Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата с имотите в България към края си ?

Публикувано от borsi 
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-12-2009 - 13:41:22
"В големите градове (като Варна и София), водещи на пазара, спада може би ще продължи още известно време, но все пак да не забравяме и най-високите цени бяха отбелязани в тях така, че е естествено и понижението да продължи повече.....
Казвайки горното обаче може да се има предвид, че е възможно по-скоро дълго запазване около тези нива и плавно повишение, вместо скокообразните движения от предните години 2002-2007 г..... та-та-та.
Стагнацията в строителството може и да продължи, строителните компании и тези на недвижими имоти да продължат да фалират, но малко по малко пазарът ще започне да възвръща позиции, макар и не до максималните си нива.
..... първия растеж в цените ще се усети в земеделските земи и малките градове, въпреки много по-слабо ликвидните позиции там."



В момента хубавото е, че се свива все повече разликата между "купува-продава", не знам колко от вас бяха обръщали внимание на земеделските земи, а точно там с новия закон рентата е гарантирана, субсидиите на декар също, но пък който взел-взел...

Весела Коледа и Нова година на всички.

www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-23 14:02 от borsi.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-12-2009 - 20:19:59
Quote
borsi
ти какво очакваш от септември да скочат със 100 % ли :]
А вижте на какви цени се купуваше Май месец , вижте и дали сега може да немерите нещо по-евтино от тогава winking smiley

Или изобщо не следиш пазара на НИ, или си толкова пристрастен, защото не можеш да продадеш мухласълия си панел. От месец май до сега офертните цени са паднали поне с 15-20%, а продажните /ако въобще има продажби/ - с много повече. Ако си говорил скоро с продавач на НИ щеше да знаеш, че той е съгласен на 5-тата минута от разговора да смъкни 10% от оферираната цена, а ако проявиш по-сериозен интерес - още 10% са абсолютно сигурни. И как да не е така, когато ти или си единственият купувач, появил се от месеци насам, или си поредния разочарован купувач, открил огромната разлика между това което се оферира в обявата и реалната ситоация. И в двата случая, ако продавачът те "изпусне", цената на която ще трябва да смъкне за следващия купувач ще е с още 10% "даун".

Ако ти си продавач /а в това съм сигурен/ в никакъв случай не пропускай следващия случайно попаднал при теб кешовик.*drunk*
Анонимен потребител
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-12-2009 - 21:08:58
Да ти кажа случка отпреди една седмица.
Офертна цена - 97000. На жената и харасваше апартамента, но на мен не.
Отивам и питам - колко искате?
Казват ми - ама вие не знаете ли 97000.
Казвам им, че най-много давам 87000 с ясното съзнание, че няма да се съгласят, но пък е ефектен начин да се отърва от мераците на жената. Като чуха 87000 - подскочиха до тавана и казаха, че е несериозно. След 2 дена ми се обадиха, че са съгласни.
Много кофти sad smiley
Жената каза, че ме оставя на сухо до Световното sad smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-12-2009 - 21:23:38
Quote
Бай Пешо
Ако ти си продавач /а в това съм сигурен/ в никакъв случай не пропускай следващия случайно попаднал при теб кешовик.*drunk*
Според нечия представа, "кешовик" е човек, живеещ на квартира с 5 лева в джоба. В общи линии, надеждите са тези кешовици да спасят пазара...
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-12-2009 - 23:28:14
Quote
Scyther
Според нечия представа, "кешовик" е човек, живеещ на квартира с 5 лева в джоба....

*ok* , :] .... :] и кредити! Да теглят кредити, кредитите ще спасят пазара winking smiley :] Хвалипръцкомян ще им каже кога ще свърши кризата, да инвестират в кибритени кутийки за баровци, в елитни квартали winking smiley :]

Наздраве, Весела Коледа и приятно посрещане на Новата година *drink1*



www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-12-23 23:44 от borsi.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
24-12-2009 - 12:13:47
avatar
Свърши се тя тая с кредитите - тези, които ги искат не могат, а тези които го могат - не искат!

Интересно ми е, какво ще пишеш по темата точно след една година и тогава каква графика ще приложиш за Ръста-а-а в цените на имотите?! winking smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
24-12-2009 - 14:15:15
Quote
valsodar
Свърши се тя тая с кредитите - тези, които ги искат не могат, а тези които го могат - не искат!
Интересно ми е, какво ще пишеш по темата точно след една година и тогава каква графика ще приложиш за Ръста-а-а в цените на имотите?! winking smiley

Тогава чак ( 13.07.2010) може би, ще може да се види дали съм сбъркал или не.
Весели празници *beer*

www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-24 14:19 от borsi.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
24-12-2009 - 14:42:52
Quote
Тинки Уинки
Да ти кажа случка отпреди една седмица.
Офертна цена - 97000. На жената и харасваше апартамента, но на мен не.
Отивам и питам - колко искате?
Казват ми - ама вие не знаете ли 97000.
Казвам им, че най-много давам 87000 с ясното съзнание, че няма да се съгласят, но пък е ефектен начин да се отърва от мераците на жената. Като чуха 87000 - подскочиха до тавана и казаха, че е несериозно. След 2 дена ми се обадиха, че са съгласни.
Много кофти sad smiley
Жената каза, че ме оставя на сухо до Световното sad smiley

Хубаво е да обичаме нашите прекрасни половинки, но не трябва да си затваряме очите пред безспорния факт, че в областта на имотите жените са един критичен и силно рисков фактор. Подобни тези съм споделял поне още веднъж във форума (със свито сърце, че могат да не ми разберат мотивите), но доколкото си спомням, не съм правил опит да го аргументирам.
То не си е и кой знае колко голямо преизвикателство да се пише по темата, насочване на вниманието в тази посока веднага кара сетивата ни регистрират силно поле, а и нетът е пълен с метериали и образователни филмчета по въпроса. Ние си ги обичаме нашите момичета, но си знаем, че те имат безкраен арсенал от средства и прийоми да ни "изработят" :-))) така, че да стане тяхното. Няма лошо и аз отдавна съм престанал да се дразня - знам, че така са проектирани темелите на мирозданието. :-))), а там няма нищо случайно.

Защо все пак се случва така, че когато стане дума за придобиване на имот в семейството (общността), дори изключително начетени и склонни да разсъждават, анализират и оценяват положението жени, не са готови да слушат и чуят рационални доводи.
Не съм сигурен дали е тук подходящото място, но сигурно си заслужава труда да се замисли човек и да изследва, колко от покупките на имоти, особено тези реализирани при тежки финансови условия - примерно в периода средата на 2007 до началото на 2009, са реализирани под натиска на съпругите, партньорките.
Дето се вика, въпросът е риторичен. Нямам желание ни да се заяждам, ни да назидателствам. Интересно ми е изключително от познаветелна гледна точка.

И все пак - защо ?
Дълбоко в подсъзнанието на жената е заложено да търси и осигурява благоприятни, сигурни и трайни условия за отглеждането на потомство - естествено, нейното потомство. Това е силна и градивна природна сила.
Мъжът е бил винаги далеч по-мобилен, традиционно той е войн-скитник, изложен в далеч по-голяма степен на опасност и на външни фактори от всякакъв вид. Да не навлизаме в подробности, че рискове всякакви дебнат навън. И стават все по-многобройни, особено откак съвременната химия откри силикона :-))))
Само тезисно нахвърлям.

Психолози твърдят, че жената обича властта, а мъжът победата. Респективно - двата пола нагаждат своите обществени изяви и поведенчески модел на правила, при което да се възпроизведе благоприятна среда, да се нахрани тази им личностна и психологическа потребност.

Най-малкият делител :-))) от горните две свободни твърдения (или поне виждания) ни дава някакъв отговор на въпроса - осъвременненото питане за ролята на жените при модерния акт на придобиване на недвижими имоти.
Имотът (той е символ на дома) - неговото придобиване или притежаване е може би най-важното и неотменимо условие за да може в социално-психологически план да се реализира (да е на лице) благоприятна среда, при което жената в най-голяма степен ще се почувства завършена и реализирала своето предназначение и своите емоционално-психологически потребности.
Да бъде майка и закрилница, да бъде господар в своето малко царство.

Трябва да разбираме нашите момичета и да не им се сърдим, че в един момент отказват повече да разбират и слушат разсъждения от вида, че Median Multiple показателя все още отчита неблагоприятни стойности.

Тинки, световното е още твърде далече, гледай да измислиш някакъв неотразим подарък. Празници са сега - времето е подходящо за армагани - дано свърши работа. Иначе - лошо :-))))



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-24 16:50 от nacheff.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
16-01-2010 - 12:55:06
Колега, аз пак да попитам - изясни ли се вече онова, дето беше станало през април миналата година дали се е случило, или още е ранко и не трябва да прибързваме с оценките?
Поздрав на всички експерти!

winking smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
14-03-2010 - 14:21:24
Пак да напомня - изтича дванадесетият месец от събитието.
Дали е време да разберем случило ли се е, или не?
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход