Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 14:39:54
Сори, Коганев, но не мога да се съглася този път с теб.

Не, не че не ме интересува какво иска да каже Тод, според мен самият той не знае какво точно иска да каже, писанията му приличат на воплите на подплашено дете, брокер, паникьосан от срива на пазара, търсещ и обвиняващ ......................


Моите впечатления от пазара са, че когато цените падат, независимо с колко, купувачите не купуват, и съвсем логично, очаква се с всеки изминал ден да падат и още и още. Позицията на купувача е да изчаква и в момента, в който цените се задържат на някакви нива, независимо какви са те (нямащи нищо общо с някакво разумно или икономически издържано обяснение, поне за мен) започва да купува.

БГ купувачите купуват, когато цените започнат да се вдигат, а не когато падат или започват да падат.

Аз съм посредник, но не бих си позволил да давам икономически неиздържани съвети на клиентите си в момента, защото ако някой знае точно колко ще продължи кризата и точно кога ще е изгодната цена за продавача, то този някой със сигурност не съм нито аз, нито Тод.

Но все пак, да се допитам до професионалиста:

Тод, на колко да свалят продавачите и до кога?
Тод, да купуват ли сега купувачите, или да изчакат догодина да купят два?

Ех, тез виртуални плюнки пак омокриха мишока.............

smiling smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 14:48:52
avatar
Камелия, явно си нагледен пример за избирател прочит на фактите.

Да повторя ли отново, за оферирана ми цена на 50% под миналогодишната при това на завършено строителство ??!
Или ако искаш сама раздели 1400 на 650 и виж какъв процент намаление се получава ?!
С много добро качество на изпълнение, пипнато си е като хората.

С едната малка разлика, че ще изляза на пазара едва когато ми се предложи подобно но до ключ на цена 400.

В момента 650 за Студентски град ми се вижда прекомерно висока, очитайки гетото в което се е превърнал квартала, ако ще и на 500 метра от кооперацията да минава метрото.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 15:01:20
За да те поуспокоя, ще ти кажа, че науката Икономика е социална наука. Демек наблюдава обществото и изучава реакциите му по отношение на размяната, парите и прочие. Пак демек, икономиката не ПОКАЗВА как трябва да се случат нещата, а как се очаква да се случат. Но то не е задължително всички да следват една и съща схема... Ако за теб има разлика между това нещо да е задължително (питагоровата теорема например) и да е вероятно (ябълката и Земята да се сблъскат), значи си ме разбрал.
В този смисъл, щом си ме разбрал, няма нужда да праскаш критики от сорта "според мен така, а според него онака"... щото логиката на пазара ВИНАГИ е икономическа. Дори най-тъпият (според теб) мотив е икономическа логика. (Уорън Бъфет е жив пример как с антилогика се правят милиарди. Той най-често прави точно обратното на онова, което препоръчват експертите. Те викат "продавай", а Бъфет купува.)

Разпределението на ограничените ресурси, няма как да задоволи неограничените нужди, тъй че приеми липсата на логика (спорде теб) като нормално явление и се задълбочавай повече върху градивните (според теб) тези, а смешките ги подминавай без излишни нерви. Много лесно е да те нарека тъпак и да ти изкарам поне девет източника, според които си в грешка,а ти да ме наречеш малумник и да ми върнеш обратно поне 10 източника, според които си прав, защото в икономиката, нали се сещаш, всичко е поставено спрямо нещо и винаги можеш да кажеш "е, да, ама зависи от..." и т.н.... но това не е форум за мерене на пишки. Важното е да се напипа причинно-следствената връзка на нещата.

И в този смисъл Тод е получил прозрение, излял го е в думи и закани, решил е, че той пръв го е прозрал и прочие... Не бъди груб и рязък към хората, които са получили прозрение. Това ще е доста често срещано явление в близко бъдеще. Стой та гледай на колко хора ще им се отвори прозирката... smiling smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 15:08:45
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, явно си нагледен пример за избирател
> прочит на фактите.
>
> Да повторя ли отново, за оферирана ми цена на 50%
> под миналогодишната при това на завършено
> строителство ??!
> Или ако искаш сама раздели 1400 на 650 и виж
> какъв процент намаление се получава ?!
> С много добро качество на изпълнение, пипнато си
> е като хората.
>
> С едната малка разлика, че ще изляза на пазара
> едва когато ми се предложи подобно но до ключ на
> цена 400.
>
> В момента 650 за Студентски град ми се вижда
> прекомерно висока, очитайки гетото в което се е
> превърнал квартала, ако ще и на 500 метра от
> кооперацията да минава метрото.


Ако наистина е пипнато и си струва за 400 може се замислиш. За какво ти е за 300 ако е направено джаста-праста. Онова семейство дето щеше да купува септември месец още ми благодарят. Щяха да влзезат на 900 евро в Надежда, сега имат за по 5-600 предложения, ама викат много е. Забравиха как със свити сърца питаха плахо "ама сигурен ли си че ще паднат, дори и с 10%"
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 15:23:40
avatar
Правено е наистина като хората, личи си по дребните детайли.

Това, което ме отблъсква е факта че всичките 5 кооперации са навряни на място, където е нормално да има максимум 2 и освен да гледаш гащите на комшийката през прозореца, просто няма какво друго да се види.

Проектанта е за трепане, строителя е свестен ( мой приятел движи там нещата ).
Ама и брокера им е за убиване, още септвемви й казах на шматката да не ме размива с невероятните си цени, ами да сваля на 800, ако иска да продава - тя не , та не, такива са цените на пазара ?!

Е, кой се води по акъла на тълпата, обикновенно губи.
Смешното е, че и превеликата разбирачка се е набутала ама яко на цена 1400, при това с банков кредит !

Ей за такива, ама никак, никак не ме е яд, че са станали роби на банката.

Догодина ще почват последната си кооперация с изглед към Витоша, но-о-о вече никъде не купувам нищо преди да съм видял кадастралният план !
Инак купуваш си за 100 евро отгоре на квадрат красива гледка и след има-няма две години , тя е изчезнала зад поредният строителен обект. :]

Има един тарикат на близо, който е строил точно до парка в Мусагеница срещу метрото, харесъл съм си един 4-стаен (ново), ама... да видим кой ще клекне първи - играта на нерви тепърва си започва, а като гледам какви са макро-икономическите прогнози за света и страната ни, то имам хоризонт от поне 2-3 години за изчакване на добра оферта.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 16:34:37
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> За да те поуспокоя, ще ти кажа, че науката
> Икономика е социална наука. Демек наблюдава
> обществото и изучава реакциите му по отношение на
> размяната, парите и прочие. Пак демек, икономиката
> не ПОКАЗВА как трябва да се случат нещата, а как
> се очаква да се случат. Но то не е задължително
> всички да следват една и съща схема... Ако за теб
> има разлика между това нещо да е задължително
> (питагоровата теорема например) и да е вероятно
> (ябълката и Земята да се сблъскат), значи си ме
> разбрал.
> В този смисъл, щом си ме разбрал, няма нужда да
> праскаш критики от сорта "според мен така, а
> според него онака"... щото логиката на пазара
> ВИНАГИ е икономическа. Дори най-тъпият (според
> теб) мотив е икономическа логика. (Уорън Бъфет е
> жив пример как с антилогика се правят милиарди.
> Той най-често прави точно обратното на онова,
> което препоръчват експертите. Те викат "продавай",
> а Бъфет купува.)
>
> Разпределението на ограничените ресурси, няма как
> да задоволи неограничените нужди, тъй че приеми
> липсата на логика (спорде теб) като нормално
> явление и се задълбочавай повече върху градивните
> (според теб) тези, а смешките ги подминавай без
> излишни нерви. Много лесно е да те нарека тъпак и
> да ти изкарам поне девет източника, според които
> си в грешка,а ти да ме наречеш малумник и да ми
> върнеш обратно поне 10 източника, според които си
> прав, защото в икономиката, нали се сещаш, всичко
> е поставено спрямо нещо и винаги можеш да кажеш
> "е, да, ама зависи от..." и т.н.... но това не е
> форум за мерене на пишки. Важното е да се напипа
> причинно-следствената връзка на нещата.
>
> И в този смисъл Тод е получил прозрение, излял го
> е в думи и закани, решил е, че той пръв го е
> прозрал и прочие... Не бъди груб и рязък към
> хората, които са получили прозрение. Това ще е
> доста често срещано явление в близко бъдеще. Стой
> та гледай на колко хора ще им се отвори
> прозирката...


Забравих да кажа, че не съм икономист, ама хич, така че можеш спокойно да ме наречеш тъпак и да ми извадиш онези десет източника (колкото и да не съм ти симпатичен, на мен ми е интересно да чета твоите мисли, т.е. писания, щото мисли четат едни други хора, прости ми ако те провокирам), защото аз не мога да ти извадя нито един, единственото, което мога да направя, е да кажа "според мен" и да разсъждавам (или поне да се опитвам) според моите наблюдения върху този пазар в процеса на години, а и като участник в него (дребен).

А не да казвам апартаменти ще се купуват, когато пазара се нормализира, а той ще се нормализира тогава, когато цените станат нормални, защото те сега са ненормални, а ще станат нормални, когато пазарът се нормализира......
Ох............................................................изморих се.................ама и......прозрение smiling smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 16:52:35
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, явно си нагледен пример за избирател
> прочит на фактите.
>
> Да повторя ли отново, за оферирана ми цена на 50%
> под миналогодишната при това на завършено
> строителство ??!
> Или ако искаш сама раздели 1400 на 650 и виж
> какъв процент намаление се получава ?!
> С много добро качество на изпълнение, пипнато си
> е като хората.
>
> С едната малка разлика, че ще изляза на пазара
> едва когато ми се предложи подобно но до ключ на
> цена 400.
>
> В момента 650 за Студентски град ми се вижда
> прекомерно висока, очитайки гетото в което се е
> превърнал квартала, ако ще и на 500 метра от
> кооперацията да минава метрото.

В поста си не коментирах твоя пример, но както и да е.
Имаш право да изчакваш колкото искаш. Друг въпрос е, дали сметките ти са с кръчмар. Що е време- пред нас е, ще видим........smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 18:39:56
Може ли инфо за офертата на 650 за Студентски град .

Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 19:32:15
avatar
Точно до стената на УНСС са.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
23-05-2009 - 00:22:03
Пропаганда ти изглежда на теб...

Ти да си чувал наскоро някой да е продал на блянуваните от теб цени?...

Аз знам само за сделки които са или на страхотни имоти с разумни цени, или на много ниски дори и за сегашните цени.


Положението е такова и ще става все по-зле.
Това не зависи от мен - нито от теб. Но докато такива като теб които са си пуснали кашоните и им търсят някой потенциален роб който да се загроби в него следващите 30 години или някъде по пътя да му го отнемат като изпадне в нищета - няма как да стане.

Идиотите се свършиха. Те си накупиха това което сега се чудят какво да го правят.
Искахте инвестиция - ето ви я.

За всички остнали нормални хора - които знаят къде и в кое време живеят - знаят реалността и се нагласят по пазара и продават.

За останалите които живеят в Брюксел и продават посолствата си - ще трябва да почакат още 20 годинки за да продадат отново на същите нива.

Забравих да кажа - те тогава и парите няма да имат същата стойност.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход