Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апел за корекция на цените!

Публикувано от Vaida 
Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 14:25:56
Да оставим на страна замъртвелия пазар. Нека обърнем внимание на малкото потенциални купувачи, които губим всеки ден. Докато обявените цени са на тези нива и са с такива маржове от продажните - няма да можем да осъществим сделки.
Губя клиенти (купувачи) само поради нереалните цени. Кел файда, че клиентът (продавач) е готов на преговори 20, 30, та дори 50% надолу. Купувачът се изсмива и си заминава – дори не се опитва да бута от цената. Колкото и да го убеждаваш, че цената ще се коригира, той вече се е отказал.

Цените са нереални и е крайно време да се коригират – да се пише това за което се продава.
Заприличахме на КАПЪЛЪ ЧАРШЪ – едни пазарлъци, едно чудо.

Не разбраха моите хора, че ако напишем реалната цена, на която са готови да продават ще имат много по-голям шанс да продадат.
Цитират ми „колеги”, които им били казали да обявяват високи цени и виждаш ли с готовност за големи отстъпки и купувача ще купи и ще бъде щастлив.

Да, ама Не. Отказват се още при вида на имота или още като чуват за цените...

Аз мисля, че спада ще спре в момента, в който започнат да се осъществяват продажби. А това не може да стане с принципите на амбулантната търговия.
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 14:47:34
Има логика.
Вчера от една Варненска агенция ми пратиха няколко предложения за двустайни апартамени на по 120 хил.евро:} .Изобщо не мисля да им се обаждам.Не виждам колко трябва да ми свалят от тази цена.Да не говоря че агентите обикновено отказват да ми дадат адреса на обявените имоти и трябва да гадая къде точно се намира имота...
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 14:55:35
Аз пък искам да падне цената на агнешкото-сега и веднага !!!
Апелирам всички овчари незабвно да свалят цената на лев и петдесет, че утре ще купувам и имам само толкова . sad smiley
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 14:56:24
Аз мисля, че форумите са много полезни, ако има какво да почерпиш от тях като информация, написваш в Гуглето например имоти, цени и вместо да си свериш часовника, попадаш на форуми, където брокер се оплаква, че не знае как да си върши работата в новосъздалата се ситуация.
Вместо да РИВЕТЕ, мислете пазарно.
Ти не можеш да си настроиш мисленето, а това ти е работата. Какво очакваш от човек, на когото до преди няколко месеца ти си обяснявал, че имотът му струва сто хил., искаш сега изведнъж той сам, някак си така изведнъж да осъзнае, че цената му е 60 хил.



Търпение, търпение, търпение.....
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:00:03
Пък и честно да ти кажа, нищо в природата не се губи, нали знаеш...


Ако ти губиш купувач, защото не можеш, може пък аз да го спечеля, защото мога...

Мисли си по въпроса....
spinning smiley sticking its tongue out
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:03:40
Е, не вече !
Този форум, наистина заприлича на кошче за душевни отпадъци.
Колкото и да не ми се ще-ще го кажа:
Цените определя пазара, а не сърцераздерателни позиви, напоени със сополи и сълзи...
Които има един ( за да не кажа половин) клиент с някакъв измислен кеш и на всяка цена трябва да му вземе комисионната като направи сделка-ок .
А после ?!
Време е, брокерите да осъзнаят, че времето за големите печалби е отминало-независимо дали цените са надолу или не. Липсва пазар, а следователно и посредници в него. Които е бил умен от тях е спестил от комисионни достатъчно, за да си харчи спестяванията сега и да дочака по-добри времена без притеснения и с усмивка.
А които-не е...

Явно някои брокери не разбират, че рязкото декапитализиране на имотите ще доведе, не само до срив и крах, но и до хиляди човешки трагедии...
Но когато се говори за комисионна, какво значение има някаква си ценностна система ! :g:
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:24:31
Naska не всички тук сме брокери winking smiley

От моя гледна точка на потенциален клиент автора на темата има право.Забелязвам,че повечето обяви се пускат на стари цени и аз автоматично ги отмятам,понеже има нагласа да сваля до 20% от обявената цена.На 120 хил.ежро за 60 квадрата кво да свялям...Направо отмятам.

А мен ми е през оная работа дали ще купя сега или след година при положение,че съм купил жилището си на тънките цени преди 4 години...За друго жилище мога да чакам,а мога и да не купя изобщо а да си инвестирам парите по друг начин,доре не в България.
Сега съм в България за няколко седмица.Ако някой брокер или продавач успее да ме убеди да купя от него ще купя.Ако ли не кеша си е в мен,ракията е студена а салатата прясна :-)

Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:32:44
Да сеоплаква купувач, че сред цялата плява не може да се ориентира в цените, разбирам, ама брокер да РИВЕ???!!!!


срам, срам, срам... :-[ :-[
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:43:38
Здравейте,

То май продавачите имат повече 'дупе' да чакат отколкото брокерите.


Това е: Глад мори Добитъка!

Поздрави,

smoking smiley
Re: Апел за корекция на цените!
17-04-2009 - 15:44:56
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> Naska не всички тук сме брокери
>
> От моя гледна точка на потенциален клиент автора
> на темата има право.Забелязвам,че повечето обяви
> се пускат на стари цени и аз автоматично ги
> отмятам,понеже има нагласа да сваля до 20% от
> обявената цена.На 120 хил.ежро за 60 квадрата кво
> да свялям...Направо отмятам.
>
> А мен ми е през оная работа дали ще купя сега или
> след година при положение,че съм купил жилището си
> на тънките цени преди 4 години...За друго жилище
> мога да чакам,а мога и да не купя изобщо а да си
> инвестирам парите по друг начин,доре не в
> България.
> Сега съм в България за няколко седмица.Ако някой
> брокер или продавач успее да ме убеди да купя от
> него ще купя.Ако ли не кеша си е в мен,ракията е
> студена а салатата прясна :-)
>
>


Да, за потенциален купувач-този апел може и да е добър, но за десетки хиляди ипотечни длъжници (какъвто не съм аз, за да не си помисли някои, че влагам емоция) това ще е убиствено.
Прост пример- по препоръка на същите тези брокери, лицето А си е купило втори апартамент за 100 хил евро преди 2 години с 50 % привлечен ресурс (кредит) и самоучастие 50 %.
Вторият апартамент е ипотекиран като обезпечение.
Цените падат !
Стойността на втория апартамент стига 20 000, междувременно А е съкратен от работа и е преустановил обслужването на кредита. Банката пристъпва към принудително събиране на вземането си и тъй като втория апартамент не е достатъчен, тя продава и първия, както и А остава да дължи още 10 хиляди.
Семейството остава на улица и продължава да е длъжник ...

За потенциалните купувачи-апела не е добър, защото след като влезнат и купят с крехкия си кеш нещо и декапитализацията продължи-то те сами ще се изяждат с думите си казани преди покупката.

За кеш-дали е добре или не, при положение ще се печатат пари, следователно ще ги подгризва инфлацията-много или малко, бавно или бързо-всеки да си прецени...

Ето защо, в тази криза не е добре, човек да мисли как да спечели, а как да оцелее...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход