Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 15:52:55
Опааа... започна се.

Давайте момчета... да стане на парчета...
Преди това беше - "Балона се надува, надува, дадува..."

Та МВ2316 - искаш ли да поизчакаш още 2-3 месеца да видим какво става?
Всъщност и да не искаш - нямаш голям избор. То ще стане с или без наше съгласие, с или без нашите копнежи и желания.

Имаше една поговорка - каквото се качва нагоре ще слезе надолу.

Оттам и производната "Колкото по нагоре - падането е по-голямо."

Ти си затваряй ушите и запуши ушите - за да не ти е толкова страшно. :}


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 16:06:55
Преди време, когато пишех по-често във форума, един участник ме попита защо искам цените да паднат, като няма да купувам. Опитах се да обясня, че какво искам аз или той, няма никакво значение - нещата са такива каквито са, а не каквито ни се иска, но виждам че много хора още не са го проумели. Пишех си аз, че цените трябва да имат някаква връзка с покупателната способност на населението, ама никой не слуша - всички брокери в хор - само нагоре, та само нагоре ( явно е било миналото лято) Май Продавач завършваше всяко свое писание с нещо от сорт как цените не падат и никога няма да паднат - не ми се рови да намеря точно. Та и Тод няма да го разберат - по простата причина, че не искат. Но .... каквото ще става, ще става, а всеки има глава на раменете си и е свободен да прави каквото си пожелае.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 16:18:32
Нито съм брокер , нито продавам , нито купувам !
Просто ми се струва , че нищо не може да накара един собственик непритиснат до стената от кредити да продаде СЕГА . Другото е , че под себестойност може да се продадат от строителите съвсем малко апартаменти , което едва ли ще е меродавно за пазара .
Банките ли ще продават на 250-300 евро ? Едва ли ? Освен ако и ти не хвърляш боб и не виждаш в мъгливите напред 6-12 месеца !?
Хайде убеди ме , но не с 100 пъти повторен пост - това става за промиване на слаби мозъци на предизборна кампания ! :]
Съгласен съм , че тези цени са безумие , но не ме убеждаваш в нищо с постовете си ! Изказвания от сорта "ПОСЛЕДНА ИНСТАНЦИЯ " се правят от доста депресирани и комплексирани извън форумните среди автори !
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 16:28:53
avatar
Никой не може да отрече обаче, че живеем в интересни времена smiling smiley

Наблюдаваме до какво води изхитряването на една критична маса хора, повярвали на тезата, че всеки може да е милионер или просто по-голям тарикат от съседа.

Че всеки бивш химик може да е некомпетентен брокер. Че всеки с произволен бизнес, може да стане и инвеститор в строителството. Изобщо, че строителството е единственият бизнес за бързи печалби. Че може да се застрои цялата държава с 12 етажни блокове "супер лукс" на 6 метра отстояние един от друг и цял свят ще се изтрепе да живее тук. Че може да има по 1 МОЛ на 1000 души, а всеки един ще пазарува по 10 пъти на ден чалгаджийски потничета, защото ще се чуди какво да си прави заплатата от 1000000 лева. Че може би не намаляваме като население, а се увеличаваме в геометрична прогресия, както се увеличаваха новите строежи.

Халле хоп!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 16:39:04

Появата на Тод във форума подозрително съвпадна с изчезването на Продавач, поне като пишещ.

Като се съпостави доказания професионализъм на Продавач с нежните подсещания на Тод към собствениците на НИ :

"......който още не е продал, не е закъснял.."

изводът се налага сам:

Тод е новият НИК на Продавач ....

Учете се брокери на бизнес от Тод-Продавач
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 17:03:01
avatar
Продавач никога не е изчезвал Тепавичаров ама аз да съм Тод - хайде няма нужда :} clap: :] :} clap: :] :} clap: :] *bow* *bow* *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 17:10:59
Не съм си и помислял че Продавач е на изчезване.

Между другото напомням моята прогноза отпреди 1 година

София - топ имоти 800 евро/кв.м
средни цени около 600 евро/кв.м.

Под топ имоти не разбирам уникални имоти. Те са по-скъпи, но те не определят пазара





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-14 17:12 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 17:19:07
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм си и помислял че Продавач е на изчезване.
>
> Между другото напомням моята прогноза отпреди 1
> година
>
> София - топ имоти 800 евро/кв.м
> средни цени около 600 евро/кв.м.
>
> Под топ имоти не разбирам уникални имоти. Те са
> по-скъпи, но те не определят пазара
>

Не съм на изчезване и нямам други никове нито съм Тод нито октопод *write* Вярно е по-рядко пиша, но това е защото имам много работа, но този факт не го споделям тук, защото във форума истерията е пълна и просто някак си не е възможно това да е истина smiling smiley)))) Ами аз пък и друг път съм ви казвал, че тези прогнози на квадратен метър са чист популизъм ама нейсе заболяла ме е клавиатурата от повторения: [forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-14 17:23 от Продавач.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 17:56:08
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, защитаваш ги бакшишите, защото си била
> същата като тях миналата година, като си
> убеждавала горките хорица да се набутват с по 1000
> Е/м2 за панелка, за да ги одереш хубаво с 2-3
> хиляди Е комисионна, нали?
>
> Това не е свободна конкуренция, ами пладнешки
> обир. Когато се опитваш да заблудиш клиента си и
> да му продадеш нещо 3-4-10 пъти по-скъпо от
> нормалното, за мен си е пладнешки обир. За мен
> това е една от основните причини да сме на тоя хал
> - всичките българи сме големите тарикати, всичките
> таковаме дявола докато лети, всеки ден някой
> някого прецаква (с подобни похвати от "свободния
> пазар"winking smiley и накрая цялата нация е прекарана.
>
> И винаги съм се чудил как в нормалните държави
> нямат такъв "свободен пазар", возил съм се на
> таксита от летищата на 3-4 държави, цената винаги
> е била средната за съответния град. Без да имат
> табелка с цената на прозореца и без да се притесня
> и за миг, че ще ме прекарат! Докато не го
> преодолеем този Ганьовски манталитет няма да
> станем европейци!

Не защитавам бакшишите! Казвам само, че в случая, не нарушават закона. Не е луд този, дето яде баницата........ Колко пъти се повдига въпроса за уеднаквяване на тарифите- ама някой има интерес това да не стане. И докато е така, щом на видно място е залепена тарифата, клиентът не е подведен с нищо.
И е глупаво да ме обвиняваш за "горките хорица", след като цената на стоката не определям аз, нито кредитите давам аз. Не забравяй, че преди да отпусне парите, банката прави своя оценка на веща, която ще служи като обезпечение. Пак тя решава кой има и кой няма достатъчно доход, за да го кредитира.
Не знам само, докога всички, дето се пишете праведни, няма да смеете да кажете какво работите, за да видим вие в кой балон и как сте участвали? Ама, явно не ви стиска- това е поне десетия път в който ви приканвам........
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 18:01:39
avatar
Аз съм таксиджия smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход