Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Май замириса на далавера и кешовиците идат

Публикувано от OwnerBG 
Re: Май замириса на далавера и кешовиците идат
27-06-2009 - 01:05:19
avatar


Саудитски принц: Планирам големи инвестиции у вас

автор: Михайлина Димитрова,

Саудитският принц Алуалид бин Талал ас Сауд пристига на 1 юли с личния си самолет - на борда му работят 4 български стюардеси.

Той е 22-рият най-богат човек в света ($13,3 млрд.), племенник на крал Абдула. Гостът ще бъде у нас 5 часа, ще се срещне с президента Георги Първанов и ще получи орден “Мадарски конник”.

През май, когато получил поканата, принцът се поинтересувал как е Симеон Сакскобургготски, научи “Труд” от ливанския бизнесмен Мохамед Сакър, свързал МВнР с кралския племенник.

- Ваше Височество, вие сте първият високопоставен саудитски представител, който посещава България. Смятате ли, че визитата ви ще активира двустранните отношения?
- Първо, бих желал да изразя своята радост от посещението ми в България.

Надявам се то да е началото на инвестиционно сътрудничество между нашите страни. Високо ценим България заради богатата история, култура и заради силните й традиционни връзки с Изтока.

- Смятате ли, че посещението ви може да е началото на значителни саудитски инвестиции?

- В България има бурно икономическо развитие след присъединяването към ЕС през 2007 г. Смятам, че визитата ми е значителна стъпка за установяването на отношения с вашата страна. Инвестиционният потенциал на България е добър, особено в сферата на туризма.

Както знаете, компанията ни “Кингдъм холдинг” (тя е собственост на принца, б. р.) вече е инвестирала във финансовия ви сектор чрез “Ситигруп”.

- Кои сектори на българската икономика са от интерес за вас?

- Ще проуча внимателно възможностите за инвестиции в България. Намеренията ми са в големи мащаби и в дългосрочен план. Убеден съм, че експертите ми ще намерят в България интересни обекти. От друга страна се стремя да популяризирам компанията си и чрез благотворителност.

- Какво влияние оказа глобалната финансова криза на инвестиционната ви политика?

- Всеки е засегнат в различна степен, но животът продължава. Успяхме да запазим стабилността на “Кингдъм холдинг”, защото сме силни, динамични и с многостранни интереси. Имаме дългосрочна визия и стратегически капитали в големи регионални и международни компании.

- Вие сте един от най-богатите хора в света. Кои са причините за финансовата криза и какъв е за вас изходът от нея?

- Според мен има 4 основни причини: високото ниво на кредитиране, лошият вътрешен контрол в компаниите, неефективните регулационни системи и слабите регулатори.

- Вашата подкрепа и благотворителност са много позитивни за диалога между цивилизациите. В каква насока трябва да се развива този диалог за един по-добър свят?

- Посока, която разбира и толерира религиозните и културните различия. Чрез фондация “Алуалид бин Талал” съм направил дарения в най-престижните университети в света - “Джорджтаун”, “Харвард”, “Кембридж” и в Единбург.

Тази благотворителност е насочена към изучаване на исляма и подобряване на разбирателството между християните и мюсюлманите. Дарил съм средства и на американските университети в Египет и в Ливан. Дадох и $ 20 млн. на Лувъра през 2005 г. - за създаването на крило, посветено на ислямското изкуство. Това е най-голямото дарение в историята на музея. Благотворителността ми цели да изгради мост между различните култури, за доброто на човечеството.

След разрушителното цунами в Азия през 2004 г. направих най-голямото единично дарение за подпомагане на бедстващите хора в Малдивите, Бангладеш и Шри Ланка.



Министър от Бахрейн проучва бизнеса в България

Кралство Бахрейн също прояви икономически интерес към България - за първи път у нас вчера бе финансовият министър на държавата от залива шейх Ахмед бин Мохамед ал Халифа. Той подписа в МВнР с вицепремиера Ивайло Калфин Договор за насърчаване и защита на инвестициите.

Бяха парафирани още Спогодба за избягване на двойното данъчно облагане и Меморандум за разбирателство за икономическо и техническо сътрудничество. Трите документа дават правна рамка за развитие на бизнес контактите, подчертаха двамата министри.

“Важно е частният сектор да разгледа възможностите за бизнес, ние като правителства направихме първата крачка”, заяви шейхът.

Калфин покани бахрейнските бизнесмени да инвестират в енергетиката, транспортната инфраструктура, туризма и високите технологии. “Ще се постараем да създадем условия чрез търговските палати и министерствата на икономиката и търговията за организиране на бизнес форуми”, каза Калфин.

Бахрейн се стреми да се превърне във финансов и транспортно-логистичен център в региона си и полага усилия за развитие на телекомуникациите на кралството, обясни шейх Ахмед бин Мохамед ал Халифа.
Re: Май замириса на далавера и кешовиците идат
01-07-2009 - 10:41:34
Как е момчета, прибрахте ли парите на шейха?
Re: Май замириса на далавера и кешовиците идат
01-07-2009 - 10:49:09
avatar
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Как е момчета, прибрахте ли парите на шейха?


Аааа, още пакетираме че Пешо недоверчив доде и трети ден въртят китайчетата да броят.
Ма утре ще превозваме и мож и снимки да пусна.
Да вииш кво е кешовик.
Лелейййййййй. *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход