Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?

Публикувано от gogolcho 
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
13-06-2009 - 22:11:23
avatar
Аз пак ще призова- дайте пример със себе си- влоши ли се положението ви, как, с колко, в какво се изразява? Хайде, стига с празните приказки, ако наистина искаме да очертаем вярна картина на ситуацията в страната!
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
13-06-2009 - 22:49:54
Ками , на някои дори да се е влошило няма да си кажат....
В съседната стая хората разправят че са осигурили дори и правнуците с пари и имоти...
Няма да си плюят на фасона я..!
Иначе всеки който няма ипотека или наем на врата си , или не е сложил всичките яйца в една кощница (наречена строителен бизнес) , ще оцелее дори и трудно.....

Иначе моя доход не зависи от икономическата ситуация.....
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
13-06-2009 - 23:10:12
avatar
Приказка за Лека Нощ ! *book* *ok* *angel* *smiley_ahh* *drunk* *yes*
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
13-06-2009 - 23:14:46
avatar
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками , на някои дори да се е влошило няма да си
> кажат....
> В съседната стая хората разправят че са осигурили
> дори и правнуците с пари и имоти...
> Няма да си плюят на фасона я..!
> Иначе всеки който няма ипотека или наем на врата
> си , или не е сложил всичките яйца в една кощница
> (наречена строителен бизнес) , ще оцелее дори и
> трудно.....
>
> Иначе моя доход не зависи от икономическата
> ситуация.....


Ами, ако не си кажат, олекват още повече! Не спират с предсказанията си за краха на държавата, като в същото време се изживяват като Крезовци, които само бият камбаната за балъците! На български казано- избиване на комплекси smiling smiley
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
13-06-2009 - 23:49:17
В различни области имам познати и приятели и мога да кажа къде нещата са се позатегнали
Работим с архитекти от време на време и при повечто се усеща голям спад - закърпват положението с проекти които са хванали преди време и с часни проекти за вили и къщи , тук -там имат по някои склад или нещо от сорта ....

Нотариусите не им пука (поне не дават вид ) но откровенно признават че "веселбата" е свършила

Адвокатите които познавам някакси се нагаждат

Земеделци (арендатори) - те винаги реват и винаги са добре - тази година се очакваше добра продукция , но пък маи се очертава ниска цената , все още се молят да ги подминат градушките и сушата ги мори ....там нещата са Божа работа ...

Строители - категорично не признават съществуването на криза , за всичко обвиняват спряното кредитиране ...твърдят че няма да свалят цените(каквото ще да става)..всички които познавам работят с много големи кредити и според мен е само въпрос на време да омекнат

Агенции за имоти - открито признават че нямат сделки от дълго време насам ...много от тях вече затвориха офисите , но все още подържат реклами по вестниците и интернет ...част от агенциите се занимават само със земеделска земя и работят , това е защото просто раиона е такъв , не заради някакви пазарни механизми

Служителки в агенция по вписванията - среща вчера ....пият кафе ....не е било това .....доволни са че им е спокоино ....заплатата нали си върви .....

Морски бизнес (кръчми , магазини и др.) понеже съм развивал такъв имам доста познати ...наистина е голям рев ...обаче този път се уверих с очите си ...
Понеже знам че наи въвежното време е вечер .....отидох тогава , седнахме на кафе -тоест на биричка де .....гледах и не можех да повярвам - персонала е повече от клиентите - дано тръгне сезон .....имаите впредвид че наемите са платени още през август-септември 2008 ма -тогава не се вярваше на криза .....
забравих да кажа курорта -Зл.пясъци

Крепежни елементи - фирма която е вносител ...познавам ги отлично -спад 40 % и продължава .....а наистина са си яка фирмичка ......

Познавам и доста търговци на едро и дребно .....които имаше 4 продавачки вече има 2 ...роптаят за наемите ...тези които имат собствени (изплатени) магазини предполагам че ще оцелеят

имах желание да бъда максимално изчерпателен , но пишеики осъзнах че не мога да изброя всичките си познати с които сме си говорили за кризата ...

бих разказал и повече , но се притеснявам някои от изброените да не се познае .....

знам че сега ще питате и за мен - по принцип винаги съм имал някакво участие в морския (сезонния) бизнес ...сега нямам ....какво повече....

много ми е интересно че когато цените се вдигаха с по няколко хиляди за 24 часа ....постоянно се говореше , сега като падат ...всички мъчат .....
говорил съм с много хора , които са доказали че знаят какво ще стане в държавата поне за 6 месеца напред ....хм....
.....това което става сега е чесане на езици и надлъгване ...имотите ще падат с часове ...вече се знае и кои месец започва наистина голямото падане ....
сега се стиска ситуацията .....само заради изборите ...за да има спокоиствие сред хората и организирано да си гласуват ...и не се заблуждаваите че ако се избере еди - кои си ще стане еди -какво си ....глупости ......
наи -големите тарикати ...са излъгани ...сега трябва да се плати сметката ......
и накрая - доколкото си говорим (предполагам че всеки от вас си говори с познати )
на никои не му пука за имотите .....пълно безразличие.....
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
14-06-2009 - 00:06:53
Дивал , ЕВАЛА...
Никои не ми е давал дори и половината от твоето описание за дереджето сега , когато говоря с близки и познати....
Не че не знам че не е цвете но си е друго да го чуеш от уста , а не само от медии и нета...
*beer*
Re: Второ тримесечие официално сме в рецесия. А сега накъде?
14-06-2009 - 17:52:39
Дивал наистина дава добри примери. Аз си имам взимане-даване със счетоводни кантори, които водят големи клиенти като представител на голяма автомобилна фирма, търговци и т.н. Ами, какво казват те?
1. Спадът в оборотите на големите фирми е огромен. За автомобилите е поне 7-8 пъти спрямо лятото на 2008.
2. Масово хора с по 3-4 фирми закриват всички без една от тях и остават само на тази дейност.
3. Оборотите на заведенията са паднали в пъти.
Наскоро познат мениджър във фирма, която произвежда части за чужбина, ми каза, че съкращава към 30-40% от персонала, защото само довършват стари поръчки сега и нови просто няма. Мои клиенти с огромни идеи, че ще се развиват, до лятото на 2008 сега просто от 30-40 човека в офиса си останаха на 10ина. Агенция за НИ, с която работя, остана с един брокер от 4. Имали са преди по 5-6 сделки месечно на брокер. За последните 6 месеца имат ЕДНА сделка. Рекламните агенции се оплакват от съкращаване на бюджетите на клиентите им с по над 30%. Познат, който подържаше компютри в 20ина фирми, остана с 2-3, защото вече им се виждат много парите за подръжка...
Е, това е картинката. Всеки се е свил, всеки се оплаква, че много често му висят неполучени плащания...
Ками, от тук нататък е за теб.
Ако съкратят 10-15% от заетите, дали няма криза, щом при теб е добре? И без заеми човек е зле вече- не взима 1000, а помощи, никой не назначава нови хора... При заем същият човек вече е тотално затънал, защото му отнемат жилище и т.н. Не че ипотекарите не са в основната си част пълни глупаци да взимат заем с вноска 70-80% от дохода си, но в сегашния момент страдат и предвидилите вноските да са и 20% от дохода. Просто при оставане без работа нямаш и 200лв за банката.
Айде, спри се с това за доброто състояние, липсата на криза. Брокерите, които познавам, казват следното за времето, когато опяваха постоянно как скачат цените с всеки ден и трябва да си луд да не купиш:
"Знаехме, че няма да растат цените вечно и е балон още преди началото на 2008. Очаквахме да паднат сделките и цените постепенно, но не и да се сгромолясат изведнъж.". Тълкувай си, както щеш, признанието за лъжа спрямо клиентите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход