Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет

Публикувано от deepblue 
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 07:54:06
Извинявам се, трябваше да дам малко повече информация за ситуацията. Та - тъщата е съсобственик на половината, но не живее с нас (така че не и се налага да е Анджелина Джоли, то тя ако беше щях да съм женен за нея, нали smiling smiley ). При евентуално закупуване на дела на вуйчото от наша страна, тя е готова да ни прехвърли нейната половина (нямам идей как е добре да стане това - покупко-продажба или дарение?) тоест реално ние ще притежаваме целия апартамент срещу споменатите пари. (Жена ми има сестра, но в случая тя няма да има претенции). Жилището се намира в Редута-София, не е на първи или последен етаж. Правен му е основен ремонт и е обзаведено с нови мебели. Парите за ремонта и обзавеждането са дадени от нас, преди това жилището беше в доста окаян вид.
От една страна погледнато купуваме апартамент, плащайки половината, но от друга страна купуваме нещо, което много не искаме. (Събирахме парите за да се преместим в по-голямо жилище, но на вуйчото сега му трябват спешно пари и ни притиска да решим въпроса с това жилище) Идеята е дали наистина не е по-добре да се стигне до продажба на това жилище, след което жена ми да получи дял (тук сестра й ще трябва да получи и тя дял) и заедно с парите, които вече сме събрали да си купим след няколко месеца нещо по-голямо (има къде да отидем за няколко месеца, докато сме без това жилище.)
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 09:54:43
Ако платите на вуйчото и след това ви се прхвърли и половинката от тъщата вие ставате собственици на цялото жилище. Това ще рече, че можете да го продадете! Тук обче ще засегнете сестрата на съпругата, която сега не възразява да го придобиете цялото, но не се е замисляла, че може впоследствие да го продадете!

Ако вуйчото е най-закъсал за пари нека търси купувач за 90К лв. - 40К за него, 40К за тъщата, а от там нататък сядате и броите на кой-колко! Така поне ще продължите да се уважавате! К10-те - за общи разходи!
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 09:55:22
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> По принцип ако делбата е с натурален акт той има и
> съдебен път да си ги вземе.Но според мен въпроса е
> тук , как питащият да не се набута със сума по
> голяма от необходимата а в същото време да не се
> скара с роднините.Говори с вуйчо си и извикайте
> оценител - независим.Като предварително се
> разбирате , че ще му плтиш половинта от това което
> каже.Чиста работа като човешко отношение.
>
> Но аз примерно никога не бих инвестирал в
> панелно жилище.

Хи хи Сокът е НАТУРАЛЕН, актът е НОТАРИАЛЕН

Не следвай съветите на хора, които дори това не знаят

Послушай vlastoy :} :} :}

а сега, сериозно - ако ще го придобиваш все пак, задължително с покупко-продажба от тъщата, без да си запазва право на ползване и други подобни екстри, защото може да ти се наложи ти да се изнесеш, защото ползвателят разполага с имота.

Хора всякакви, сега са едни, но когато ножът опре до кокала и стане въпрос за кинти си нямаш на представа колко се променят!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-26 10:08 от optimistko.
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 10:52:14
avatar
deepblue Написал:
-------------------------------------------------------
> Извинявам се, трябваше да дам малко повече
> информация за ситуацията. Та - тъщата е
> съсобственик на половината, но не живее с нас
> (така че не и се налага да е Анджелина Джоли, то
> тя ако беше щях да съм женен за нея, нали ).
> При евентуално закупуване на дела на вуйчото от
> наша страна, тя е готова да ни прехвърли нейната
> половина (нямам идей как е добре да стане това -
> покупко-продажба или дарение?) тоест реално ние ще
> притежаваме целия апартамент срещу споменатите
> пари. (Жена ми има сестра, но в случая тя няма да
> има претенции). Жилището се намира в Редута-София,
> не е на първи или последен етаж. Правен му е
> основен ремонт и е обзаведено с нови мебели.
> Парите за ремонта и обзавеждането са дадени от
> нас, преди това жилището беше в доста окаян вид.
> От една страна погледнато купуваме апартамент,
> плащайки половината, но от друга страна купуваме
> нещо, което много не искаме. (Събирахме парите за
> да се преместим в по-голямо жилище, но на вуйчото
> сега му трябват спешно пари и ни притиска да решим
> въпроса с това жилище) Идеята е дали наистина не е
> по-добре да се стигне до продажба на това жилище,
> след което жена ми да получи дял (тук сестра й ще
> трябва да получи и тя дял) и заедно с парите,
> които вече сме събрали да си купим след няколко
> месеца нещо по-голямо (има къде да отидем за
> няколко месеца, докато сме без това жилище.)
>

Реално погледнато, имаш 20 000Е, част от които може да дадеш на чичото / в зависимост от оценката, направена от вещото лице/ и да станеш собственик на ремонтиран апартамент, с реална квадратура и на нормално отстояние от другите блокове. С уредена инфраструктура.
Дори да решиш след някоя и друга година да се разшириш, няма кой да ти се разсърди. Не мисля, че трябва да се дърпаш, ако тъщата иска да ти прехвърли собствеността си с уговорка за ползване до края на дните. Нито е редно, нито съветващият те да го направиш, би постъпил така със собствената си майка.
Другият ти вариант- обявявате го за продан. Трудно ще постигнете консенсус по цената, трудно въобще ще го продадете при умрял пазар. И да стане, ще делите сумата на 3. Като прибавиш вашия дял към парите , които имаш, какво можеш да купиш? В района, в който си- нищо. В други райони- пак нищо, защото желанието ти е хем да се разшириш, хем да не бъде панел. А знаеш как стоят нещата с новото строителство- купуваш куп общи части и на замазка,шпакловка и тапа.
Вади калема и смятай.........smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 11:01:12
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> bibise Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > По принцип ако делбата е с натурален акт той
> има и
> > съдебен път да си ги вземе.Но според мен
> въпроса е
> > тук , как питащият да не се набута със сума
> по
> > голяма от необходимата а в същото време да не
> се
> > скара с роднините.Говори с вуйчо си и
> извикайте
> > оценител - независим.Като предварително се
> > разбирате , че ще му плтиш половинта от това
> което
> > каже.Чиста работа като човешко отношение.
> >
> > Но аз примерно никога не бих инвестирал в
> > панелно жилище.
>
> Хи хи Сокът е НАТУРАЛЕН, актът е НОТАРИАЛЕН
>
> Не следвай съветите на хора, които дори това не
> знаят
>
> Послушай vlastoy
>
> а сега, сериозно - ако ще го придобиваш все пак,
> задължително с покупко-продажба от тъщата, без да
> си запазва право на ползване и други подобни
> екстри, защото може да ти се наложи ти да се
> изнесеш, защото ползвателят разполага с имота.
>
> Хора всякакви, сега са едни, но когато ножът опре
> до кокала и стане въпрос за кинти си нямаш на
> представа колко се променят!
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 05/26/09
> 10:08AM от optimistko.



Още един на който основната цел е да се заяжда.Мога да ти дам място само за тази работа - следователно нямаш място тук.

Не , че аз имам място.Просто мислех , че този форум ще ми е полезен при строителството.Но явно заради такиве като теб , всичко се оспамва , размива и губи смисъла си.

PS.Може и да ми се е спяло в 5.30 сутринта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-26 11:02 от bibise.
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 11:30:32
Значи вадя калема и смятам....
(Първо да кажа, че не съм брокер, не се занимавам по никакъв начин с НИ и представите ми за цените са формирани от интернет, така че поправете ме ако бъркам)

Колко реално струва този апартамент в момента? (Двустаен, обновен в Редута) Тоест за колко може да се продаде?
Мисля си, че за около 50 000 евро, но да приемем цифрата посочена от partzalev - 90 000 лева.
Значи продаваме го за 90 000 лева.
1. 20 000 от тези пари трябва да вземем ние с жена ми заради ремонта (вложени са от нас в този апартамент). Реално мога ли да претендирам за тази сума?
2. 90K-20K=70K. Тази сума се дели на две - по 35K на вуйчото и тъщата. Дела на тъщата се дали между двете сестри - ние взимаме 17500лева (Да кажем 15000 заради разни разходи)

Тоест след продажбата имаме 20 000 + 15 000 + 40 000 (налични)=75 000 лева
Мога да събера още 30 000 от роднини и приятели.
Получава се 105 000 лева или 52 500 евро.

Може ли с тези пари да се купи по-голям апартамент сега(дори да е панелка)?

Реално сумата е почти същата като тази, за която ще продадем двустайния, така че разумният отговор вероятно е "НЕ".

Но каква ще е ситуацията след няколко месеца или след година?
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 11:54:04
avatar
deepblue Написал:
-------------------------------------------------------

> Колко реално струва този апартамент в момента?
> (Двустаен, обновен в Редута) Тоест за колко може
> да се продаде?
> Мисля си, че за около 50 000 евро, но да приемем
> цифрата посочена от partzalev - 90 000 лева.
> Значи продаваме го за 90 000 лева.
> 1. 20 000 от тези пари трябва да вземем ние с жена
> ми заради ремонта (вложени са от нас в този
> апартамент). Реално мога ли да претендирам за тази
> сума?

Може да претендираш, но тогава и другите съсобственици могат да претендират за пропуснати ползи- нали биха могли да дадат апартамента под наем през всичките години, в които ти си живял там със семейството си.

> 2. 90K-20K=70K. Тази сума се дели на две - по 35K
> на вуйчото и тъщата. Дела на тъщата се дали между
> двете сестри - ние взимаме 17500лева (Да кажем
> 15000 заради разни разходи)
>
> Тоест след продажбата имаме 20 000 + 15 000 + 40
> 000 (налични)=75 000 лева
> Мога да събера още 30 000 от роднини и приятели.
> Получава се 105 000 лева или 52 500 евро.
>
> Може ли с тези пари да се купи по-голям апартамент
> сега(дори да е панелка)?
>
> Реално сумата е почти същата като тази, за която
> ще продадем двустайния, така че разумният отговор
> вероятно е "НЕ".

>
> Но каква ще е ситуацията след няколко месеца или
> след година?


Каквато и да е ситуацията след години, аз лично, бих предпочела да я посрещна в собствено жилище,придобито при падаш пазар за "жълти стотинки", с което да разполагам както намеря за добре, когато му дойде времето. При това, без да връщам заеми............smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 12:01:18
Моят съвет е малко по-странен...

Не гледай кое колко струва. Нито сега, нито после. Гледай да нямаш нищо общо с роднините. Ето - проблемите ти вече са започнали. Този иска още, онези имат сестри, а третите ще ти вадят козове от ръкава до пълно полудяване.

Съветът ми е купувай си, прави си и не се забърквай в общи семейни работи нито с тъщата, нито с твоите родители. Животът си върви, парите се избиват - не си влошавайте отношенията с родата. Ще ти се вгорчи животът. Не казвам, че твоите или нейните са лоши хора - просто общите работи са лоши работи. Отделяйте се докато е време и после да знаеш колко мили ще си бъдете и колко ще сте радостони да се видите с тъщата, че и с вуйчото и чинката...

Забрави за парите, които си дал. Заиграеш ли се с роднини, играеш си с огъня. Спасявай си бъдещето - започвай планове за покупка на нов, пък от този ако ти падне някой лев, скачай до тавана от радост. Но не разчитай много.
Цените ще паднат още, банките ТРЯБВА да започнат да работят нормално, за да останат на пазара, така че внимавай за момента, в който ще имаш достъп до нормален кредит при ниски пазарни цени. Подготви си хубав кредитен рейтинг, свържи се с читав брокер, успокой топката с роднините и действай.

Успех!
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 12:22:58
avatar
Моя съвет ще е най-странен, но това не означава, че не съм напълно сериозен. Изчакай изборите и ако пак се очертава да те управлява червената мафия., взимай си парите и семейството и емигрирай някъде западно от и/или северно от София. Повярвай ми така ще си направиш най-голямата услуга, не само на себе си, но и на семейството си. И остави тъщата, вуйчото и другите да се оправят с панелката в Редута. smiling smiley

Това не е майтап, напълно съм сериозен !
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 12:31:50
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Моя съвет ще е най-странен, но това не означава,
> че не съм напълно сериозен. Изчакай изборите и ако
> пак се очертава да те управлява червената мафия.,
> взимай си парите и семейството и емигрирай някъде
> западно от и/или северно от София. Повярвай ми
> така ще си направиш най-голямата услуга, не само
> на себе си, но и на семейството си. И остави
> тъщата, вуйчото и другите да се оправят с
> панелката в Редута.
>
> Това не е майтап, напълно съм сериозен !


Разбира се, че си сериозен! Нали не ти се грижиш за семейство, а мама и тате- за теб. Последните сведения за Германия са, че спадът е 6.9. Та там, както и в другите страни, метат с две метли за емигранти и им пазят специална квота работни места......... :]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход