дойде, а те се качиха с още над 100%), а когато спада дойде, всички още чакаха покачване:



В големите градове (като Варна и София), водещи на пазара, спада може би ще продължи още известно време, но все пак да не забравяме и най-високите цени бяха отбелязани в тях така, че е естествено и понижението да продължи малко повече, но мисля не по-късно от до есента.
Казвайки горното обаче може да се има предвид, че е възможно по-скоро дълго запазване около тези нива и плавно повишение, вместо скокообразните движения от предните години 2002-2007 г., когато буквално за 10-15 дни, в 2003 апартаментите във Варна бяха удвоили цените си, за да направят следващото лято още един гигантски скок.
Стагнацията в строителството може и да продължи, строителните компании и тези на недвижими имоти да продължат да фалират, но малко по малко пазарът ще започне да възвръща позиции, макар и не до максималните си нива.

Мисля, че първия растеж в цените ще се усети в земеделските земи и малките градове, въпреки много по-слабо ликвидните позиции там.

BGREIT



Не казвам, че купувачите ще скочат и ще започнат да вадят пари, или да теглят кредити за да си купят имот, но че спада вече е към края си.
Евтино и сега може да се намери, може да се почака и още, но цените нямат почти нищо общо с обществените нагласи, а с малкото или много реални сделки които се вършат, ще се вършат или ще се оферират имотите.
За отпушване на пазара (Наивен според мен термин) обаче не можем да говорим, а и големите продажби почти винаги са били само мит.
Дори в разгара на балона в България, имот се продаваше трудно и бавно.
Който е купувал, продавал, бил е строител, посредник, или като моя милост е наблюдавал пазара от близо, знае колко време, тичане и пазарлъци са нужни в 95 % от случаите.
Да очакваме, че ще се върне 3004 и 2005-та скоро няма да стане, но дори тогава продажби имаше, но митологията как едва ли не инвеститорите се редят на опашка с пачките в куфари, да си купят имот в Слънчев Бряг, Банско, Варна или София си бе медиен мит за пред овцете, следящи и вярващи на медиите.
Повечето чужденци идваха със сравнително скромни суми от порядъка на 20 - 50 000 паунда в 2003 година, а голямата психоза зарази предимно българи, банки и големите перачи на крадени пари. Сега и едните и другите и третите загубиха от кризата и балона преди нея.
Най-големите и първите сривове бяха и сред картонените сгради в първите два курорта. Бяха нужни почти 2 години Варна и София да ги последват в спада, макар и не така устремно.

За мен обаче и факта, че медиите обсъждат вече кризата и психозата силно е ударила мисленето на хората е вече сигнал, че може да се огледаме.

Мнението е лично мое и не желая да ангажирам никого с него.

Септември наближава.
ОТНОВО

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 10:59:34
Септември наближава.
ОТНОВО
-----------
И Коледа ще дойде, много Коледи ще минат, а ти ще си останеш все същият - без собствено мнение и с липса на капацитет за развитие.
---------------
- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
----------------------
Продават се , даже се купуват. Ама ти няма как да го знаеш.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 11:40:09
avatar
Дичо, нещо май пак ти даде на късо нервната система, щом не закъсня с коментара по мой адрес?
Защо не си гледаш бизнеса, ами си губиш времето из форумите - та нали си в подем, цели 4 сделки на месец ти правят брокерите?!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 11:43:22
Мойто момче, четирите сделки за миналия месец са мои лични, брокерите ми правят повече. Освен това, моято присъствие тук е обяснимо , защото съм началник - т.е. имам свободно време и защото се занимавам с имоти, а ти що щеш тук ?!
Анонимен потребител
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 11:52:50
dicho, както си го подкарал то цялата статистика от Агенцията по вписвания е от твои сделки smiling smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
08-07-2010 - 17:03:31
Тинки, защо се заяждаш ? Преди много време поканиш онзи поплювко валси да заповяда в офиса, да види дали и как работим, на сделка го каних, заповядай и ти, тъкмо можеш да научиш нещо. Не те карам да вярваш, че правим сделки, твоя работа си е какво мислиш, не ми пука. Хич.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход