Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека

Публикувано от OwnerBG 
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
09-05-2009 - 23:21:58
avatar
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> прав си приятелю,но има и изключения нали,зависи.
> при доход от 2500-3000 лв.,от които 1000-1500
> отиват за месечни нужди остават грубо -1500лв. на
> месец. 12месеца * 1500лв=18000лв. годишно. и
> при условие че има 5 години срок за завършване на
> груб строеж това прави около 90000лв. за целия
> период. или греша?


Ама как грешиш.
Лелей 5 г. за груб строеж.
Цял живот да строиш и кога ще живееш. *huh*
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
09-05-2009 - 23:32:16
avatar
ААААААААААААААААААААААААААААААА

САМО ЛЕВСКИ

*bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow*
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
09-05-2009 - 23:43:16
според мен пак зависи и от самото положение,да предположим че има къде да живее,но не под наем, не се е лишил от нищо -тогава какъв е проблема да си строи 5 години
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 00:48:27
Ако трябва да отговоря честно...няма такова нещо като "заплата".От моите познати,които строиха нещо последните години,всичките го направиха с не до там "чисти" доходи.В смисъл...много пари накуп,получени от нещо си...ма това нещото не се пита какво е.Не е и важно.

Така,че..конкретно на въпроса...категорично смятам,че не е възможно да купиш или построиш каквото и да е с пари от заплата,както и да изплащаш кредит разчитайки само на запалта.За отпускане на такива-то е ясно,че се отпускат или по не се отпускаха до преди половин година.Глупост,която...в момента не ви се вярва,но има огромна вероятност много скоро да я плащаме всички.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-10 00:52 от salvador.
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 02:41:05
Защо говорите само за строителство?
Ако погледнем по-скромен вариант - младо семейство иска някакъв апартамент в който да живее, може и да не е топ локейшън. Ако сега в тази криза изпаднат прилични предложения за 40 000 - 50 000 EUR и семейството има самоучастие 15 000 - 20 000 EUR (като помощ от родители) не е чак толкова трудно да се купи апартамент с ипотека и да се изплати за 10 - 20 години.

Не, че аз бих одобрил нещо подобно като схема, защото за мен дори и 5 години ипотека си е заробване, но си мисля, че много хора правят точно така както описах по-горе.
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 02:48:31
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо говорите само за строителство?
> Ако погледнем по-скромен вариант - младо семейство
> иска някакъв апартамент в който да живее, може и
> да не е топ локейшън. Ако сега в тази криза
> изпаднат прилични предложения за 40 000 - 50 000
> EUR и семейството има самоучастие 15 000 - 20 000
> EUR (като помощ от родители) не е чак толкова
> трудно да се купи апартамент с ипотека и да се
> изплати за 10 - 20 години.
>
> Не, че аз бих одобрил нещо подобно като схема,
> защото за мен дори и 5 години ипотека си е
> заробване, но си мисля, че много хора правят точно
> така както описах по-горе.

Гого, приятелю, не скачай в таз дълбока река.
Само ако имаш някои не дотам законни доходи можеш да купиш.Или да продадеш имот някъде и да заместиш на друго место.Всички псевдо юпита които си мислеха че със големите заплати ще изплащат, сега гледат стреснато бъдещето защото си повярваха.
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 03:00:52
OwnerBG,

Както казаха по-горе - има заплата и заплата.
Преди няколко месеца видях из обявите една панелка в Люлин 1-стаен апартамент (вярно няма да е широко, ама става за живеене). Цената му беше 22 000 EUR.
Та си мисля, ако една двойка има доход от примерно 2000лв/месец и разходи 1000лв/месец, спестявала е година - две и има примерно 5000 - 6000 EUR какво пречи да си купи панелката с ипотека за останалите пари? Все ще ги изплатят някак за 30 години, а ако не ги изгонят от работа за 4-5 години се оправят.

За по-скъпите имоти респективно трябва заплатите да са по-големи.

Не казвам, че е лесно и всеки може да постъпи по този начин. Просто си мисля, че не е чак невъзможно да се купи нещо (било то и малко).

Разбира се ум не ми го побира как се купуват имоти за по 100 000 EUR и нагоре пък било то и с частен бизнес smiling smiley
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 04:51:05
сметката е много проста според мен
ако приемем, че за реалното посрояване на едно средностатистическо жилище са нужни около 5 човекогодини (човек се занимава само с това и работи по 8 часа всеки работен ден) то може да се твърди, че покупката на същото жилище с пари за 20 човеко години си е пълно набутване.
когато си направиш елементарната сметка къде отиват октаналите 15 години (още 3 жилища) ще разбереш и кой и как може да си купи жилище без да му се налага да прави някъкви особени напъни.
от тези 3 жилища едно отива със сигурност при някоя другарка, която освен рушветите коти и предлагат за да си затвори очите за ДДС измамите може да си самоотпусне (съвсем законно) премия от 30 000 лева или пък при една друга другарка, която кара бентли но се пише, че е супер социална и мислеща (освен това е и оправомощена) за бедните.

да продължаваме ли със сметките?
няма смисъл, хората сега са заети с големото зрелище и им е по-удобно да не мислят по тези теми, защото така са възпитани и научени.
не е проблем цената на имотите. проблема е, че доходите на хората които създават се присвоява по законен начин в такъв размер, че тук да са по-ниски от помоща за безработен или пък пенсията в Германия или франция.
"добре дошли" в социализъмъ
в кавички защото не сме излизали от него вече 60 години
и защото това е равновесното положение на обществото ни - явно така ни харесва, защото цели 20 години уж бягаме от него но все си го държим до сърцето ни. къде от страх, къде от глупост, къде от хитрост.
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 09:58:50
avatar
Може, защо да не може ?
При наличието на две елементарни условия - добро заплащане над средното за страната ( да ти остават поне по 2000 лв на месец ) и имотен пазар , който не е балонизиран.

И двете са трудно-достижими , но не и невъзможни.
Re: Може ли да се придобие имот със заплата чрез ипотека
10-05-2009 - 12:15:29
ДА може да се купи на заплата ,НО или заплатата трябва да е като в европа или цените на имотите трябва да са значително под 1000 евро на квадрат
Всичко друго е самоубииство и един изгубен живот в живеене на тясно и в постоянен страх

Тук се коментираха заплати по 2-3 хил лева ХОРА това е абсолютно недостатъчно
БГ си върви към въвеждането на еврото
при условие че в една Испания заплатите са по 2-3 хил но евро а цените на квадрат не се различават много от тези в БГ - за какво говорим ?


Изводът - в днешната ситуация на пазара на имоти - с една заплата или по скоро само на заплати дори и да може да се купи нещичко си е чиста загуба на години живот ......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход