Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?

Публикувано от tao 
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 23:01:19
Осама,
Репортажите, по принцип, отразяват случили се или случващи се събития. Предполагам, че не искаш да кажеш, че след като го изгледаме, пазарът ще се обърне?!

След всяко дъно, следва подем. Не мисля, че това е дъното, а още по-малко, от утре посоката е нагоре.

...............................................

Не мога да разбера, защо един спор, застъпване на различни гледни точки, трябва да се превръща в не дотам достойни взаимоотношения.
Не ви ли стига агресивността, безпардонността, която виждате и срещате в реалния живот?! Даже, и при вербалната комуникация, едно и също изречение, казано с различна интонация, има различен смисъл и значение.
Тук, написаното би трябвало да не се пуска ей така, както дойде. Именно, заради избягване на двусмислие. Това, не само, че не се прави, а се минава на ниво общуване, което едва ли на някого е приятно и носи удовлетворение.
Нищо, че повечето сме с никове. Зад тези никове стоят хора!!!
Tod
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 23:53:49
Така е муза.
Съгласен *beer*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
04-05-2009 - 18:47:52
Прабаба ми е била от някакво село в района на Полски Тръмбеш.Като станала на 19,баба ли избягала от там и дошла да работи в София.Тук я заварва и войната.Причината да избяга...след някакъв запой прадядо ми я "спазарил" срещу 20 чувала жито с някакъв съсед.Били са 9 деца в семейството.Според това,което ми е разказвала,там абсолютно всяко събиране е завършвало с бой.Ма това рожден ден,имен ден,Коледа,Нова годинаа,събор,сватба,кръщене...че даже и погребение.
Аз лично отдавна съм се откъснал от тая традиция,но забелязвам,че у много хора тя е все още жива и в нета е особено добре видима-всяко събиране на повече хора на едно място завършва с псувни,клетви и як виртуален въргал.Явно се дължи на силната връзка с корените...нямам друго обяснение.... *yes*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 01:46:06
В този късен час, под въздействието на умората, а и след доста натрапчивото повтаряне на едно и също, си мисля ... ами панелките са кофти, ама пък и новото не е стока... и защо толкова истерично се плюе по панелките и се ПРЕПОРЪЧВА новото?

Защото панелките са на обикновените хорица, а новото е на "инвеститорите".

Обиконовените хорица не могат да си поръчат нито статии, нито банкови политики... Не могат да си направят филмче с тежкарски "експерти". А банките, за да си вземат парите от "инвеститорите" ще спрат финансирането не само на панелките, а съвсем скоро очаквам да спрат мангизите и на всички сгради, строени преди повече от 3 години. Кво да правят, кредитирали са пясъчни кули - техните пари отиват на вятъра...

Панелките ще се срутят много след като рухнат повечето от т. нар. "сигурна инвестиция". Дали сами ще рухнат новите "сигурни инвестиции", дали ще ги събарят - все тая. Но "сигурни инвестиции" скоро ще се събарят, защото освен наркомани и бездомни, в тях друг човешки крак няма да стъпи никога.
Но тази игра с огъня ще завърши така - цените на панелките ще паднат, ще паднат още, ще паднат още и още и хората изведнъж ще си припомнят какво е реална площ, какво е готово жилище, какво е градинка пред входа...
Кофти били панелките... Изобщо няма две мнения - кофти са. А пясъчните кули са екстра?? Влизаш и почваш довършване, едновременно с това правиш и оновен ремонт и така... години, години...
От скромния ми опит от преди няколко години - огледах купища ново стр. и видях патетични глупости. Жалка картинка! Дневно-кухненски тракт в хола от 14 кв. м.... Спалня 6 кв.... тераса - няма начин да излезе човек... Две ста и от по 10 кв се продават за тристаен 96 кв.... ТРАГЕДИЯ!!! Сигурен съм, че сега е още по-зле.

Създаването на изкуствено мнение у хората може да има резултат, диаметрално противоположен на очаквания. Преди, с па-па-па кредитите точно така стана. Сто на сто и сега ще стане обратното на очакваното, а именно панелките ще се продават, а новото окончателно ще спре. Сравнителните характеристики на двете на КНИГА са едно, а реалността е вече друго.

Брокерите да се готвят за сделки с панелки. Щом цените им ще падат - тва ще е хитът. А новото - да се сгромолясва. Предполагам, че българският строителен бизнес, надменно определяйки хората за идиоти, за пореден път ще си го забие отзад с тази антипанелна кампания...
То си стана традиция.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-05 01:49 от koganev.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 06:59:27
Предаването по BTV трявва да се гледа без звук. Особено когато говорят инвеститорите-/физиономиите им са достатъчно изразителни/. Кадрите казват всичко. И за качеството и за количеството. А за цените ситуацията е "нема паре действай" :}
Собствениците могат да си искат всякаква цена, за да станат продавачи ,обаче, трябва да се намери някои който иска да я плати. Дори и да има кредитиране, а то няма, много малко ще се наемат да плащат такива дълги и скъпи ипотеки. Последните години това беше възможно заради надеждите, които имахме от членството в ЕС и ниската кредитна култура. Вече нямаме надежди и разбрахме , че банките съдират кожата. Разбрахме и че имота може да е бреме.
Време и инвеститорите да го разберат ! И те вече го разбират , та за това са тези предавания, а доно някой да повчрва че сме стигнали дъното.
smoking smiley

ПП. Колкото до панелните жилища , не е възможно те да се продават за 200Е/м2 жилищна площ а новото да е 600Е/м2 с общите части и на замазка. Хората и сега знаят предимствата и недостатъците на панела и новото, но както се вижда няма голяма разлира в цената.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 07:56:12
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Осама,
> Репортажите, по принцип, отразяват случили се или
> случващи се събития.
Предполагам, че не искаш да
> кажеш, че след като го изгледаме, пазарът ще се
> обърне?!
>
> След всяко дъно, следва подем. Не мисля, че това е
> дъното,
а още по-малко, от утре посоката е нагоре.
--------------------------------------------------------------------------------

безусловно права си , но това не е репортаж !
това е "анализ" на заинтересовани по заинтересована телевизия !
--------
"АНАЛИЗ" , който окончетелно сложи точка на т.н. сривове!
"Анализ" , в който имаше по малко за всички заинтересовани ЗАСЕГА!
"Анализ" - вазелин
КОМУи ЗАЩО беше нужно подобно предаване ??? (да потвърждават падане на имоти , дори за дъщеря ми не звучи сериозно :] )
Кому беше нужно преповтаряне на "истини" - ако не за да се отрекат деликатно ?

(Искров и оня,по риза бяха лошите , Плевнелиев и младия с дългата коса - добрите)
Нужно ли е да плащат такова излъчване-за да споделят различни тези ???
ако го мислиш...........язък ти за годините
..................
ако си слушала внимателно - в анонса на предаването прекъснаха звука на Искров точно преди определена фраза , както и журналистката зад кадър в прав текст заяви,че медиите произвеждат лавини ............
това най-вероятно не си чула , защото ......................нямаше да пишеш по този начин
колкото до "ДЪНОТО" - това което мислиш е равно на това,което НЕ мислиш по въпроса
"ДЪНО" е понятие за консумация,за успокоение на "цървулите,че не се набутват"
ЦЪРВУЛИТЕ НЕ създъват ДЪНО - на тях им се съобщава за дъно

За начало медиите ще произведат аналогична НОВИНА ,като тази и за НАС !!! [dnevnik.bg]

ЗА финал Медиите Ще произведат ТАКАВА новина и за нас [pari.bg]
-------
междувременно ще бъде произведен и БГ Обама , който ще бъде Спасителят
а останалото е под чертата , простия народ не влиза в сметката , той е такъв и тегли от 1396 год и му е добре (хляб и гледища , ако няма хляб - гледищата Х 2)
---------
преди нова година пак по същата ТВ , пак по същия повод един млад пич каза:
"имена на държави се сменят,имена на акции , имена на хора-само човешката глупост остава постоянна и непроменима" :]
ако в БГ има единомислие по въпрос - това е ГРЕШНАТА теза
бедният е винаги пред богатият ...........но в партер !

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 09:29:06
Ех, пунди, андрешко & со.

*smiley_ahh*
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 10:18:22
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
>
> А защо мислиш всеки всеки потенциален купувач е
> идиот? Защо мислиш, че за купувача е важно само
> какъв е типа на строителство? Защо мислиш, че един
> купувач не гледа реалната квадратура, изгледа,
> околността (градинки, магазини, улици, съседи, и
> тн.)
> ......

> Но става въпрос, че когато погледнеш през
> прозореца не да виждаш супата на съседа а
> природата, не да го чуваш през стените, а да си
> говорите спокойно със жената без да се
> притесняваш, че си подслушван от съседите, че
> децата ти ще си играят на спокойствие без
> мутрофонски автомобили паркирани на детските
> площадки, че най-близкият магазин не е отдалечен
> на 3 спирки с трамвая и тн и тн.



Винаги ми е било странно да чуя от други хора АЗ какво мисля... Особено когато аз изобщо не мисля такива неща.

Беше време, когато хората, които не мисля за идиоти, купуваха за щури пари незапочнати сгради в невъзможни за живеене райони. Банките сключваха договори с инвеститорите и даваха на клиентите им заеми от десетки хиляди евро още при изкопните работи. Този тип покупка се наричаше "сигурна инвестиция". Знаеш ли защо няма протести с колове и мотики? Защото тези сгради бяха закупени на 90 % от хора, които имаха къде да живеят и правеха "сигурна инвестиция".

Така... Повечето от тези сгради никога няма да стигнат до онази твоя втора част, с идилията и уюута. Ще си останат скелети на нещо, което все още си няма друго наименование, освен "сигурна инвестиция".

Иначе втората част наистина ме заинтригува. За Швейцария ли говориш или за северна Дания? И в Холандия, около дворците на кралското семейство, също има такива места...

В България, моята мила родина и скъпо отечество, в моята суперлуксозна кооперация има един гараж. Аз го ползвам под наем. Толкова е ценен, че собствениците не искат да ми го продадат. Съседите са трима в цялата 5 етажна кооперация. Само под мен трябва да са поне трима... защото съм върху три апартамента, но засега е само едно момиче. Чувам я, както и тя ни чува. Бетонът не прощава, а в България няма подови изолации в нито една кооперация, така че това си е нормално. Деца не играят изобщо, защото няма къде и защото на улицата постоянно се разхождат въоръжени пазители на видни бизнесмени. Барчетата са през 5-6 номера. Колите са по тротоарите, а хората ходят по улицата, защото тротоарите са наблъскани плътно. От прозорците на северните стаи мога да видя колко показва часовникът на съседа. Виждам и планини, тепета, покриви... защото съм най-отгоре, но онзи надолу дори и слънцето не виждат. Както и то тях...
Поне три съседни кооперации нямат разрешение за ползване, няма изгледи някога да получат такова, но и в трите има или живеещи, или отдадени под наем приземни помещения. Това е напълно незаконно, но в България кой ти гледа законно-незаконно.
Във всяка завършена кооперация се дават поне по две огромни помещения под наем, но интересът засега е нулев. Вместо гаражи, хората са предвидили огромни приземни магазини, но не са предвидили кой ще ги ползва тези магазини. А гаражите се търсят и то как се търсят.
Имам два или три магазина наблизо, но си пазарувам от доста отдалечени места, защото продуктите (!!!!) са хубави. Мляко от Брестник, месо от Ново Село, сирене чак от варненския край... а зеленчуците и плодовете от Четвъртък пазара - на мой риск и отговорност.

Онова приказно място, което описа, е утопия в България. Това да няма мутри наблизо, да има чисти и детски площадки и да си спокоен за децата си, да виждаш планини през прозореца, да пазаруваш спокойно качествени продукти от близкото магазинче, да не чуваш съседите си... Защо изобщо пишеш тези неща? Такива места има по света и дори сестра ми живее на такова място, но в България това е сън.

Панелките ще са хит. Българинът, ако ще живее в мизерия, ще то направи в панелка. Противно на очакванията на авторите на пропагандните филмчета, новите боклуци ще започнат да се рушат съвсем скоро. Никой няма да купи нещо, което се обезценява; което е недовършено; което е с неясна квадратура; което е в празна сграда; което е без разрешение за ползване; което е много по-скъпо и т.н.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 10:35:24
пунди Написал:
-------------------------------------------------------


> колкото до "ДЪНОТО" - това което мислиш е равно на
> това,което НЕ мислиш по въпроса
> "ДЪНО" е понятие за консумация,за успокоение на
> "цървулите,че не се набутват"
> ЦЪРВУЛИТЕ НЕ създъват ДЪНО - на тях им се съобщава
> за дъно
>
--------------------------------------------------------------------------------------

Пунди, мамицата им на ЦЪРВУЛИТЕ - тъпите ЦЪРВУЛИ така и не щът и не щът да се набутат с кредити та да живне малко пазара -мамицата им!!!! То не са заклинания, то не са заплахи /че ще им се срутят панелките, или няма да имат никаква стойнос, че ще останат на улицата и тогава ще се молят за ново апартаментче , ама няма......цените вече няма да са за ЦЪРВУЛИ, защото сега е момента, после няма да има./-мамицата им ЦЪРВУЛСКА.


Пунди, не разбрахтели, че АЛЧНОСТА в БГ е най-големия проблем!!!!

Тази АЛЧНОСТ ни залива от всякъде и във всичко, и най-алчни са точно ЦЪРВУЛИТЕ дето са се преродили във ВЕЛИКИ инвеститори в БГ.

АЛЧНОСТТА ДЪРЖИ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ИМОТИТЕ В БГ. И НА СТАРО И НА НОВО СТРОИТЕЛСТВО ЦЕНИТЕ СЕ ДЪРЖАТ ВИСОКИ ОТ АЛЧНИТЕ ПРОДАВАЧИ ЦЪРВУЛИ-МАМИЦАТА ИМ ЦЪРВУЛСКА!!

А сега и АЛЧНИТЕ БАНКЕРСКИ ЦЪРВУЛИ, не щът да намалят лихвите по кредитите защото са АЛЧНИ, то не са изисквания за самоочастие, реални заплати и остатък на дохода след вноската по кредите на семество минимум 1500 лв./ОТ КОГО БЕ, ОТ ЦЪРВУЛИТЕ ЛИ, ДЕТО ПРЕДИ ЕДНА ГОДИНА ИЗОБЩО НЕ ГИ ПИТАХТЕ ДА ЛИ ИМАТ НЯКАКВИ ДОХОДИИ, ДАВАХТЕ ИМ КРЕДИТИ НА КОРЕМ/!!!-МАМИЦАТА им НА АЛЧНИТЕ БАНКЕРИ.


И СЕГА АЛЧНИТЕ ИНВЕСТИТОРИ И ТЕХНИТЕ ГЛАШАТАИ РЕВЪТ ТА РЕВЪТ- ДА ОСТАВИМ БЕБЕТО ДА СЕ НАРЕВЕ ПА ЩЕ МУ МИНЕ, Е МОЖЕ И ГОДИНА-ДВЕ ДА МИНАТ ЩЕ ЧАКАМЕ. АМА И ТОГАВА АКО ПРОДЪЛЖАВА ДА РЕВЕ АЛЧНО ЗА ПАПАНЕ -ДА МРЕ!!!-КАТО Е АЛЧНО ТОВА Е!!! ЦЪРВУЛ ПАПАНЕ НЕ ДАВА.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
05-05-2009 - 10:37:06
За Сащ този ръст ми изглежда така- добрата новина за тези които ще ги обезглавяват е че брадвата е наточена . :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход