Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет

Публикувано от deepblue 
Моля за съвет
25-05-2009 - 19:30:49
С жена ми живеем в стандартна двустайна панелка - 66 квадрата. Половината от апартамента е собственост на тъщата, другата половина на вуйчото на жена ми. Вуйчото му трябват пари и иска да му платим неговата половина. Миналата есен му предложихме 40 000 лева (имаме ги събрани), но той отказа. По стар обичай нещата по роднински се "натегнаха" и известно време комуникацията помежду ни се "влоши" smiling smiley Това беше за няколко месеца. Сега пак сме в нормални взаимоотношения и той отново постави въпроса, като вече е съгласен на тези 40 000 лева. Питането ми е - Струва ли си според вас да се вложат точно сега тези пари в двустайна панелка?
(Отскоро сме с лапенце и усещаме как започва да ни "утеснява"winking smiley
Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 21:43:09
НЕ бе човек,вече е на половина *ok*

Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 21:46:17
след като вече е съгласен - направи си извода сам !
не бих дал пари за панелка
Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 22:39:47
Собствеността касае вуйчото и тъщата! Не пишеш съпругата ти има ли братя и сестри. Важно е също така и вуйчото дали има наследници!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-25 22:41 от partzalev.
Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 23:19:36
avatar
Не давай нито стотинка за тази панелка, цените тепърва ще се сриват, а на панелките най-много, само от пика 2008 до сега цените са наполовина ! Не бъди последния глупак !

Успех !
Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 23:21:34
Аз не бих си платил 40000 за съвместен живот с тъщата, ако съм те разбрал,че вуйчото си тръгва и ти оставаш с нея? Тя нали не се казва Андж. Джоли? :}
Re: Моля за съвет
25-05-2009 - 23:47:40
ако е в престижен квартал в софия и е на тихо место и не е последен или пържи етаж може би си заслужава . ама другата половина какво ще стане с нея не каза . сестрати има ли братя и сестри . а тъщата къде живее. кажи къде е и ще ти дам оценка. но задължително се пазари да я земемеш неговата 1/2 под пазарна цена, защото тои нема как да си я продаде на друг ( идеални части на никои не му трябват)а требе да иска съдебна делба ако не се спогодите което заначи търг а това ще отнеме време. а ти сам каза че има зор за пари. освен това на търга не се знае дали ще има наддаващи да дигнат цената до пазарната. ти естествено можеш да участваш в търга ако се стигне до там и ако спечелиш ще платиш 1/2 от цената.
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 01:13:58
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не бих си платил 40000 за съвместен живот с
> тъщата, ако съм те разбрал,че вуйчото си тръгва и
> ти оставаш с нея? Тя нали не се казва Андж. Джоли?


:] :}
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 01:32:21
Тенденцията е такава, че по нова година вуйчо ти и за 20 000 лева ръка ще ти целува... Не си дръж парите в лева.
Re: Моля за съвет
26-05-2009 - 05:30:57
По принцип ако делбата е с нотариален акт той има и съдебен път да си ги вземе.Но според мен въпроса е тук , как питащият да не се набута със сума по голяма от необходимата а в същото време да не се скара с роднините.Говори с вуйчо си и извикайте оценител - независим.Като предварително се разбирате , че ще му плтиш половинта от това което каже.Чиста работа като човешко отношение.

Но аз примерно никога не бих инвестирал в панелно жилище.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-26 10:55 от bibise.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход