Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

продажба на нов панел

Публикувано от kristo_1972 
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 11:49:50
Имах предвид апартамента:
Цена: 225 Квадратура: 65 кв.м.
ТОП ОФЕРТА!!!
ТОП ЦЕНА!!! РЕМОНТИРАН!!! НАПЪЛНО ОБЗАВЕДЕН!!! ПРЕКРАСЕН, ПРОСТОРЕН, УЮТЕН АПАРТАМЕНТ. НОВА PVC ДОГРАМА И МНОГО ДРУГИ ЕКСТРИ.....
ЗА ЧЛ!!!
Отиди и го виж smiling smiley
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 12:29:01
Не знам какво си имал предвид. Тук си написал следното :

dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> намери ми двустаен в Борово на 250 лева и ми се
> обади. Ще ти вдигна.


Аз съвсем спокойно ти намерих 2 двустайни, че даже едното си е тристайно, че и с двор, па макар и в общи части за тази цена, а сега се почна кой какво бил имал предвид. Еййй грешка нямаш. Виж началото на темта - необитаван от 1992г панел с нужда от ОСВЕЖИТЕЛЕН ремонт!!! 17 години нищо не е пипано и се нуждае от освежителен ремонт хахахаххахаааа. Ами да го направи.
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 13:36:24
Накарай собственика на апартамента да го дава под наем, което всъщност е и най-доброто за него сега. И да видим без да го пипа колко ще му вземе. Аз залагам на 400лв

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 14:18:31
> Накарай собственика на апартамента да го дава под
> наем, което всъщност е и най-доброто за него
> сега. И да видим без да го пипа колко ще му вземе.
> Аз залагам на 400лв


Недей, човек ставаш смешен.
Веднъж вече каза, че ще вземеш на 250лв в Борово под наем и загуби.
Сега какво залагаш?
Първото беше безплатно на по бира. За другото взимам повечко. Всъщност няма да ти взимам нищо ти сам ще си го дадеш когато трябва, даже подозирам, че правиш плащания... В карая на краищата: от всички грехове преживе, бог най-тежко наказва глупоста
Ако си толкова пич, колкото настояваш, давай му парите "(900-1000)Е/кв.м. Това без да съм го виждал." ( писал си го малко по-назад) и почвай да го отдаваш под наем.

ПП Абе не знам защо, ама почвам да придобивам някакво странно чувство че с автора на темата сте роднини.

.
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 22:01:57
Казах, че ще ти вдигна. Никога не съм ти казвал, че ще го наема. Нямам нужда от имот под наем. Няма оферта в Борово за наем на 250 лева. Без да броим стаите с хазаи.
Аз съм готов да проверим и двете ми предположения - за продажба и за наем.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 22:49:23
Лелее.... Искам да обясня на Камито как се освежава „нов“ панел, дето не е пипан 15 години щото нейните простотии вече стават твърде много. Не си кривя душата, наложи ми се преди около 5 години. Ще спомена само едната стая.

Изходно положение. Вехти и омазани тапети, смърдящ мокет в трагично състояние, една крушка виси от тавана. Той пък е намазан с винервайс (питай гугъл какво е това и най-вече как се сваля). Дограмата е дървена и „уплътнена“ с малко вестници, за да не духа... Вратата не се затваря добре.

Първо сваляме мокета, който се оказва залепен с цяла кофа Ц200. И хоп – пода е леко кривичък. eye popping smiley Почва се яко къртене на замазката и изравняването му (въпреки че Ками забрани да къртим). След това се свалят тапетите и лъсва една грозна истина. Почва се къртене на остатъци от разни мазилки, гипс и други мизерии. По едно време, на границата между двата панела, къртача сякаш потъва в нещо като пясък от Sunny beach, едно парче пада и се отваря една дупка с диаметър около 7-8 см. Вече имаме нов панел с изглед към Витоша. *drunk* Кенефът пък е монолитен, но стената му към въпросната стая е около 5 см дебела, с разни тръби вътре, така че скоро панела става полу-преходен към кенеф за тотално освежаване. Тази стена е почти безнадеждна, така че разума решава да се ползва гипс-картон за нея. Коминът също е някак странен. Сякаш е отделно монтиран и е леко крив и податлив на минимален натиск. Не разбирам тайната му. След това винервайса се сваля – може би най-мизерната част. Идва ред на вратата. Фугата между касата и панела е пълна с чували и строителни боклуци. След това дограмите също се сменят. Прави се и външна изолация + запушване на дупката, който вече упоменах, защото през едната фуга между панелите се промъква влага и в стаята има мухъл. Сменя се и ел. инсталацията. Прозорците се обръщат, шпаклова се. Боядисва се, слагат се паркет, полилей и други дреболии. Парното се боядисва.

Вече едната стая на панела е освежена и става за живеене. Обаче това си има цена. И тя като се добави към 1000 Е/m2 вече става нелепо. *black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-09 08:17 от lust.
Re: продажба на нов панел
08-06-2009 - 23:16:25
lust Написал:
-------------------------------------------------------
> Лелее.... Искам да обясня на Камито как се
> освежава „нов“ панел, дето не е пипан 15 години
> щото нейните простотии вече стават твърде много.
> Не си кривя душата, наложи ми се преди около 5
> години. Ще спомена само едната стая.
>
> Изходно положение. Вехти и омазани тапети, смърдящ
> мокет в трагично състояние, една крушка виси от
> тавана. Той пък е намазан с винервайс (питай гугъл
> какво е това и най-вече как се сваля). Дограмата е
> дървена и „уплътнена“ с малко вестници, за да не
> духа... Вратата не се затваря добре.
>
> Първо сваляме мокета, който се оказва залепен с
> цяла кофа Ц200. И хоп – пода е леко кривичък.
> Почва се яко къртене на замазката и изравняването
> му (въпреки че Ками забрани да къртим). След това
> се свалят тапетите и лъсва една грозна истина.
> Почва се къртене на остатъци от разни мазилки,
> гипс и други мизерии. По едно време, на границата
> между двата панела, къртача сякаш потъва в нещо
> като пясък от Sunny beach, едно парче пада и се
> отваря една дупка с диаметър около 7-8 см (колкото
> мозъка на Ками). Вече имаме нов панел с изглед към
> Витоша. Кенефът пък е монолитен, но стената му
> към въпросната стая е около 5 см дебела, с разни
> тръби вътре, така че скоро панела става
> полу-преходен към кенеф за тотално освежаване.
> Тази стена е почти безнадеждна, така че разума
> решава да се ползва гипс-картон за нея. Коминът
> също е някак странен. Сякаш е отделно монтиран и е
> леко крив и податлив на минимален натиск. Не
> разбирам тайната му. След това винервайса се сваля
> – може би най-мизерната част. Идва ред на вратата.
> Фугата между касата и панела е пълна с чували и
> строителни боклуци. След това дограмите също се
> сменят. Прави се и външна изолация + запушване на
> дупката, който вече упоменах, защото през едната
> фуга между панелите се промъква влага и в стаята
> има мухъл. Сменя се и ел. инсталацията.
> Прозорците се обръщат, шпаклова се. Боядисва се,
> слагат се паркет, полилей и други дреболии.
> Парното се боядисва.
>
> Вече едната стая на панела е освежена и става за
> живеене. Обаче това си има цена. И тя като се
> добави към 1000 Е/m2 вече става нелепо.


Тия 7-8 см. мозък доста грубо звучат, ама ти си знаеш.........

Ти да не очакваш твоите доходи при криза да се развиват обратно пропорционално на цените на имотите, които са първото усещане в БГ за финансовата криза.
Изглежда ти толкова скъпо да си купиш панел за 1000 евро на квадрат, в същото време една нова кола от ранга на панел в Люлин струва 15000 евро, един хладилник ти струва 500 евро, диванът ти струва поне 1500-2000 евро,

За да обзаведеш една кухна от 8 кв.м, която си купил по 1000 евро на кв.м. т.е. 8000 евро ти трябват - 500 е хладилник, 500 е печка, 100 е абсорбатор, 350 е пералня, 350 е миялна, 500 е маса, още 500 е за останалите джаджи - тостери, миксери, прибори и др.боклуци, още 1500 е шкафове, та значи още поне половината от цената на кухнята само за да я обзаведеш. Т.е. НЕ СА СКЪПИ ИМОТИТЕ САМИ ПО СЕБЕ СИ, скъпо е всичко.

На мен пък не ми изглежда скъпо да си купя имот за 50 000, а ми изглежда скъпо да потроша още 20-30000 за обзавеждане, оборудване, плочки-млочки, паркет, майстори и др.подобни.
Ама как ми изглежда и как ми се иска никой не ме пита, тВа е положението.

Животът е скъп изобщо, човече.

Когато панелът стане евтин и останалото ще поевтинее. Нали не очакваш някой да си продаде имота за една паница боб.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 23:17 от optimistko.
Re: продажба на нов панел
09-06-2009 - 02:22:50
не е точно същия квартал но подобен. става дума за студентски град.
Re: продажба на нов панел
09-06-2009 - 08:27:49
optimistko Написал:
> Тия 7-8 см. мозък доста грубо звучат, ама ти си
> знаеш.........

Съгласен съм с теб. Изтривам ги :-[

> Животът е скъп изобщо, човече.
>
> Когато панелът стане евтин и останалото ще
> поевтинее. Нали не очакваш някой да си продаде
> имота за една паница боб.

Панелът вече поевтиня. Останалото - май не много. Никой обаче не говори за паници боб, просто за разумни нива на цените спрямо стандарта на живот в БГ. Е, 50 000 + разходите, за които и двамата говорим не са разумна цена. Друг е въпроса дали ти или аз можем да си я позволим или не. Нали не очакваш цените на имотите да се развиват обратно пропорционално на доходите на хората при криза?
Re: продажба на нов панел
09-06-2009 - 10:04:50
@Dragula
Оферти под наем има. Не е единствения начин да преровиш imoti.net. Ето ти я далаверата, аз ти давам 2*250 под наем, ти почваш да взимаш 2*400лв на месец. С други думи си с едни минимални 300лв напред месечно. Единственото условие е договор за наем 5г, парите на масата предварително, тъй като не знам дали няма да се отметнеш. Иначе за какво да ти казвам къде са въпросните имоти. Не мислиш ли, че лекинко изнагляваш?
Както и да е дерзай, само друг път не пиши ЗАЛАГАМ, защото залозите са със пари, а не с думи.

@lust
Tова за ремонта на 15г панел ми хареса доста. Средата на 90-те служех като "връзкар" в СВ. Та искам само да спомена, че не 15г панел, а всичко строено от тях в периода до закриването им е с подобни качества, още преди да е "завършено"...
Врати отварящи се в стена или тръби. Кабели за бойлер 0.5, кабели за телефон 1.5...Разминаващи се земетръсни шайби. Замазка по 60 см, боя по 2 см итн итн... Да не забравям че вестниците за уплътнение служеха преди това за тоалетна харртия. Да не се чудите защо някои нови строежи миришеха и все още си миришат на .... абе няма да казвам на какво, че е сутрин...

Лек ден на всички и много, и доходна работа smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-09 10:05 от kopan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход