Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата с имотите в България към края си ?

Публикувано от borsi 
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
22-10-2009 - 02:15:00
Аз нещо не схванах. За каква една година иде реч? Нали прогнозата беше за Септември?
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
22-10-2009 - 12:23:55
borsi Написал:
-------------------------------------------------------

> Едва ли ще прилагам примери, но брой една година и
> ще видим. Ако няма покачване готов съм публично и
> пак тук да си посипя главата с пепел Е, стига да
> не си сменил ника си или да си зачезнал.

...................................................................

Казвате "да мине една година" за да се убедим в нещо, което сте прогнозирали за.....след септември тази? Значи - за да отсъдите през юли, че отшумяването на кризата ще тръгне в началото на есента Ви е достатъчен хоризонт от 3 месеца, а за потвърждението на тази прогноза - една година?
Мащабно!
Все едно някой от царските наглеци да ни беше казал - "потрайте десет години за да разберем дали сме ви оправили за 800 дни!"....

Защо ли си мисля, че най-късно в края на месеца пак ще Ви попитам за прогнозата?




winking smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
23-10-2009 - 16:38:41
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз нещо не схванах. За каква една година иде реч?
> Нали прогнозата беше за Септември?

"Реално може би увеличението ще може да се усети след Септември"

"В големите градове (като Варна и София), водещи на пазара, спада може би ще продължи още известно време, но все пак да не забравяме и най-високите цени бяха отбелязани в тях така, че е естествено и понижението да продължи малко повече, но мисля не по-късно от до есента.
Казвайки горното обаче може да се има предвид, че е възможно по-скоро дълго запазване около тези нива и плавно повишение, вместо скокообразните движения от предните години........ и т. н. http://forum.imoti.net/read.php?6,218095 и т. н. ... "

Сега остава да почакаме някой друг месец и да видим ще съм прав ли или ще съм сгрешил. Все пак това не е пазар на домати, нужни са сделки и то не една и две за да се намери закономерност.

Успех на всички в сделките!




www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
05-11-2009 - 21:54:37
Quote

Реално може би увеличението ще може да се усети
след Септември....

Е, колега, вече сме ноември!
Пак да попитам, след като през април пазарът вече е бил балансиран - какво стана с увеличението от септември - колко процента е, в кои райони и пр. емпирика?
Хайде, недейте да скромничите!
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
12-11-2009 - 08:18:36
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Реално може би увеличението ще може да се
> усети
> след Септември....
>
> Е, колега, вече сме ноември!
> Пак да попитам, след като през април пазарът вече
> е бил балансиран - какво стана с увеличението от
> септември - колко процента е, в кои райони и пр.
> емпирика?
> Хайде, недейте да скромничите!
>



Колега е малко трудно казано winking smiley, но ако ми кажеш дали има спад между септември и ноември може и да налучкаш отговора. smiling smiley
Декември пак питай winking smiley

www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg
Анонимен потребител
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
12-11-2009 - 08:23:47
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
13-11-2009 - 12:36:01
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> >

В София да, но ми е интересно по-скоро на какви нива се сключват някакви сделки? А такива все има макар и много малко.

Във Варна мисля дъното чукна с тези 750 евро на квадрат, идеален център smiling smiley

www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
13-11-2009 - 12:52:50
borsi Написал:
-------------------------------------------------------
Колега е малко трудно казано , но ако ми кажеш
дали има спад между септември и ноември може и да налучкаш отговора.
..........................................................................


Колега, нямам никаква нужда да налучквам отговори - не аз съм прогнозирал така категорично, а Вие! И Вие дължите данни, а не аз!
...................................................
Хммм, не ставаше ли дума в темата, че спадът е приключил през АПРИЛ?
И повишението ще се усети след септември?
Ерго - цените след септември ще са ПО-ВИСОКИ от тези през април?

Та, да повторя въпроса си - какъв е индексът на цените през октомври, в сравнение с април? Имаме покачване, както твърдяхте?
Хайде - кажете!
Дадохте "експертно" мнение - сега трябва да го отстоявате, нали така winking smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
13-11-2009 - 19:08:15
Здравейте на всички
Следя с интерес форума и по-специално тази тема. До сега не съм взимал участие със свое мнение(все пак не съм „ тесен специалист” като много от Вас) , но в случая не мога да се въздържа.
Предварително искам да заявя, че нямам намерение да обиждам никого, и в стремежа си да бъда кратък направо ще попитам: Защо не престанете да се заяждате ?
Не искам да се превръщам в адвокат на borsi и знам, че не му правя услуга с този пост,защото по стар български обичай следва да го залее порядъчно количество” форумна помия” , но не мога и да мълча.Желателно е да се свикне с мисълта, че участници в този форум освен „ъп-ари” и „сривльовци” , могат да бъдат и мислещи хора. Това ще бъде от полза за всеки един от нас, както и за нивото на форума като цяло.
Знам,знам,че доайените тук са „доказани авторитети” с „академични познания” в сферата на недвижимите имоти и различните мнения не са им много по вкуса.По подигравателния тон на някой от вас съдя,че явно силно сте си повярвали и всичко ви е ясно.Това,че методите за прогноза на borsi са отвъд хоризонтите на интелектуалното ви равнище не ги прави автоматично погрешни.Аз не знам дали неговата прогноза ще се сбъдне или не но знам,че се иска кураж да изкажеш мнение(в случая граничещо с анатема) при положение ,че самоличноста ти лесно може да бъде установена, а не както ниакой „форумни мишоци” който се крият зад никовете си.
С пожелания за приятен уикенд
*beer*
Анонимен потребител
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
13-11-2009 - 20:31:07
Няма лошо всеки да си изказва мнението - да го обоснове.
Добре е също като сбърка да каже - сбърках, не отчетох тези и тези неща, тези и тези данни ме подведоха и т.н.

С първоначалната си прогноза borsi каза:
Quote

Смятано от Април месец мога да кажа, че спада в цените на имотите поне за мен и за сега приключи. Реално може би увеличението ще може да се усети след Септември

Като си написал такива неща е добре след като Септември е минал поне да направиш анализ защо си сбъркал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход