Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апел за корекция на цените!

Публикувано от Vaida 
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:48:56
А този апартамент за 20 000 не е в София, нали?
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:51:47
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> А този апартамент за 20 000 не е в София, нали?

Е това са примерни цифри-просто за илюстрация. Но нали вчера в друга тема се говореше за 200 евро на кв.м. в София...


Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:52:38
Някак си не мога да повярвам, че нещо, струвало 100 000 вече е 20 000. Имали са възможност да го продадат на по-ниска цена от 100 000, за да не загубят втория имот. Нещо не ми се връзва тази тъжна "пернишка трагедия".

Извинявай, но по-скоро мисля, че нещо не е точно така, както ти го знаеш.
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:54:41
За съжаление за оцеляването си прав!

Това ще е задача №1 пред огромна част от хората, но както писах и в един друг форум, това не плаши душите наши - преживяли сме и Лукановата зима, и Виденовото време...ще се справяме някак си....
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:57:23
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Някак си не мога да повярвам, че нещо, струвало
> 100 000 вече е 20 000. Имали са възможност да го
> продадат на по-ниска цена от 100 000, за да не
> загубят втория имот. Нещо не ми се връзва тази
> тъжна "пернишка трагедия".
>
> Извинявай, но по-скоро мисля, че нещо не е точно
> така, както ти го знаеш.


Явно не си ме разбрал. Това е хипотетична илюстрация, ако метафизичните призиви на отчаяни хора наистина повлият на пазара на имоти.
Ами, ако жилището е първо ? Картинката е още по-мрачна...

Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 18:46:02
Naska,тя картинката ще става още по-мрачна.В този ред на мисли е добре за много от продавачите да бъдат конкурентноспособни и да успеят да продадат сега докато още могат да се спасят-нали за оцеляване говорим.Щот клиента съдейки по себе си и по моите познати става все по претенциозен .Ситуацията е кортенно различна отпреди година две когато всичко беше с нови цени едва ли не всеки месец...Доста труд ще трябва да положи който и да е продавач или брокер в момента да ме заинтригува и да не го подмина.отдруга страна и предлагането се увеличава ако ме разбирате winking smiley

За кризата и отражението и върху отделкните хора и домакинства-това не е само в България.И в чужбина живеят хора,и на тях им е трудно.Дори ние бяхме облагодетелствани,понеже кредитната система не чак токова развита и старвнително малко хора взимат кредити а и имахме половин година да се осъзнаем какво става в другите държави.Точно преди година писах в този същия форум за тези неша и тогава едва ли не ме изкараха че не съм в час,не можело цените да паднат,щели да спрат да строят,матерялите скъпи,петна нямало,криза в България не можело да има един вид....
И пак казвам България е една малка лодка в окена и накъдето ни духне вятъра натам отиваме а наще капитани-политици са лакеи и за пари имайките си биха продали та им е през оная работа и натях за народа и България.
И миналата бях за малко(няколко месеца) в България и се оглеждах да купя нещо интересно.Е,нищо не харесах.Как да харесам.Занм стойността на парите-с труд ги изкарвам.От друга страна много пътувам и си отварям очите.Знам какво е качество,знам кое колко струва.Знам какво е жизнен стандарт-просто България само с Албания и Африка мога да сравня.Скъпо ми беше.Скъпо ми е и в момента.Сега ще се случи същото.Само дето с този същия кеш дето миналата година можех да взема примерно един апартамент,сега ще взема два а догодина ще взема три!Па нека си печатат пари хората.

Истината е,че в България всеки решава и се оправя сам.Държавата само взима.Е им аи такива,които успяват да вземат по един или друг начин и от държавата winking smiley И затва сме на тва дередже.
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 20:29:17
Naskata,

Quote

Вторият апартамент е ипотекиран като обезпечение.
Цените падат !
Стойността на втория апартамент стига 20 000, междувременно А е съкратен от работа и е преустановил обслужването на кредита. Банката пристъпва към принудително събиране на вземането си и тъй като втория апартамент не е достатъчен, тя продава и първия, както и А остава да дължи още 10 хиляди.
Семейството остава на улица и продължава да е длъжник ...

не познаваш законите и принципите залегнали в сферата в която работиш (предполагам си брокер), което говори зле. това което си написал е погрешно в своята същност - нямам предвид конкретните цифри, а принципа. използвай времето сега, когато нямате толкова работа като брокери и или прочети малко от законите на страната или се консултирай с адвокат. за всеки човек това би било много полезно (96% от българите са собственици на НИ), а за брокерите си е направо задължително.
не се заяждам, не ме разбирай погрешно.
*beer*
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 21:04:07
Ох, че приятна тема :} Га ви говореме - рупахте ли рупахте. Са ривете. Ми ша ривете, като немате акъл в главата. Сега ще ви разкажа моят случай. Преди около два месеца си харесах парцелче около София. Сделката я движеше неква брокерка - дама на възраст с никакъв опит. След около две седмици преговори достигнахме до цена и трябваше да подпишем предварителния договор. Вечерта преди договора ми се обади въпросната брокерка да ми обясни, че имало интерес към имота на цена с 15% над моята и ме попита дали съм склонен да се "боря" за него. Пратих я незабавно и безусловно там, откъдето е изпълзяла. Междувременно се бях запознал със собствениците на близък парцел, които в директен разговор ми оферираха доста по-добра цена. Три дена след това проучването беше готово и подписах с тях договорче, а след седмица имах нотариален акт. Нооо... сагата не свърши до тук. Две седмици след това започнаха да ми звънят собствениците на първия имот за да питат какво става. Обясних им и учтиво ги пратих и тях по дяволите. Започна се атака по телефона по два пъти на ден от ревящи жени (трите собственички) и преди около три дни получих оферта равна на 60% от първата. Та сега смятам да си купя два парцела за сумата, която бях подготвил за един. Посредничката естествено отсвири :} Вече нямам нищо против нея.

Да живеят брокерите. И да продължават все така успешно да "посредничат" *beer*
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 21:34:10

Браво, честито, аплодисменти!
Усещам неприкрита гордост да избликва възторжено от гърдите ти....някой ден, като се обърнеш назад, ще се гордееш, че не си живял напразно!(
Още един човек, разкрил тайнството на живота, мистерията на своето съществуване....

Съжалявам, но така ми прозвуча *ok*
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 22:05:35
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Naskata,
>
Цитат:Вторият апартамент е ипотекиран като
> обезпечение.
> Цените падат !
> Стойността на втория апартамент стига 20 000,
> междувременно А е съкратен от работа и е
> преустановил обслужването на кредита. Банката
> пристъпва към принудително събиране на вземането
> си и тъй като втория апартамент не е достатъчен,
> тя продава и първия, както и А остава да дължи още
> 10 хиляди.
> Семейството остава на улица и продължава да е
> длъжник ...
>
> не познаваш законите и принципите залегнали в
> сферата в която работиш (предполагам си брокер),
> което говори зле. това което си написал е погрешно
> в своята същност - нямам предвид конкретните
> цифри, а принципа. използвай времето сега, когато
> нямате толкова работа като брокери и или прочети
> малко от законите на страната или се консултирай с
> адвокат. за всеки човек това би било много полезно
> (96% от българите са собственици на НИ), а за
> брокерите си е направо задължително.
> не се заяждам, не ме разбирай погрешно.
>

Не е брокер. Даже май е адвокат. Запознат е с нещата. Ти по-скоро не си му разбрал мисълта.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-17 22:10 от dragula.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход